1 komentārs
”Mans galvenais mērķis ir iedvesmot cilvēkus!” Uz ”X Faktoru” tēmē arī paralimpiskā bobslejiste Annija Krūmiņa
Privātais arhīvs

Jelgavas priekšatlase arī šogad pulcēja prāvu dziedāt gribētāju skaitu, un starp viņiem bija meitene, kas pirms dažiem gadiem autoavārijas dēļ zaudēja spēju staigāt. Taču tas Annijai Krūmiņai nav aizmiglojis pozitīvo skatu uz dzīvi, bet gan tieši pretēji – neskatoties ne uz ko, ir iespējams turpināt smelties dzīvesprieku ik dienas. Tāds ir arī viņas mērķis, nākot uz ”X Faktoru” – parādīt to arī citiem.

Viņa nāk no Talsiem un dzied kopš agras mazotnes – triju gadu vecuma. 18 gadu vecumā Annija cieta autoavārijā, kas pēcāk ietekmēja arī viņas varēšanu dziedāt. ”Biju iepauzējusi, jo avārijā cieta manas plaušas, un tas ļoti apgrūtināja iespēju dziedāt. Taču ar laiku es atsāku – pie manis nāca draugs ar ģitāru un teica – dziedi! Tā nu pamazām atsāku, un šodien esmu te,” portālam Skaties.lv pastāstīja Annija.

Paralēli apgūtas ar ģitāras spēles prasmes, un tieši ”X Faktora” priekšatlasē bija pirmā reize, kad viņa to apvienoja ar dziedāšanu pie mikrofonu svešu cilvēku priekšā. ”Mājās uzspēlēt – tas ir pavisam kaut kas cits, bet šeit jau vajadzēja drusku saņemties!” tā Annija.

Nelāgais notikums meitenei licis paskatīties uz dzīvi nedaudz citādāk. ”Saistībā ar to, kas ar mani noticis, pēdējos gados esmu sapratusi, ka gribu iedvesmot cilvēkus. Pagaidām man tas diezgan labi sanāk.”

Annijai nav vienas konkrētas nodarbošanās, bet, kā viņa pati uzskata, dzīvē dara tieši to, ko vēlas. ”Ziemā man ir bobslejs, vasarā – taisu kāzu ielūgumus, ziedu kronīšus un sapņu ķērājus. Tad es dziedu, kur vien iegribas. Man vispār patīk ļoti radoši izpausties,” savu ikdienu ieskicē sportiste. Taču pats galvenais ir tieši iedvesmošana: ”Ar visām savām darbībām, kā jau teicu, galvenā doma ir tieši iedvesmošana, jo daudziem cilvēkiem, kuriem nav nekādu fizisku vainu vai citu milzīgu problēmu, reizēm ir grūti kaut ko izdarīt, grūti sevi motivēt, un tad es ar savām ierobežotajām iespējām pierādu, ka varu daudz ko izdarīt. Un, re, es esmu šeit!” pozitīvi noskaņota ir Annija.

Viņa pagājušajā gada novembrī kļuva par pirmo sievieti pasaulē, kam izdevies uzvarēt bobsleja paralimpiskajās sacensībās. Tas notika Kanādas pilsētā Kalgari, un tajās sacensībās Latvijai bija dubultuzvara, jo otro vietu aiz viņas izcīnīja Alvils Brants (sacensības šajā disciplīnā dāmām un kungiem notiek kopā).

Šovā gan viņa pieteikusies tēta dēļ, jo visu iepriekšējo ”X Faktora” sezonu viņš meitai teicis, ka pieteikšot viņu nākamajā sezonā. ”Tā nu mēs ar draudzeni aizvakar sēdējām un sapratām, ka man jāpiesakās. Es ļoti gribētu savu dzīvi saistīt ar mūziku, bet tas galvenais mērķis, kāpēc esmu šeit, ir parādīt, ka arī tādi cilvēki kā es dziedam un varam būt šeit.”