”Mūza vienmēr ir līdzās, esmu precējusies četru bērnu mamma.” ”X Faktora” pretendente Una Gutoreva iedvesmu hitiem smeļas ģimenē

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

2 komentāri
”Mūza vienmēr ir līdzās, esmu precējusies četru bērnu mamma.” ”X Faktora” pretendente Una Gutoreva iedvesmu hitiem smeļas ģimenē
PRIVĀTAIS ARHĪVS

”X Faktora” pirmajā TV atlasē iepazinām Unu Gutorevu, kura pati raksta dziesmas. Arī šova mentorus četru bērnu mamma pārsteidza ar pašas radītu potenciālo hitu. Reinis Sējāns neslēpa, ka dziesma ilgi skanēs viņu galvās. Una pastāsta par dziesmu rakstīšanu un savu mūzu – ģimeni!

Sarunā ar portālu Skaties.lv Una neslēpj, ka tā bijusi viņas vēlēšanās – nokļūt uz lielās skatuves. Pēc ”X Faktora” viņa sapratusi, ka vajadzīgs vēl lielāks treniņš, vairāk stresa situāciju, lai pie tā visa pierastu.

”X Faktora” mentori ir droši, ka Unas Gutorevas radītā dziesma ilgi skanēs viņu galvās

Žūrijas vārdus Una uztver pozitīvi. Viņa pārdzīvo, ka nenodziedājusi visu pareizi, ka sabojājusi pati savu dziesmu, bet ”izlietu ūdeni nesasmelsi”.

”Emocionāli nenožēloju, ka aizgāju un piedalījos, jo tā bija laba pieredze un tās sajūtas neviens nespēs atņemt. Sapratu, ka ir jāiet tikai uz priekšu un atpakaļ nedrīkstu skatīties. Pati dziedāju, ka visi sapņi ir reāli un īsti – jāiet uz to, lai tie piepildītos,” apņēmīgi nosaka Una.

Dziedāšana apgūta tik, cik, skolā mācīja, pēc tam viss pašmācības ceļā. Sieviete uzsver, ka ne visiem ir iespēja iet mūzikas skolā, arī viņa nav gājusi, bet apguvusi mūziku pašmācības ceļā.

Una stāsta, ka galvenais ir atrast ideju dziesmai, tad vārdi rodas ātri. Ir dziesmas, kas uzrakstītas mirkļa ietekmē – māsai uz kāzām, mammai dzimšanas dienā, vīra tēvam dzimšanas dienā. Ir dziesmas, kas radušās, jo kāds palūdzis uzrakstīt dziesmu sadzīviskam mērķim.

”Ir dziesmas, kas rakstītas no manas pagātnes, bet uzrakstītas kā tagadnē, jo cenšos rakstīt tā, lai arī kādam citam dziesma būtu noderīga. Reizēm ir arī tā, ka ieeju gulēt un nakts vidū jāceļas jāraksta vārdi, lai neaizmirstu jauno ideju. Ja rodas ideja ir arī vēlme dziesmu uzrakstīt, neatstāt nepabeigtu. Ja ir vārdi, tad ir vajadzīga arī mūzika,” par dziesmu rakstīšanu stāsta Una.

Galvenā mūziķes dziesmu tēma ir mīlestība un tās stāsti, kas saistīti ar viņai tuviem cilvēkiem, sapņiem nākotnē, papildus vēl jūra un saulrieti.

”Sākotnēji rakstīju ar domu, lai paliktu dziesmas bērniem un mazbērniem, nedomāju uzstāties. Vēlāk, veidojot dziesmas, trenējoties dziedāt, sapratu, ka to vēlos. Uzstājusies esmu skolas laikā koncertos, vēlāk dievnamos. Karaoke, protams, dziedu gan ar meitām, gan draugiem. Ikviena mūzikas radītāja lielākais sapnis ir dziedāt savas dziesmas uz skatuves vai dzirdēt, ka kāds cits dzied,” sapņaini nosaka Una.

Gatavā veidā mūziķei ir 47 dziesmas, kuras iespējams noklausīties Youtube. Ir arī dziesmas, kuras tā arī paliek melnrakstā, jo darbs studijā prasa savu līdzekļu ieguldījumu – neviens par velti nestrādās.

Šobrīd trīs dziesmas top studijā, un drīzumā sekos kopdarbs ar Maritu Miezīti, kura bieži vien dziesmu ierakstos ir Unas padomdevēja.

Una priecīgi nosaka, ka mūza viņai vienmēr ir līdzās. Viņa ir precējusies četru bērnu mamma. Katrs bērns un mīļotais raksturo citu dzīves posmu, kas pilns ar atšķirīgām dziesmu idejām. Unas mīlestība pret ģimeni ir bezgalīga.

”Ar vīru kopā esam septiņus gadus. Vīrs atnāca strādāt uz manu darbavietu un mēs iepazināmies. Neplānoju darbā iepazīties, kur nu – izveidot attiecības. Pirmais randiņš bija neaizmirstams mums abiem. Vīrs uzdāvināja rozi manā mīļākajā krāsā, rozes nav mani mīļākie ziedi, bet krāsa bija. Randiņā ziedi ir nepieciešami, tie rada īpašu atmosfēru. Pirmajā randiņā devāmies uz salūtu un tā vēl joprojām salūts mums atgādina pirmo randiņu. Ir jānotiek ”klikšķim” starp diviem cilvēkiem un mums tas bija,” atceras Una.

Šova pretendentei mīlestība nozīmē ne tikai romantiku, bet spēju otram piedot un kopā iet tālāk. Spēja cīnīties vienam par otru, nevis padošanās un attiecību izmešana mēslainē. Četru bērnu māmiņa apzinās, ka nevienās attiecībās katru dienu nespīd saule un ir arī grūti dzīves posmi.

“Tuva lieta ir ekskursijas kopā ar ģimeni. Vienmēr saku, ka jābrauc kopā brīvdienās kaut tepat Latvijā. Šeit ir daudz skaistu vietu, kur varam braukt ar teltīm, laivām un galvenais pie dabas. Kad vien iespēja pavadām laiku kopā, jo tās izjūtas un atmiņas paliek uz visu dzīvi to nevarēs neviens atņemt,” smaida Una.

Neaizmirstamākā ekskursija šova pretendentei bijusi kopā ar vīru, brauciens uz Hurgadu, kur pāris ļāvies peldei zem ūdens ar akvalangu, apskatot zemūdens pasauli.

”Skaistākās atmiņas ir kopā veidotās. Pozitīvi momenti, piedzīvotie mirkļi ir dārgākie mūsu dzīvēs, to dēļ ir vērts dzīvot. Nekas nevar būt skaistāks par iespēju redzēt savus mīļos laimīgus,” tā Una.

2 komentāri

X Faktors

Intars Busulis ir nokomplektējis savu “X Faktora” komandu! Diona, Loreta un Grēta dalās pirmajās sajūtās

“Kā tu spēji nodziedāt? Man klausoties bija “kamols kaklā”.” Arita Siliņa velta dziesmu mirušajai māsai

“Bez minstināšanās dodu tev krēslu!” Ekstravagantā, bet vienkāršā Katrīna Kovaļuka piesaista Intara Busuļa uzmanību

“X Faktoram” pārāk ekskluzīvi! Jūlija Leviona prezentē vienu no savām ģeniālajām dziesmām

“Jauki dzirdēt tik emocionāli pārpildītu skaņdarbu.” Busulis paslavē Dionu Liepiņu

“Ļoti skaisti, nav komentāru!” Grēta Grantiņa emocionāli izpilda vienu no Adeles populārākajām dziesmām

Loretas Klibiķes dziedājums ir tieši tas, kas vajadzīgs nogurušām dvēselēm, miesai un garam

Aleksandra Šimanovska daudz dziedājusi, konsultējusies ar vokālajiem pedagogiem! Vai mentors novērtēs ieguldīto darbu?

Larai Babinai apsēsties krēslā nav tik būtiski, kā palikt visām omītēm sirsniņās

Dziesma, balts krekls un guaša krāsas! Elizabete Ločmele pārsteidz ar īpašu performanci

Lauras Melbārdes vienkāršums, dabiskums un vokālās dotības apbur mentoru

PIESLĒDZIES! ”X Faktora” pirmais “krēslu izaicinājums” ir klāt! Intars Busulis izvēlas savu komandu