12 komentāri
Latvijas ”X Faktora” talantu blice uzvar “a capella” konkursā Krievijā un pārved mājās 16 tūkstošus eiro!
ARVIS BELOVS

Vokālā grupa ”Insomnia”, kuras sastāvā ir šovā ”X Faktors” iepazītie mākslinieki – Roberts Memmēns un Anna Ušakova, ir atgriezusies no Krievijā notiekošā “a capella” grupu konkursa ”Moscow Spring A capella”. Muzikālā apvienība savā kategorijā ieguvusi otro vietu un atvedusi mājās 16 tūkstošus eiro!

Grupas dziedātājs un menedžeris Gustavs Melbārdis sarunā ar portālu Skaties.lv atklāj, ka ”Moscow Spring A capella” ir viens no vērienīgākajiem “a capella” mūzikas festivāliem, konkursiem visā pasaulē.

Festivāla laikā uzstājās 200 grupas no četrdesmit piecām pasaules valstīm. Maskavā bija izvietotas četrdesmit piecas skatuves uz kurām grupas sniedza koncertus. Dienas laikā muzikālās apvienības uzstājās trīs vai pat četras reizes, izpildot 25 minūšu garu programmu.

”Festivālā grupas izpildīja pašu izvēlētas dziesmas no sev mīļiem mūzikas žanriem. Grupu ”Insomnia” ļoti saista populārā mūzika, gospelis un džezs. Mūsu izpildītās dziesmas aranžēja Roberts Memmēns, kurš veidoja septiņbalsīgas aranžijas, kas nav standarts “a capella” žanram,” stāsta Gustavs.

Gustavs neslēpj, ka brīvā laika bijis salīdzinoši maz. Visu laiku bijuši koncerti, un, pat pastaigājoties pa Maskavu skanējušas dziesmas, kā nekā Maskavas centrā bija izvietotas skatuves.

”Insomnia” dzīvoja viesnīcā, kurā mitinājās visas festivāla grupas. Vakariņu zālē bija izvietota skatuve un ikviens muzikālais sastāvs varēja priecēt pārējos māksliniekus ar performancēm.

Video: ”X Faktora” dalībnieki apvienojas un izveido vokālo grupu ”Insomnia”

Tā bija iespēja iegūt kontaktus un mācīties jau no pieredzējušām grupām. Kā piemēru Gustavs nosauc vokālo grupu ”Six Appeal”, kuru bija iespējams dzirdēt ”Oskara” balvu pasniegšanas ceremonijā.

”Neskaitāmie koncerti deva mums iespēju izaugt kā kolektīvam. Ne tikai muzikāli, bet arī kā sastāvam, iegūt kopējo sajūtu, kas vēlāk uz skatuves parāda, cik ļoti grupa ir saliedējusies,” tā Gustavs.

”Insomnia” sajūsminājās, redzot grupas no Indijas, Korejas, Amerikas, Austrālijas, Ķīnas un pārējām valstīm. Ikvienas valsts mākslinieki parādīja arī savus kultūras pamatus, to kas viņi ir.

No sešdesmit grupām, kuras uzstājās ”Insomnia” kategorijā vokālā apvienība spēja izcīnīt otro vietu un balvā ieguva mazliet vairāk nekā 16 tūkstošus eiro!

Mākslinieki priecājas, ka nu ir iespēja veidot kvalitatīvu mūziku, īstenot muzikālās idejas.

”Uzvara deva papildus ticību saviem spēkiem, tam, ka mūsu sastāvs var pastāvēt. Gribam parādīt, ko ar sparu un enerģiju spēj paveikt jaunieši Latvijā “a capella” žanrā,” priecājas Gustavs.

25.maijā ”Insomnia” uzstāsies Rīgas Doma kora skolas jubilejas koncertā, toties 3.jūnijā uzvedumā ”Es esmu”, kas norisināsies mūzikas namā ”Daile”.

TOP komentāri

 • Lola
  +14 +14 0

  Lola

  Talantu blicei Krievijā lielāks ķēriens nekā Gruzdiņam uzvarot šovā :D
 • Mise
  +8 +7 -1

  Mise

  Kāda X faktoru blice. Cik zinu tur nav nekāda sakara ar X faktoru, beidziet celt astes sev X faktor!!!
  Šajā grupā dzied daudzi talantīgi cilvēki kuri ir mācijušies labās mūzikas iestādēs, kā piemēram Ventspils Mūzikas vidusskola, un tagad turpina to darīt akadēmijā utt.
 • Laiks
  +8 +6 -2

  Laiks

  Ha, daudzus X faktor jūs no viņiem izbrāķējāt pagājušajā sezonā. Kāda X faktoru blice😂😂😂
  Zems un nekāds līmenis Xfaktoram Latvijā☹️
  Bet Jūs jaunieši super malači, visu saviem spēkiem. Tā turpināt👍

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!