“Neeju uz poliklīniku kavēt laiku dakteriem, man ir svarīgākas lietas, ko darīt.” “X Faktoru” satricināt gatava jautra pensionāre Ligita

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

6 komentāri
“Neeju uz poliklīniku kavēt laiku dakteriem, man ir svarīgākas lietas, ko darīt.” “X Faktoru” satricināt gatava jautra pensionāre Ligita
Ģirts Ozoliņš/F64

Pensionāre Ligita Paurniete no Rīgas ir sešdesmit deviņus gadus veca, bet joprojām ļaujas avantūrām, pat ja tas nozīmē pieteikties šovam ”X Faktors” un parādīt visai Latvijai savas dziedāšanas prasmes. Sieviete nodarbojas ar dzīves baudīšanu, brīvdienu tirdzniecību un ballīšu apmeklējumiem.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Ligita atklāj, ka ieraugot pieteikšanos šovam izdomājusi, ka jāpamēģina, kā nekā dziedāšana dzīves laikā nav bijusi sveša. Jautrā pensionāre nebija ilgi dziedājusi, bet tas neatturēja viņu doties un izmēģināt laimi.

”Man nav nekādu piedāvājumu saistītu ar mūziku, tāpēc neko arī nedaru. Ja piedāvātu, es labprāt pamēģinātu ierakstīt kādu dziesmu, bet neviens jau nepiedāvā. Varbūt vēl piedāvās,” smejas Ligita.

Ligita dzied mājas apstākļos un ir apmeklējusi arī karaokes, vislabāk viņai patika karaoke, dodoties kruīzā uz Stokholmu, tur cilvēki aplaudējuši, dziedājuši līdzi, tādi izbraukuma ”plezīri” patīk jautrajai dāmai.

Sieviete ir pensionāre, kura laiku pavada atpūšoties, bet nedēļas nogalē darbojoties izbraukuma tirdzniecībā. Tirdzniecība nav viegla, tā ir paliela slodze, piedevām agri jāceļas, bet tas ir veids kā izbraukāt visu Latviju un vēl nopelnīt.

”Mājās nesēžu, visu laiku esmu kustībā. Patīk uz Krasta ”Lido” aizbraukt padejot, ja slinkums braukt, var uz to pašu Vecrīgu aiziet patusēt. Parasti eju ar vīru, bet reizēm arī ar draudzenēm.

Vadāmies no sajūtām, ja ir labi, varam kaut līdz rītam ballēties, ja jūtam, ka kaut kas nav forši, ejam mājās. Jāizklaidējas, nevar sēdēt mājās pie televizora,” tā Ligita.

Saņemot jautājumu par dzīves spara noslēpumu, Ligita padomā un atklāj, ka nezina, no kurienes tas viņai. Ir cilvēki, kas jau trīsdesmit gados ir veci, bet ir tādi, kuri septiņdesmit gados bauda dzīvi. Kā vienu no iespējām sieviete nosauc gēnus, jo arī viņas mamma vienmēr bija ”šiverīga”.

”Ja cilvēks iesēžas mājās tad, sākas visādas kaites, jāiet pie ārsta. Televizors nogurdina, rodas grūtsirdība. Sākot pukstēt par kāju, galvu, muguru tā vairāk nav dzīve.

Neeju uz poliklīniku kavēt laiku dakteriem, nekas nesāp un ir svarīgākas lietas ko darīt. Visā savā darba pieredzē ne reizi neņēmu slimības lapu,” atklāj Ligita.

Sieviete lieto vitamīnus, reizi pa reizei dodas paskriet, neskrien tādus gabalus kā maratons, bet mazliet paskrien un kad nogurst pastaigā. Neesot jau viss jāpārspīlē, nevienam to nevajag! Jau skolas laikā jautrajai pensionārei padevās sporta aktivitātes, viņa bieži brauca uz dažādām sacensībām.

”Neesmu riska pieritēja, nekādas gumijas lēkšanas, izpletņi mani nesaista. Tāda veida riski mani atbaida. Patīk dejot, iet uz ballītēm, tā ir labākā atpūta,” smaida Ligita.

Pensionāres tievais augums nav iegūts, pateicoties diētām, viņa vienkārši vakaros nepārēdas, jo pārēšanās neļauj gulēt un no rīta negribas ēst, bet dienas būtiskākā ēdienreize ir brokastis. Brokastīs vienmēr kārtīgi jāpaēd.

”Saēdos līdz sešiem vakarā un tad viss. Organisms tā pieradis, ka vēlāk nemaz neprasās ēst. Brokastis ir obligāti jāpaēd, tas liek justies labi un galvenais dzīvē ir justies labi, būt ar enerģiju,” tā Ligita.

Ligitai ir meita un mazmeitiņa, kuras nemaz nezina, ka viņa pietiekusies ”X Faktoram”. Šova dalībniece nav informējusi meitu, jo nav zinājusi kā meita reaģēs un negribēja klausīties visus tos – ak, tu trakā māte, ko tu dari. Vīrs gan esot zinājis, teicis, lai viņa iet.

”Es vienmēr daru tikai to, ko vēlos. Ja būtu kopā ar vīrieti, kurš mēģinātu mani ierobežot, mēs jau sen būtu izšķīrušies. Emu noteicēja, ar otru tādu pašu būtu neiespējami dzīvot. Kā es saku, tā viss notiek. Izlemju, ko darīsim, kur iesim, ko skatīsimies pa TV,” atklāj Ligita.

Pārim nav nekādu strīdu, tātad viņu dzīvēs nav stresa, pārdzīvojumi par ģimenes dzīvi, tas palīdz būt apmierinātiem un labi justies.

Visu dzīvi Ligitai ir bijis būtisks viņas viedoklis, tam vienmēr bija jābūt noteicošajam, tāpēc viņa vēlu uzsākusi kopdzīvi ar savu vīru, kurš ir desmit gadus jaunāks.

”Tas, iespējams, ir mīnuss, būt noteicējai dzīvē, bet citādāk es neprotu un beigu beigās mana dzīve izvērtās lieliska,” nobeidz Ligita.

6 komentāri