Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

8 komentāri
No solfedžo divnieku karaļa par “X Faktora” favorītu! Rūjienas lepnums – Arturs Gruzdiņš
Privātais arhīvs

Par vienu no “X Faktora” atpazīstamākajiem cilvēkiem noteikti kļuvis 24 gadus vecais Arturs Gruzdiņš, kurš katrā uzstāšanās reizē rāda arvien labāku sniegumu. Taču daudziem radies jautājums, kā viņš vispār pievērsies mūzikai?

Artura priekšnesumus augsti novērtējusi gan žūrija, gan arī skatītāji, kas pierādās portāla Skaties.lv simpātiju balsojumā – abas nedēļas viņš pārliecinoši ieņēmis pirmo vietu, tuvākos sekotāju apsteidzot pat trīskārtīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sadragāts sapnis kļūt par vijolnieku

Lai gan toreiz kopumā tas nācis kā “atbrīvošanās no lāsta”, tagad Arturs atzīst, ka ļoti labprāt būtu šīs studijas pabeidzis. Pirmos trīs gadus mūzikas skolā “X Faktora” zvaigzne nomācījās vijolnieku klasē, taču kāds kuriozs atgadījums tam visam pārvilka treknu strīpu.

“Mans vectēvs bija vijolnieks, tāpēc es biju loģisks turpinājums, bet viss negāja tik gludi, cik gribētos…” atceras jaunietis, kurš solfedžo esot bijis “divnieku karalis”. “Vijoli spēlēt man pašam ļoti patika, bet solfedžo bija absolūti tumša bilde, taču trīs gadus kaut kādā veidā izvilku.”

VAI TEV JAU IR BIĻETES UZ “X FAKTORA” TIEŠRAIDĒM?

Noskaties, kā Arturs apbūra publiku pēdējā uzstāšanās reizē

Taču tas arī bija viss, jo kādā jaukā dienā Arturs ar savu uzticamo BMX velosipēdu devās no mūzikas skolas uz mājām, bet tad notika neiedomājamais. “Ritenis nebija apveltīts ar bremzēm, bet taciņas galā – tāds kā uzkalniņš, paaugstinājums. Nodomāju, ka jāparauj priekšiņa augšā, lai mazāks sitiens, uzbraucot uz apmales. Kā tad! Parāvu drusku, un, ratam nākot lejā, vijoles futrālis atsitās pret zemi un zlarkt! Instruments uz ielas, bet es pārbraucu pāri. To skaņu es atcerēšos vienmēr!” tagad ar smaidu nosaka viņš.

Bet toreiz tā noteikti bija lielākā katastrofa, kādu 10 gadus vecs zēns uz doto brīdi var piedzīvot. “Kā es vilku laiku tajā vakarā. Kad vecāki prasīja atspēlēt dziesmiņu, bet man jāpasaka, ka vijole ir drupās stāv futrāli,” smej Arturs.

Nākamie rindā – saksofons un basģitāra savā grupā

Toreiz tas bija gals vijolnieka karjerai, ko tagad pieaugušais Arturs nedaudz nožēlo. Taču pēcāk sekoja 9 gadus apgūta saksofona spēles prasme, dziedāšana korī, bet pirms diviem gadiem puisis Rūjienā dibināja rokgrupu “Refleksija”.

“Rakstām oriģināldziesmas un speram gaisā debesis un zemi! Kopš grupas nodibināšanas patiesībā arī sākusies mana dziedāšanas pašmācība. Jo stundu garu koncertu jāmāk nodziedāt un nobļaut, pie tam līmenī,” tā Arturs.

Pirms tam puisis, kā viņš pats saka, “kampaņveidīgi aurojis līdzi mīļākajām dziesmām, cenšoties izprast, kā to viens cilvēks var izdarīt. Ja viņi var, tad kāpēc lai es šeit, Latvijā, Rūjienā, nevarētu, ja to ļoti gribu. Mācīšanās nebeidz turpināties, ir jādara, jādara un vēlreiz jādara!”

Artura elki mūzikā ir leģendārās amerikāņu rokgrupa “Linkin Park” ar nu jau nelaiķi Česteru Beningtonu priekšgalā.

Pirms “Refleksijas” Arturs darbojās ballīšu grupā ar nosaukumu “Atestāts”, kuru arī var uzskatīt par “X Faktora” zvaigznes muzikālās karjeras pirmsākumiem. “Paldies “Atestāta” vadītājam Kasparam Berklāvam par intereses radīšanu skatīties plašāk, ne tikai roka un metāla virzienā.  Un paldies “Refleksijas” čaļiem, kuri mani mūzikas pasaulē ieveda pa jaunam, ar svaigu elpu un dzirksteli acīs!”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!