”Man tas nešķiet godīgi!” Keita Brauna izbrāķē žūrijas lēmumu nepalaist viņu uz nākamo ”X Faktora” kārtu

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

3 komentāri
”Man tas nešķiet godīgi!” Keita Brauna izbrāķē žūrijas lēmumu nepalaist viņu uz nākamo ”X Faktora” kārtu
PRIVĀTAIS ARHĪVS

”X Faktora” TV atlasē iepazītā Madara Keita Brauna ne tikai rūpējas par zirgiem un apmāca jāšanā interesentus, viņa ir arī grupas ”Everlust” soliste. Māksla pavada Keitu uz katra dzīves soļa. Dziedātāja pastāsta par vārda maiņu, mūziku, tērpu izvēli un savu dzīves mīlestību – zirgiem.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Madara Keita saka, ka vēlējusies vārdu nomainīt uz vienkārši Keita jau no 15 gadu vecuma. Tas nav tik vienkārši, nepietiek, ja pasaki, ka tev nepatīk tavs vārds.

Madara Keita Brauna izjusti izpilda hitu, pie kura ir daudz raudājusi un ”emocionāli sadzijusi”

Lai atvieglotu procesu šova pretendente turpmāk izmantos abus vārdus Madara Keita un vēl uzvārdam pievienos mammas pirmslaulības uzvārdu, kas ir ļoti rets. Atliek tikai nomainīt dokumentus.

”Būšu Madara Keita. Papildus grūtībām ar pierādīšanu, kāpēc nepieciešama vārda maiņa, nevēlos aizvainot mammu, mamma mani nekad nesauks par Keitu, viņai esmu Madara un punkts. Katru reizi, kad mani uzrunā par Madaru, man liekas, ka ko sliktu esmu izdarījusi,” smejas Keita.

Mūziķe saka, ka vārds ir gluži kā tērps, kuru velc katru dienu, bet nevari dienas beigās noģērbt, izmazgāt, iekārt skapī un paņemt citu, tev ar to jābūt mierā. Kā vizuālā tēla nepilnība, ko pamani visu laiku, skatoties spogulī,

Keita neslēpj, ka 2017. gadā piedalījusies Anglijas ”X Faktora” atlasēs. Viņa tikusi cauri vairākām kārtām, kuras vēro producenti un tad izkritusi, saņemot paskaidrojumu, ka šogad šovam ir cits formāts. Vēlāk, redzot, ka uzvar puišu grupa, Keita sapratusi, ko tieši domājuši mūzikas eksperti.

”Tad nebiju tam gatava, dalība bija sasteigts lēmums. Šogad jūtos gatava, vienkārši nolēmu pamēģināt. Uzstāšanos vērtēju diezgan labi. Man skatuve nav sveša, jūtos kā mājās. Uztraucos par to, ka dienas vidū sākās šausmīga migrēna, pārdzīvoju par to, kāds būs mans sniegums, ja nespēšu savaldīt fiziskās sāpes. Izgāju uz skatuves un pazuda galvassāpes. Rokas uz skatuves man mēdz trīcēt, bet tas nav saistīts ar to, kas notiek manā prātā, tā nav stresa pazīme,” skaidro Keita.

Analizējot uzstāšanos, šova pretendente saka, ka klusajā daļā nedaudz aizlūzusi balss, kas var notikt ar jebkuru vokālistu visnepiemērotākajā brīdī, bet, vadoties no dziesmas, to var uztvert kā simbolismu izdziedātajām sāpēm.

”Varbūt dziesmas izvēle nebija labākā, lai parādītu balss amplitūdu, droši vien varēju, kādus oktāvu lēcienus ielikt, falsetu. Tā vietā, lai parādītu tehnisko pusi, izvēlējos parādīt emocionālo. Dotu sev 7.5, atstājot vietu izaugsmei. Bija būtiski, ka Intars Busulis pateica JĀ, man viņš patīk kā mūziķis, kā personība un man tas daudz nozīmēja,” skaidro Keita.

Foto: ULDIS STEPANOVS

Keita nepiekrīt žūrijas lēmumam, nepalaist viņu uz nākamo kārtu. Viņa ievērojusi, ka tālāk citreiz palaiž cilvēkus, par kuriem nevar teikt, ka viņu vokāls ir īpašs, ka viņi ir gatavi. Jā, viņi būtu gatavi pēc gada, diviem gadiem, bet nostrādā cits faktors, cilvēks uztaisa ”cirku” un tiek tālāk, jo dīvainītis, arī sevi Keita sauc par dīvainīti, bet citādāka veida.

”Jā, varu atklāti pateikt, ka man tas nešķiet godīgi, vadoties no citu dalībnieku snieguma. Protams bija citi, kuri ir krietni labāki par mani, teiksim, puisis no Sanktpēterburgas, kad viņš uzstājās jutos, tā, ka man jāiet mājās. Uz mentoriem neesmu dusmīga vai aizvainota,” aizdomājas Keita.

Vokālās prasmes šova pretendente apgūst pie grupas ”Vaidava” dalībnieka Edgara Nagļa. Keita priecājas par to ar kādu atdevi Edgars strādā ar viņu.

Keitas mūzikas ceļš sācies bērnībā ar dalību grupā ”Knīpas un knauķi”, no 12 gadu vecuma tiek spēlēta basģitāra, bija laiks, kad Keita dziedājusi bekvokālu, vadījusi karaoki, sekojusi pirmā grupa un solistes ampluā, nu viņa nonākusi līdz grupai, kuru sauc par ģimeni – gotiski melodiskā metāla grupa ”Everlust”.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Ikdienā dziedātāja klausās dažādi mūziku, sākot no kā smaga, folkmūzikas, roka klasikas, mūsdienu krievu populārās mūzikas, ko klausās 16 gadus veci tīņi. Ir speciāla mūzika, kuras pavadībā – kārtot māju, kurai dziedāt līdzi dušā.

Ar mūzikas palīdzību māksliniecei patīk paspilgtināt garastāvokli. Grupa ”Depeche Mode” nāk talkā vienmēr, tieši šo mūzikas apvienību Keita var klausīties jebkurā garastāvoklī, atrast dziesmu, kas paspilgtinās emocijas.

”Gadās, ka izmantoju kādu dziesmu kā ”emocionālo pātadziņu”. Ja ir skumji pastiprinu emocijas, tas ļauj tikt pāri sāpēm, sakāpinu līdz maksimumam, izdzīvoju līdz galam un palaižu,” skaidro Keita.

Melanholiskais periods dziedātājai ir diezgan bieži, nereti cilvēki, kuri viņu nepazīst labi, to neredz aiz prieka “maskas”. Viņa uzskata, ka mākslinieka dabiskais stāvoklis ir melanholija. Sirdi plosošas dziesmas, kas atstāj iespaidu uz cilvēkiem, nevar uzrakstīt, kad dzīvē viss kārtībā.

Keita savas emocijas ieliek grupas ”Everlust” dziesmās, kā arī citos radošajos procesos, kuros izpaužas, piemēram – gleznošanā.

Māksliniece pati veido savu stilu. Nereti nopērkot apģērbu un pārtaisot pēc savas vēlmes. Keita saprot, ka ārzemju interneta veikalos varētu dabūt arī visu gatavu, bet viņai nav laika meklēt, turklāt pašas radītie tērpi ļauj izpausties viņas mākslinieciskajam potenciālam.

Idejas dziedātāja smeļas no sevis pašas. Stāv pie spoguļa, uz viņas ir kāds auduma gabals, šova pretendente skatās kā audums krīt uz ķermeņa, kā tas liek justies un rodas ideja. Ir bijis, ka t-krekls un svārki pārtop kleitā vai krekliņi transformējas svārkos.

”Vai es sevi ierobežoju? Teikšu, ka nē, jo gotiskais stils ir ļoti plašs jēdziens, ir daudz novirzienu, tāpēc sevi ierobežot ir grūti. Iespējams ar krāsu gammu sevi ierobežoju, jo nevelku mugurā neko kas nav melns, sarkans vai balts, iespējams vēl pelēka krāsa kur pievienojas. Šīs krāsas izskatās labi ar manu matu krāsu, ādas toni, iekšējo sajūtu,” Keita par stilu.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Praktiski visu savu laiku Keita velta zirgiem. Viņas mīlestība pret zirgiem sākās jau agrā bērnībā, 9 gadu vecumā viņa braukusi uz stalli pie zirgiem, 10-11 gadu vecumā katru dienu palīdzējusi trenerim par to pretī saņemot apmācību. Sešus gadus viņa neizlaida ne dienu no braukšanas uz stalli. Vēlāk attīstījās, iegādājās savus zirgus, sāka apmācīt cilvēkus un tā turpina joprojām.

”Nekad neesmu startējusi LJF sacensībās, kādreiz nebija laika, nu man interesantāk ir vērot audzēkņu dalību. Mani interesē loka šaušana no zirga, mums vēl nav šādas disciplīnas, tas mani aizrauj. Arī ar loka šaušanu aizrāvos pusaudža gados,” tā Keita.

Pirmo zirgu Keita iegādājusies 15 gadu vecumā par pašas nopelnīto naudu. Viņas pirmie divi zirgi iegādāti, jo viņa vēlējusies paglābt dzīvniekus, nodrošināt laimīgu dzīvi, trešais nokļuva stallī, jo viņa iemīlējās zirgā un saprata, ka bez viņa nespēj.

Mūziķe uzskata, ka pret dzīvniekiem ir jāizjūt atbildība un jāpalīdz ikvienam, ja ne mēs, tad kurš? Keita aicina nepalikt vienaldzīgiem un palīdzēt, pamanot nelaimē nokļuvušu dzīvnieku!

Brīvajā laikā, kurš ir ļoti maz, Keita labprāt atpūšas kopā ar draugiem vai vecākiem, viņai patīk būt pie dabas, braukt ar mašīnu, zīmēt, nemitīgi pilnveidot sevi kā personību.

3 komentāri

X Faktors

Intars Busulis ir nokomplektējis savu “X Faktora” komandu! Diona, Loreta un Grēta dalās pirmajās sajūtās

“X Faktora” pretendents Ralfs Siliņš par tēva nāvi: Tu netiec pāri, bet iemācies sadzīvot, jo dzīve negaidīs, bet soļos tālāk

“X Faktora” pretendente Laura Melbārde uzskata, ka skaistuma formula slēpjas uzturā, aktivitātēs un kvalitatīvā miegā

“X Faktorā” iepazītā Andra Upmane: Tas, ka esmu vientuļā māte, nepadara mani sliktāku par citām sievietēm

“Esmu gatava tiešraidēm!” Jūlija Maijera nodemonstrē lielisku vokālo sniegumu un emocijas

“X Faktoram” pārāk ekskluzīvi! Jūlija Leviona prezentē vienu no savām ģeniālajām dziesmām

“Bez minstināšanās dodu tev krēslu!” Ekstravagantā, bet vienkāršā Katrīna Kovaļuka piesaista Intara Busuļa uzmanību

PIESLĒDZIES! ”X Faktora” pirmais “krēslu izaicinājums” ir klāt! Intars Busulis izvēlas savu komandu

Loretas Klibiķes dziedājums ir tieši tas, kas vajadzīgs nogurušām dvēselēm, miesai un garam

“Ļoti skaisti, nav komentāru!” Grēta Grantiņa emocionāli izpilda vienu no Adeles populārākajām dziesmām

Aleksandra Šimanovska daudz dziedājusi, konsultējusies ar vokālajiem pedagogiem! Vai mentors novērtēs ieguldīto darbu?

“Jauki dzirdēt tik emocionāli pārpildītu skaņdarbu.” Busulis paslavē Dionu Liepiņu