26 komentāri

”X Faktora” atlasē Valmierā ekspertu priekšā stājās arī nepilnus 19 gadus vecais Marks no Limbažiem, kura stāsts pārsteidza pat daudz pieredzējušo žūriju. Puisis nebaidījās atklāt, ka uz atlasi ieradies drīz pēc ārstēšanās Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā un mūzikā atradis glābiņu, jo ilgstoši cietis no depresijas un aizrāvies ar apreibinošajām vielām.

Marks žūrijas priekšā izpildīja vienu no ”Nirvana” gabaliem un uzreiz paskaidroja, ka ir mazliet apjucis, jo šis viņa dzīvē ir smags posms – puisis sāk jaunu dzīvi pēc diviem smagiem gadiem, kuru laikā viņš lietojis psihotropās vielas un cīnījies ar smagu depresiju.

”Praktiski sanāk, ka uz atlasi esmu ieradies pa taisno no psihiatriskās slimnīcas,” sarunā ar Skaties.lv neslēpj Marks.

Viņš nevēlas slēpt savu skarbo pieredzi, jo, ļoti iespējams, ka viņa stāsts var noderēt kādam tādam pašam jaunietim, kurš nonācis dzīves krustcelēs.

Marka nelaimes sākušās 16 gadus vecumā, kad viņam sirdi salauzusi meitene. ”Meitene pameta, un es sāku pīpēt ”zāli”, tā it kā aizmaskējot savas sāpes.

Divus gadus pīpēju ”zāli”, neviens neko nenojauta, pat mamma ne. Tikai tagad mamma uzzināja, jo aizgāja par tālu,” vaļsirdīgi stāsta Marks.

To, ka ir aiziets par tālu, apzinājies viņš pats.

”Sāku ēst tabletes. Miksēju tās ar alkoholu un vēl citām tabletēm. Papildus man bija problēmas ar depresiju, suicidālas domas. Kļuva grūti dzīvot,” pārdzīvoto atceras zēns.

Viņš pats sapratis, ka tā nevar dzīvot un aizbraucis uz Strenčiem, lai ārstētos. Slimnīcā Marks pavadījis tieši vienu dienu.

”Mani izlaida, jo nekādu psihiatrisku traucējumu man nav, vienkārši dziļa depresija. Pēc izlaišanas man sākās stipri sejas krampji, jo nebiju lietojis narkotikas. Nu jau būs nedēļa kopš neesmu lietojis. Un vairs arī nelietošu,” ar pašiedvesmu atbrīvoties no netikuma gatavs Marks.

Kas vēl bija atnākuši uz atlasi Valmierā? Lasi TE!

Puisis uzsver – viņš neuzskata, ka ir atkarīgs no narkotikām. Par to liecina paša apņemšanās nelietot, un Marks godam noturējies un narkotikām nav pieskāries jau vairāk kā nedēļu.

”Es neesmu atkarīgs. Pirms atlases iedzēru vienu aliņu, jo man ir galīgs nervu sabrukums. Nesen dzēru antidepresantus, ko strauji pārtraucu, tāpēc smadzenēs jūtu tādus kā elektriskus sitienus, kad uztraucos, domāju. Iedzēru tāpēc aliņu, lai mazliet nomierinātos,” tā Marks.

Pēc atlases viņš dosies uz mājām Limbažos un apņēmies sākt jaunu dzīvi. Veselības problēmu dēļ iekavētas mācības, bet Marks apņēmies nokārtot eksāmenus un pabeigt 12. klasi.

”Narkotikas vairs nelietošu. Izārstējies? Man nav atkarības,” tā Marks.

”X Faktora” atlase viņa dzīvē iezīmē jaunu pagriezienu. Neatkarīgi no tā, kāds būs rezultāts un vai viņš tiks šovā, Marks ir stājies žūrijas priekšā un spēris pirmo soli pretī sapnim.

”Mūzika ir mana mīlestība. Ja arī netikšu šovā, turpināšu darboties, mēģināšu nākamgad.

Es ticu, ka man ir potenciāls. Sāku dziedāt pusotru gadu atpakaļ, un jūtu, ka balss ir ļoti uzlabojusies. Uz ģitāras varu sacerēt daudz skaistu melodiju. Domāju, ka arī vārdus varētu sacerēt – galva pilna dziļu domu, tikai jāsāk,” gatavs jaunai dzīvei ir Marks.

Un viņš nekaunas par to, kas pieredzēts. Marks vēlas par to skaļi runāt, jo varbūt kādam tieši tādam pašam jaunietim kā viņš, tas var likt aizdomāties. Varbūt viņa stāsts izglābs kādu, kuram ar pašiedvesmu nav tik gludi.

”Jā, esmu bijis narkomāns. It kā jau šķiet, ka, zāli pīpējot, jau nevar baigi sabojāt veselību, bet svarīgi īstajā brīdī apzināties, ka esi atkarīgs un ir jāpārtrauc.

Es to sapratu. Šis ir tas brīdis, kad es mainu visu savu dzīvi,” tā Marks.

Tāpat viņš uzskata, ka par depresiju nav jākaunas – par to ir jārunā, lai uz sirgstošajiem nevis rādītu ar pirkstu, bet sniegtu tiem palīdzību.

Puisis ar Skaties.lv sazinājās arī nākamajā dienā pēc filmēšanas, apliecinot, ka sēž skolas solā un šova atlase viņa dzīvē devusi pozitīvu grūdienu.

Neatkarīgi no tā, vai tiks paņemts šovā, viņš ir stingri apņēmies uz narkotiku takas vairs neatgriezties un darīt visu, lai pabeigtu skolu, iestātos koledžā, atrastu darbu un ietu pretī savam sapnim par mūziku.

TOP komentāri

 • Matīss Kristians Tilgass
  +44 +43 -1

  Matīss Kristians Tilgass

  Varu pateikt tikai vienu. Šo cilvēku pazīstu personīgi un zinu cik grūti viņam ir gājis. Man ir prieks ka beidzot viņš savu talantu parāda lielākai auditorijai. Turu par Tevi īkšķus, Mark!
 • Renāte
  +42 +40 -2

  Renāte

  Balss tembrs patīkams! Galvenais lai puisim izdodas un iet uz mērķi un nekrīt kārdinājumos!
 • Kintija
  +34 +34 0

  Kintija

  Balss laba... un kas bijis bijis prieks, ka ir atradis spēku un pa;siedvesmu mainīties..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!