3 komentāri

Latvijā šis ir vēl nebijis notikums, taču Lielbritānijā pēc katra šā televīzijas šova sezonas dzimst jaunas pasaules mēroga zvaigznes. Ieskatīsimies dažās no tām, kas ieņēmušas ērtu mūzikas pleilistēs daudziem no mums.

“X Faktors” ir slavenā mūzikas producenta un skarbā soģa Saimona Kauela radīts mūzikas konkurss, kas pirmo reizi tika pārraidīts 2004. gadā, un līdz pat 2016. gada decembrim ir norisinājušās jau 13 sezonas. Tas ir ilgs laiks, kuru laikā no malu malām pamanīti jauni talanti, kas pēc šova iekarojuši lielākās mūzikas skatuves.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai labāk izprastu šā šova spozmi, esam izvēlējušies, mūsuprāt, piecus spilgtākos pēdējo gadu māksliniekus, kas tieši, pateicoties “X Faktoram”, sevi var dēvēt par mūzikas zvaigzni.

Kā pirmo izvēlējāmies pieminēt pēdējo britu “X Faktora” uzvarētāju Metu Teriju. Viņš gan pagaidām paguvis iekļūt “tikai” Lielbritānijas singlu topa trijniekā ar dziesmu “When Christams Comes Around”, kuru speciāli viņam sarakstījis Eds Šīrans kopā ar citu britu mūziķi Eimiju Veidžu. Taču mūziķim ir tikai 24 gadi, un tiek paredzēta spoža nākotne popmūzikas pasaulē.

Video: Mets Terijs šovā “X Faktors”

2012. gadā jeb 9. sezonā uzvarēja Džeimss Arturs, kurš nesen viesojās arī Rīgā. Viņš pasaulei kļuva zināms ar savu sirdi plosošo superhitu “Impossible”, kurš arī Lielbritānijas singlu čārtā spēja izkarot sev pirmo vietu.

Šī dziesma valstī tika iztirgota 1,4 miljonos kopiju, kas ļāva tai kļūt par visu laiku pārdotāko “X Faktora” uzvarētāja singlu vēsturē. Nākamais viņa hits “You’re Nobody ’till Somebody Loves You” aizsniedzās līdz topa otrajai vietai, bet savu debijas albumu viņš klajā laida gadu pēc sava triumfa – 2013. gada novembrī.

Video: Džeimss Arturs – Impossible

Šis puisis tieši latviešiem ir zināms ar savām Latvijas saknēm. Ollijs Mērss, kura vecvecāki bija latvieši, 2009. gadā pārsteidza pasauli ar savu slavenā Stīvija Vondersa superhita “Superstition” izpildījumu “X Faktora” atlasē. Skarbais žūrijas loceklis Saimons toreiz teica: “Šis ir visvieglākais “jā”, kādu esmu kādam iedevis!”

Viņa paša slavenākie skaņdarbi ir “Heart Skips the Beat”, “Dear Darling”, “Up” un daudzi citi.

Video: Ollijs Mērss pārsteidz pašu Saimonu

Trešajā sezonā jeb 2006. gadā uzvaru izcīnīja Leona Luisa, kuras pēc gada izdotais albums “Spirit” kļuva par visātrāk pārdoto debijas albumu Lielbritānijas un Īrijas mūzikas vēsturē, un kopumā kļuva par desmitgades ceturto pārdotāko plati.

Video: Leonas Luisas fināla uzstāšanās

Vieni no, iespējams, zināmākajiem “X Faktora” produktiem, kas radās speciāli šovam, ir īru-britu puišu apvienība One Dircetion. Lai gan šovā viņi neuzvarēja, panākumi, kas sekoja pēc tam, nevienam neradīja šaubas par tās talantu. Viņu visi izdotie pieci albumi attiecīgajos periodos gozējušies topu pirmajās vietās, un kopumā viņi saņēmuši vairākus desmitus dažādu apbalvojumu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!