Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri

1. oktobrī aizsākās dziedošo talantu šova “X Faktors” nākamā kārta, kurā tad arī noskaidrojām pirmos pamatsastāva dalībniekus. Starp viņiem arī meitene, kas dzimusi Latvijā, bet daļu mūža pavadījusi arī Japānā, 19 gadus vecā Alise Haijima.

“Es esmu es, Alise!”

“Es piedzimu Latvijā, bet neatceros precīzi, kā un kāpēc es sāku dzīvot Japānā, jo vēl biju maza. Man toreiz bija tikai nepilns gads,” par savu radniecību ar Uzlecošās saules zemi stāsta Alise.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tur uz vietas meitene izcēlusies ar čirkainiem, brūniem matiem, kamēr visiem pārējiem bijuši ogļu melni. Savukārt, atbraucot uz Latviju, arī šeit viņa neizskatījās pēc vietējās. “Man vienmēr šķitis, ka neesmu tāda kā citi. Kā tāds outcast [atstums, izraidīts – tulkojums no angļu val., red.]! Un tad visu mūžu man bijusi iekšējā cīņa, kas tad es īsti esmu, jo neesmu ne viens, ne otrs,” portālam Skaties.lv pārdomās par savu etnisko piederību stāsta viņa, kura tagad ar to sadzīvo ļoti labi. “Es vienkārši esmu es, Alise!”

Mūzikas elks – Meraija Kerija

Dzied viņa jau kopš brīža, kad pat vēl īsti nemācēja runāt. “Es vienkārši dziedāju dziesmas no dažādām multfilmām. Vārdi gan bija galīgi ačgārni, bet es dziedāju!” atceras jauniete, un tas arī bijis brīdis, kad vecāki ievērojuši meitas talantu.

Mūzikas skolā Alise nav mācījusies, vien pāris gadus pie privātskolotāja nedaudz apguvusi klavierspēles prasmi. “Tagad es spēju spēlēt tikai pēc dzirdes, jo notis vairs neatceros,” atzīst meitene.

Bērnībā sanācis pastaigāt arī pa dažādiem dziedāšanas pulciņiem, taču dziedot labprātāk viena, nevis grupās. “Man patīk, ja pati varu pārvaldīt visu, kas notiek uz skatuves. Tas man jau no mazotnes.” Taču nopietni ar dziedāšanu Alise sākusi nodarboties tikai pirms dažiem gadiem, kad apmeklēta pirmā nodarbība pie Nijoles Berezinas.

“Tikai tad sāku braukāt uz visādiem konkursiem – gan starptautiskiem, gan tepat Latvijā, un tā es arī ieguvu pirmo nopietno skatuves pieredzi. Jo pirms tam man patika būt uz skatuves, bet vienmēr pārņēma milzīgs satraukums, ko nespēju kontrolēt. Tas pārņēma visu – manu ķermeni, balsi, kas novedis arī pie dažām izgāšanās reizēm,” atceras Alise, kura uzsver, ka tā tik un tā ir pieredze. “Tagad es vienmēr zinu, kā rīkoties! Tā, piemēram, vienreiz man tieši pirms jākāpj uz skatuves, kurpei nolūza papēdis. Bet neko, nodziedāju!” nosaka vienmēr smaidīgā dziedātāja.

Pateicoties Berezinai, viņu ievērojuši ne tikai jau pieminētajos starptautiskajos konkursos, bet beidzot arī plašāka auditorija tepat Latvijā. Tas viss kopā pamudinājis pieteikties “X Faktoram”.

Meitenes elks mūzikā ir amerikāņu popzvaigzne Meraija Kerija, kuru klausoties jau kopš sākumskolas laikiem. “Arī mana mamma ir liela viņas fane. Viņai vispār ir milzīga CD kolekcija ar dažādiem R&B mūzikas pārstāvjiem. Tāpēc arī šis stils man ir ļoti tuvs sirdij.”

Lai gan Alises sirdslieta ir mūzika, pati nemaz tik daudz brīvajos brīžos to neklausās. “Klausos tikai tad, ja eju uz un no skolas vai tad, kad man jāmācās kaut kāda dziesma. Bet tā pārsvarā pati dziedu,” smej 19 gadus vecā “X Faktora” dalībniece.

Pārzina piecas valodas un mūzikas talants no mirušā tēva

“Dziedāšana man laikam ir no tēva, kura gan diemžēl vairs nav starp mums. Viņš arī jaunībā nodarbojās ar mūziku, profesionāli spēlēja trombonu. Viņam bija laba balss, un tieši tētis bija tas, kurš mani veda dziedāt karaoki,” atceras jaunā dziedātāja.

Japānā ir speciālas izklaides vietas, kur iet dziedāt karaoki. Katram dziedāt gribošajam vai kompānijai tiek piešķirta viena neliela telpa, kur izklaidēties. “Tādās vietās nereti arī svinējām dzimšanas dienas.”

Alise ir poliglots, jo tekoši runā piecās valodās – latviešu, angļu, vācu, itāļu un japāņu. Itāļu valodu iemācījusies, pateicoties patēvam, kurš pēc tautības ir itālis. “Arī daudzas vasaras esmu tur pavadījusi, kur iemācījos runāt itāliski,” par savām valodas zināšanām stāsta Alise.

Lieliski dzied, zīmē, pārzina modi un… programmē

“Man ļoti patīk datorika un viss, kas ap to, tai skaitā programmēšana. Plānoju iet studēt uz LU,” par saviem nākotnes plāniem ārpus mūzikas lauciņa portālam Skaties.lv stāsta dziedātāja. Meitenei ļoti patīk arī mode un kosmētika. “Man ir milzīga kolekcija ar kosmētiku mājās! Tāpēc arī uzreiz varu pateikt, ka uz skatuves es krāsošos un gatavošu sevi pati!”

Alisei patīk unikālas lietas, kā viņa pati saka, “kaut kas, kas nav parasti”. Tas viņai ir no bērnības, jo jauniete necieš plaģiātismu. “Tā agrāk bija vizuālās mākslas stundās – ja es kaut ko uzzīmēju, un no manis kāds nošpiko, paliku pikta,” smaidot savus kādreizējos klasesbiedrus nostrostē viņa.

Bez visa iepriekš nosauktā jaunā dziedātāja arī agrāk dejojusi hiphopu, bet pārtraukusi to darīt veselības problēmu dēļ. “Mana sirds netur lielu fizisko slodzi, tāpēc pārtraucu to darīt. Tagad koncentrējos tikai uz dziedāšanu.”

Viņai būt atbildīgai par saviem priekšnesumiem, kas nozīmē, ka visu, ko redzējām un turpmāk redzēsim uz “X Faktora” lielās skatuves, būs tikai un vienīgi viņas pašas gatavots. Lai izdodas!