”Manai ģimenei “benzīns ir asinīs”!” Alise Līga Grāmatiņa pastāsta par autokrosu, stereotipiem un avārijām

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

2 komentāri
”Manai ģimenei “benzīns ir asinīs”!” Alise Līga Grāmatiņa pastāsta par autokrosu, stereotipiem un avārijām
PRIVĀTAIS ARHĪVS

18 gadus vecā Alise Līga Grāmatiņa par savu galveno hobiju nosauc autokrosu, bet aizraujas arī ar mūziku, tāpēc piedalījās šovā ”X Faktors”. Ātrums dod apziņu, ka viņa spēj visu, tas padara viņu labāku un tā ir lieliska sajūta. Alise Līga saka, ka viņas ģimenei “benzīns ir asinīs”, tāpat kā adrenalīns un risks.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Alise Līga atklāj, ka jau vairākus gadus vēlējusies piedalīties ”X Faktorā”, bet sanācis tikai šogad. Daudzi viņai ieteikuši pamēģināt.

Alise Līga Grāmatiņa pārliecību par sevi iegūst auto sacīkstēs, kur startam noskaņojas, dziedot dziesmas

”Varēju labāk nodziedāt, bet neuzskatu, ka žūrijas vērtējums bija objektīvs, uzskatu, ka man vajadzēja tikt vismaz vēl vienu atlasi tālāk un viņiem vajadzēja noklausīties manu dziesmu līdz galam,” tā Alise Līga.

Jauniete savu netikšanu tālāk sauc par negodīgu, bet saprot, ka šovs ir šovs un tā notiek, ka tālāk tiek tie, kuri mentoriem šķiet interesanti vai par kuriem var pasmieties, nevis tie, kuri tiešām prot dziedāt. Šovā ir arī daži lieliski vokālisti, bet lielākā daļa vienkārši, lai izklaidētu publiku.

Netikšanu tālāk šovā Alise Līga neuztver kā dziedāšanas beigas un ir nolēmusi turpināt muzicēt. Viņa domā dziedāt visu savu dzīvi un neviens viņai to nevar liegt vai neļaut!

Autosports ir Alises Līgas sirdslieta, ar to viņa pagaidām naudu nepelna, bet cer, ka nākotnē tas mainīsies.

Šova pretendentes tētis agrāk brauca motokrosā, viņa vēlējusies braukt tur, bet mamma aizliegusi, vecāki meklējuši alternatīvas un atraduši kartingu skolu. Divus gadus viņa mācījusies kartingu skolas vasara nometnē un tad sākusi braukt īres kartingu sacensībās, vēlāk sporta kartingu sacensībās ”Prokart”, tam sekoja ”folkreiss”, kur aizvadīta jau otrā sezona un Alise Līga ar lepnumu saka, ka braukusi godam!

Neskatoties uz dzimumu, sievišķību un blondajām matu cirtām, jauniete nav saskārusies ar stereotipiem. Braukšana paliek arvien populārāka sieviešu vidū un visi, kuri vēro vai brauc sacensībās – zina uz ko viņa ir spējīga. Nereti Alise Līga brauc ātrāk par pieredzējušiem vīriešiem.

”Šogad ieguvu divas pirmās vietas dāmu ieskaitē, divas otrās vietas – vienu junioru ieskaitē un vienu dāmu ieskaitē, kā arī vienu trešo vietu dāmu ieskaitē ”folkreisā”,” lepni nosaka Alise Līga.

Stāstot par avārijām, šova pretendente atceras vienu gadījumu, kad treniņa laikā ar mašīnu apmetusi kūleni.

”Es braucu ”folkreisā” un jā, nedaudz jau riskēju ar sevi, bet mašīnai ir aizsargkarkass (dugas) un speciālas jostas, nedegošs beņķis un apģērbs, ķivere, es teiktu, ka tas ir daudz drošāk nekā braukt ar kartingu, jo mašīnā tu esi daudz aizsargātāks. Man ir bijušas stipri sasistas, vai lauztas ribas, īsti neatceros, bet nekas traks, aptuveni mēnesi bija mierīgs režīms. Tas notika kartinga avārijā, kur man sānā iebrauca cits braucējs,” atceras jauniete.

Ātrumam Alisi Līgu piesaista apziņa, ka braucot viņa jūtas varena, tā, it kā spētu visu. Ātrums sniedz pārliecību par sevi, prieku un viņai šķiet, ka tas viņu padara par interesantāku un labāku cilvēku.

Ātruma mīļotāja pārsvarā tikai brauc ar auto un īsti neko neprot saremontēt, bet viņa ātri mācās, un, ja pēkšņu būtu, kas pašai jāremontē, viņa iemācītos.

”Vecāki ar mani lepojas, manā ģimenē tas ir iedzimts, kā mēs sakām – benzīns asinīs. Mans vectētiņš brauca motokrosā, mans tētis agrāk brauca motokrosā un tagad es braucu ar mašīnām, jo motokrosā man neļāva braukt,” smejas Alise Līga.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Alise Līga sevi raksturo, kā meiteni, kura ļoti ātri mācās, ir daudzpusīga un interesanta. Viņa prot būt sievišķīga, bet ja vajag, spēj pierādīt puišiem, ka ir spēcīgāka.

”Protams, viss manī nav tik spīdošs un labs, kā jau ikvienam no mums. Pandēmijā saskaros ar veģetatīvo distoniju, nekur nevarēju iet, bet esmu diezgan ekstraverts cilvēks un man vajag uzmanību. Saskaros ar panikas lēkmēm, daudz raudāju, pēc manas aktīvās ikdienas to nevar pateikt, bet tikai tuvākie cilvēki zina, kā viss ir patiesībā,” atklāj Alise Līga.

2 komentāri

X Faktors

“X Faktora” finālā neiekļūst Diona Liepiņa

Viktors Buntovskis sajūsmina! Reinis Sējāns nespēj noticēt, ka 17 gadus vecs puika spējis tik emocionāli izstāstīt stāstu

Dziedājums lidojumā virs skatuves! Grēta Grantiņa izdzied mīlestību vienā no skaistākajām Adeles dziesmām

“Šis ir mans laiks!” Diona Liepiņa pusfinālā parāda, ka ne tikai lieliski dzied, bet arī dejo

Enerģijas sprādziens! Eduards Rediko uz skatuves uzstājas kopā ar “X Faktora” grupu

Noklausies! Duets “Bujāns” prezentē jaunu hitu "He, she, you & me"

“Bauda acīm un ausīm!” Grēta Grantiņa atstāj mentorus “bez elpas”

“Stāvēju un trīcēju, tik tikko tiku vaļā no asarām.” Diona Liepiņa ir pateicīga par palikšanu šovā un turpmāk “tukšos” sevi vēl vairāk

“Intonatīvi tīrākais dziedājums šova vēsturē!” Eduardu Rediko uzslavē Reinis Sējāns

PIESLĒDZIES! ”X Faktora” ceturtā tiešraide; dalībnieki pārsteigs ar 1980. gadu ballīti un muzikālo elku dziesmām

“Nodziedāji nevainojami, tas bija ļoti skaisti!” Diona Liepiņa neslēpj pateicības asaras

Pirms pusfināla no “X Faktora” izstājas Deniels Bērziņš un Edgars Kārkliņš