4 komentāri
Loreta startē ”X Faktora” Rīgas atlasē, lai parādītu, ka talants un ”perfekts” izskats ne vienmēr iet roku rokā
NAURIS GARKAKLIS, SKATIES

”X Faktora” Rīgas atlasē šogad bija novērojams liels sešpadsmit gadus jaunu dziedātāju pieplūdums. Skolniece Loreta ne tikai labi dzied, bet arī saprot, ka skaista seja sevī var slēpt tukšumu.

Loreta apzinās, ka viņas āriene nav tāda, kura bieži redzama rotājam uz žurnālu vākiem vai izsauc apkārtējos apbrīnu un atbilst skaistuma “standartiem”.

”Mūsdienās izskatam ir liela loma. Internets, modes žurnāli parāda, ka sievietei jābūt slaidai, garām kājām un zilām acīm. Ja tu tāda neesi apkārtējie tevi neuztvers kā skaistu,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Loreta.

Jauniete ir pārliecināta, ka ”Instagram” modeles, influenceres veicina to, ka sabiedrībā ir uzskats par to kādam jāizskatās perfektam cilvēkam.

Loreta zina, ka neviens nav perfekts, bet modes industrija ”aizmālē” acis, cilvēkiem liekas, ka redzētais ir patiesība un teju neviens neaizdomājas, ka tas viss ir samākslots un nav patiesība.

”Izskats par cilvēku neatklāj pilnīgi neko. Tu vari izskatīties labi, tev var būt skaista seja, bet tavs raksturs, iekšējā daba var būt pilnīga nulle. Vai šādā gadījumā ar izskatu tālu var tikt dzīvē? Nedomāju! Zinu manī ir ”rozīnīte”,” tā Loreta.

Jaunieti neietekmē citu domas par viņu, apsmiekls, dažādi jociņi. Viņa pieņem viedokļus, bet neidentificē tos ar sevi. Topošā dziedātāja dara to, kas viņai patīk un apkārtējo runas no tā neatturēs.

Jau labu laiku citu viedokļu ietekmē viņai nesamazinās pašvērtējums, skolniece neieslīkst depresijā un nebaidās iziet no mājas. Loreta ir iemācījusies nejusties slikti par sevi, jo tikai viņa pati zina, to kāda ir patiesā Loreta.

”Ikvienai sievietei, kura neizskatās, tā kā sagaida sabiedrība, iesaku nepadoties runām, bet gan klausīties pašai sevī un justies labi ar savām domām par sevi. Saki spoguļattēlam, ka esi skaista, ka visu vari sasniegt, tad celsies arī pašvērtējums,” korpulentas sievietes uzrunā Loreta.

Skolniece ir dzirdējusi par ”body positive” organizācijām, lielizmēra modelēm un viņu stāsti, atbalsts interneta vidē motivē arī viņu justies labāk un rada apziņu, ka ir sabiedrības daļa, kura nevērtē cilvēku pēc vizuālajiem dotumiem, bet gan personības.

Topošā dziedātāja ieradās uz ”X Faktora” atlasi, lai parādītu ikvienam, ka vari nebūt perfekts, bet tas nenozīmē, ka tev nav talants.

TOP komentāri

 • Ilze Zariņa
  +9 +9 0

  Ilze Zariņa

  Anita Muitiniece - vai tik tā nav mūsu Loreta? Balss viņai tiešām bija pasakaina un gan jau vēl joprojām ir!
 • I.A
  0 0 0

  I.A

  Liels prieks par tik optimistisku meiteni, ar galvu viss ir kārtībā... daudzām meitenēm cerams šie meitenes vārdi aizķersies smadzeņu rievās

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!