Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri
No brokoļu vākšanas uz lauka līdz “X Faktora” skatuvei! Ozolnieku un Jelgavas brīnums – Nadežda Maņkeviča
Ghetto Games

Viņa savu talantu jau ir pierādījusi vairākkārt – trīs priekšnesumi “X Faktorā”, turklāt pārkāpta arī pirmā tiešraide, kas nozīmē, ka dzirdēsim viņu arī ceturto reizi šoruden. Viņas dzimtā puse ir Ozolnieki, bet ikdienā mitinās Jelgavā un audzina meitiņu. Iepazīstinām ar 27 gadus veco Nadeždu Maņkeviču.

Nekur nav tik labi kā mājās

Dāma, kura laimi meklējusi visapkārt Eiropai – gan mēģinājusi nostiprināties uz dzīvi Īrijā, kur 13 gadus mitinājās viņas mamma un pašlaik dzīvo viņas māsa, gan arī pastrādājusi tādās valstīs kā Francija, Itālija un Monako, kur vadījusi karaokes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Īrija nebija tā valsts, kur gribēju palikt, sāku braukt uz turieni jau no 15 gadu vecuma pa vasaras bīvlaikiem, jo gribējās sev nopirkt jaunas drēbes, smukumlietas. Nu kā jau meitenēm tajā vecumā! Strādāju visur kur – uz lauka (brokoļus vācām), restorānā par oficianti, puķu bāzē, ķīmiskajā tīrītavā, par apkopēju, bet vienmēr nepameta tā sajūta, ka vēlos dziedāt, tikai nezināju, kā iesākt pārliecinoši darboties mūzikā.

Kad strādāju karaokēs, bija sajūta, ka es varu un gribu kaut ko vairāk, un cilvēki nemitīgi man teica: ”Ko tu šeit dari? Tev jāiet uz lielās skatuves!” Bet es nezināju, kā to izdarīt, un vienkārši ticēju, ka mani dzīve ved uz turieni, kur man jābūt un kur es vēlos būt! Nevaru noliegt, man patika karaokes vakari, vēl joprojām atceros brīžus, kad puse Jelgavas stāv trijos no rīta un dzied skaistas latviešu dziesmas,” atmiņās gremdējas Nadežda.

Beigu beigās viņa tomēr nolēma par labu mājām un atgriezusies dzimtajā pusē, kas, viņasprāt, arī bijis ļoti pareizs lēmums.

Pamet darbu, jo vēlas… dziedāt!

2014. gadā Nadežda Latvijā atgriezās pavisam, bet bez stabila pamata zem kājām. “Lai nesēdētu bezdarbībā, uzrunāju “Ghetto Games”, vai varu iet pie viņiem par brīvprātīgo pastrādāt , jo mani jau sen uzrunāja tas, ko viņi dara,” atceras viņa.

Viņi piekrita šim piedāvājumam, un dziedātāja tolaik tur nostrādāja vienu sezonu. “Tas bija un ir manā dzīvē ļoti nozīmīgs, pieredzes bagāts laiks! Tur es ieguvu ļoti labus draugus, kuri vēl joprojām ir mans atbalsts un līdzīgi domājošas personības, no kuriem iedvesmojos nepadoties, bet strādāt ar sevi un iet uz savu mērķi! Esmu ļoti pateicīga “Ghetto family” par draudzību, pieredzi un iespējām ko man sniedza!”

Pēc bērniņa piedzimšanas Nadežda darbojusies Latvijas Florbola savienībā par biroja vadītāju, taču sapratusi, ka viņas dzīves aicinājums ir dziedāšana. “Darbs uz telefona, dokumentu rakstīšana nav tas, ko vēlos. Tāpēc pieņēmu lēmumu, ja gribu nopietni pieiet “X Faktoram” un mūzikai, bija jāizvēlas,” par saviem šī gada svarīgākajiem notikumiem stāsta viņa. Nadežda, kā jau daudzi šova dalībnieki, dzied no pašas bērnības, bet ik pa laikam šim arodam atmetusi ar roku. Tomēr visu laiku kaut kas licis atgriezties.

“Bija jāpaiet 27 gadiem, lai saprastu to, ka gribu dziedāt un iedvesmot, uzrunāt cilvēkus APZINĀTI,” speciāli uzsver viņa. “Agrāk es vienkārši to darīju bez jebkādas atbildības sajūtas, bet tagad gribu to darīt nopietni!” tā Nadežda.

Mūzikas skolā viņa nav mācījusies, bet klavieres laika gaitā tomēr izdevies iemācīties spēlēt pēc dzirdes. “Joprojām šo to atceros, bet tagad arvien mazāk sanācis tās spēlēt,” savas klavieru iemaņas apraksta jelgavniece.

Taču bez mūzikas lielākais Nadeždas dārgums ir meitiņa vārdā Rebeka. “Ļoti spēcīgs mazs cilvēks. Viss jau notiek pēc viņas prāta,” smej jaunā mamma, kura atvasi neaudzina viena, bet gan ar savu mūža mīlestību Artūru. “Sapratu, ja gribu savam bērnam tikt līdzi, pašai ir kaut ko jāsasniedz!”