1 komentārs
”Naktī skanēja šāvieni, sprādzieni, tika izmantota asaru gāze un spēks,” Kattie par notiekošo Baltkrievijā
INSTAGRAM

9. augustā noslēdzās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas un tautai tika paziņots, ka uzvaru arī šoreiz ieguvis Aleksandrs Lukašenko. Ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, kuri uzskatīja, ka šāds rezultāts nav iespējams godīgā ceļā. Viena no protestētājām bija arī šovā ”X Faktors” iepazītā dziedātāja Kattie.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Kattie stāsta, ka pēc svētdienas nakts notikumiem viņa neuzskata, ka tik ātri valstī iestāsies miers. Baltkrievija ir ”pamodusies” un gatava pārmaiņām.

”X Faktora” zvaigzne Kattie saņēmusi augstskolas diplomu

View this post on Instagram

#ямы97 #❤️✊🏻✌🏻 #культпротест

A post shared by 𝐊𝐀𝐓𝐓𝐈𝐄 (@kattie_official) on

Protesti un saindēts ūdens! Kattie pastāsta par dzīvi Baltkrievijā

Kattie atklāj, ka, neskatoties uz Lukašenko it kā uzvaru, daudzi vēlēšanu iecirkņi izvietoja reālos rezultātus, kuros Lukašenko nebūt nav bijis priekšgalā.

”Visai valstij ir problēmas ar internetu. Praktiski nav iespējams to izmantot, visu laiku traucējumi, atslēgšanās. Pieslēdzāmies caur VPN, bet cik ilgi izdosies sazināties ar ārpasauli nav skaidrs,” paziņo Kattie.

Dziedātāja stāsta, ka, gluži kā vairums Baltkrievijas iedzīvotāju, arī viņa devās ielās protestēt un viņai ļoti žēl, ka miermīlīgu protestu centās apkarot ar gumijas lodēm un “skaņas-gaismas granātām”.

Miermīlīgajā protesta akcija mūziķe satikusi ļoti daudz paziņas, kuras nav mierā ar notiekošo valstī.

”Naktī pilsētā visur skanēja šāvieni, sprādzieni, tika izmantota asaru gāze un spēks. Iestādes, kurām būtu jāaizstāv cilvēki, lietoja agresiju. Viena no šādām granātām uzsprāga man blakus, vēl tagad ausīs dun,” tā Kattie.

Noklausies! ”X Faktora” otrās sezonas uzvarētāja Kattie prezentē savu debijas singlu

Granātas mestas tieši pūlī, ievainojot daudzus, cilvēki metušies bēgt – katrs uz savu pusi, tā skrējusi Kattie vēl nebija nekad.

”X Faktors” otrās sezonas uzvarētāja vēl nekad pilsētā nebija dzirdējusi tādus trokšņus, visas automašīnas brauca un signalizēja, izrādot savu protestu.

Došanos naktī ielās protestēt dziedātāja salīdzina ar ko ļoti bailīgu, tik ļoti baidījusies viņa vēl nav nekad, bet nav spējusi arī palikt malā un noskatīties.

Neatkarīgi no bailēm jauniete nedomā sēdēt mājās un gaidīt, kad citi izkaros valsts brīvību, ja būs nepieciešams, viņa arī dosies protestēt, protams, miermīlīgā ceļā.

”Esmu droša, ka ar šo protestu nekas nebeigsies. Tālāk būs tikai trakāk, tauta ir “atmodusies” un ļoti dusmīga. Viss, ko mēs vēlamies, ir godīgas vēlēšanas,” tā Kattie.

Ekskluzīvi! Ciemos pie ”X Faktora” uzvarētājas Kattie Baltkrievijā