1 komentārs

Klāt jaunākā Bites izcilības akadēmijas epizode, vai grupas “Carnelian” meitenes arī šonedēļ būs erudītākās “X faktora” dalībnieces? Skaties video!

Sestās kārtas pirmais jautājums – nosauciet garāko Latvijas upi Latvijas teritorijā. Oskars savā galvā iedomājas Latvijas karti un saka, ka tā ir Daugava, tāpat domā arī Anna, Kattie, Roberts, Signe un Jānis. Laima uz šo jautājumu atbild  dzejā: ”Kurš ūdens tā būtu smējies, ja to pasmeļ ar sauju. Dievs bija iemīlējies pasaulē laizdams Gauju”. Garākā Latvijas upe Latvijas teritorijā ir Gauja.

Kā sauc pasaulē pirmo miniatūro, Rīgā izgudroto un ražoto, fotoaparātu? “X Faktora” zvaigznes piedāvā dažādus variantus – Leica, Rīga, Vefs, gaisma, Minolta, tomēr pareizā atbilde ir Vef Minox.

X faktors dalībnieki vasarā, visdrīzāk, ir apciemojuši Jūrmalu, jo trešā jautājuma atbilde, teju, visiem dalībniekiem bija zināma – Cik eiro jāmaksā, lai iebrauktu Jūrmalā vasaras sezonā? Tie ir divi eiro.

Nākamais jautājums ir par kādu leģendāru citātu  – Kādi bija jaunievēlētā Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa pirmie vārdi no Saeimas tribīnes? ”Laikam no sākuma jāierauj” – pareizi atbild visi “X Faktora” dalībnieki.

Bites izcilības akadēmijas sestajā kārtā arī kāds jautājums par kompāniju ”Bite” – no kura gada Latvijā darbojas ”Bite”? Starp visiem piedāvātajiem variantiem daļa no dalībniekiem arī uzmin, ka tas ir 2005.gads.

Pēdējie divi Bites izcilības akadēmijas sestās kārtas jautājumi izrādās viegli atbildami gandrīz visām X faktors zvaigznēm. Ar kādu skatuves vārdu uzstājās mūziķis Artūrs Šingirejs? Mēs viņu pazīstam arī kā Donu. Kuram no Latviešu sportistiem ir visvairāk “Instagram” sekotāju? Tas ir basketbolists Kristaps Porziņģis.

Pēc sestās Bites izcilības akadēmijas kārtas līderpozīcijas saglabā meiteņu grupa Carnelian.

Rezultāti:

 1. Carnelian 36
 2. Laima Dimanta 33
 3. Baritoni 33
 4. Radio Trio 28
 5. Didzis Melderis 28
 6. Signe un Jānis 25
 7. Reinis Straume 23
 8. Oskars Millers 22
 9. Roberts Memmēns 21
 10. Amanda Maržecka 19
 11. Anna Ušakova 17
 12. Kattie 9

TOP komentāri

 • Knuts
  +1 +1 0

  Knuts

  Leģendārs ir tad ja par to ir vismaz viena leģendārs. Šoreiz tas vienkārši ir slavens citāts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!