“Nekad neaizmirstiet, kur ir jūsu mājas un no kuras zemes jūs nākat! Jums ir ar ko lepoties!” Kattie par Latvijas simtgades svētkiem

3 komentāri
“Nekad neaizmirstiet, kur ir jūsu mājas un no kuras zemes jūs nākat! Jums ir ar ko lepoties!” Kattie par Latvijas simtgades svētkiem
TOMS NORDE

Latvija šogad svinēs simtgadi. Svētku ietvaros notiks neskaitāmi pasākumi, kurus apmeklēs tūkstošiem cilvēku. Šis ir pirmais gads, kad šo nozīmīgo svētku dienu Latvijā svinēs arī ”X Faktora” dalībniece Kattie.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Kattie stāsta, ka Baltkrievijā Neatkarības diena tiek svinēta 3.jūlijā. Tā ir diena, kad galvaspilsēta atbrīvota no iekarotājiem.

”Neatkarības diena ir ļoti svarīgi svētki Baltkrievijai. Ik gadu tiek rīkota militārā parāde, kritušo piemiņas pasākumi, notiek dažādas aktivitātes un vakaru noslēdz salūts. Cilvēki šajā diena dodas ielās, priecājas un svin neatkarību,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Kattie.

Ir īpaši pasākumi, kuros tiek godāti kara veterāni, izrādīta cieņa un apbrīna kara varoņiem, uzklausīti viņu atmiņu stāsti.

Kattie viesojas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā

Kattie zina, ka 18. novembris ir datums, kad Latvija iemantoja neatkarību un kļuva par patstāvīgu valsti, bet pēc Otrā pasaules kara Latvija kļuva par vienu no PSRS republikām.

”Lai apzinātos svētku nozīmi un, apmeklējot svētku pasākumus, izjustu lepnumu par Latviju, esmu iepazinusi vēsturi, apmeklējot Kara muzeju un Barikāžu muzeju. Uzzināju daudzas lietas, kuras man liek Latviju un latviešus cienīt un mīlēt vēl vairāk,” tā Kattie.

Dziedātāja aizdomājas, ka simts gadi ir liels skaitlis, Baltkrievija neatkarīga valsts ir 74 gadus.

”Vēlos svētkos novēlēt apvienoties, būt vienotiem. Kad cilvēki ir vienā pusē un nesadalās, tad nekas neliek izjust bailes, vienotībā ir spēks! Cilvēki, mīliet, cieniet, atcerieties, stāstiet citiem savu valsts vēsturi. Nekad neaizmirstiet, kur ir jūsu mājas un no kuras zemes jūs nākat! Jums ir ar ko lepoties! Apsveicu Latviju simtgadē,” nobeidz Kattie.

 

3 komentāri