“Lai būtu laimīga, nav vajadzīgs vīrietis līdzās.” Uz “X Faktora” skatuves uzmirdz vientuļā māmiņa Līga no Saulkrastiem

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

42 komentāri
“Lai būtu laimīga, nav vajadzīgs vīrietis līdzās.” Uz “X Faktora” skatuves uzmirdz vientuļā māmiņa Līga no Saulkrastiem
Personīgais arhīvs

Šova “X Faktors” vienā no televīzijas atlases kārtām īpaši izcēlās vientuļā trīs bērnu māmiņa Līga Priede, kura dienas pavada, strādājot par skolotāju, bet vakarus – veltot saviem mazajiem vīriešiem.  33 gadus vecā sieviete pieteicās šovam, jo viņu pierunāja gan dēli, gan audzēkņi, un sieviete izlēma ļauties izaicinājumam. Sākumā Līga nav teikusi dēliem, ka dodas uz atlasi, bet, iekļūstot televīzijas atlases kārtā, informējusi dēlus, ka būs jādodas uz Rīgu. Puiši bija ļoti laimīgi, priecājās, ka redzēs mammu televizorā, jo viņa ir to pelnījusi, kā nekā lieliski dzied.

Televīzijas atlasē Līga izpildīja latviešu tautasdziesmu “Gula meitina”. Tautasdziesmu skolotāja salīdzina ar latviešu Romeo un Džuljetas stāstu, kura skumjas pielīdzina sev, kā nekā arī viņa ir vīlusies mīlestībā un audzina dēlus viena pati. Sieviete nemeklē laimi attiecībās, viņa uzskata: ja būs lemts līgavainis parādīsies, ja nebūs, arī nekas. Viņai ir lieliski dēli, ģimene, draugi, tas liek justies pašpietiekamai.

“Mani dēli ir mana laime, es nevarētu būt laimīgāka kā esmu šobrīd. Mani vecāki, draugi, nodarbošanās, dabas tuvums – tas viss piepilda manu sirdi. Lai būtu laimīga, nav vajadzīgs vīrietis līdzās. Nemeklēju vīru, bet neesmu arī noraidoši noskaņota. Dzīve visu pati sakārtos, kā tam jābūt,” smaida Līga.

Jau esot māmiņai, Līgai bija izvēle kļūt par dziedātāju vai skolotāju. Viņa izvēlējās skolotājas profesiju, ko ne mirkli nav nožēlojusi. Protams, dziedāšanas ir par maz dzīvē, un tas liek sirdij būt nelaimīgai, jo gribas vairāk, bet pie visa tiek strādāts.

“Man ir lieliski vecāki, kuri palīdz pieskatīt dēlus, bet arī paši puikas ir lieliska komanda. Viņi ir jau lieli un lieliski prot parūpēties viens par otru un arī par mani. Nereti mani dēli man ir lielāks atbalsts nekā es viņiem. Tā kā esmu gan skolotāja, vokālais pedagogs, klases audzinātāja, mūzikas skolotāja, ansambļa vadītāja, kora vadītāja, gan koncertmeistare tautiskajās dejās, es bieži neesmu mājās, daudz strādāju, lai nodrošinātu dēliem visu nepieciešamo, turklāt man patīk viss, ko daru. Vienmēr ierodoties mājās, jūtu, mājās ir trīs vīrieši, ” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Līga.

Televīzijas atlasē dēli ieradās atbalstīt mammu, tērpušies melnās žaketēs. Līga neslēpj, ka lepojas ar dēliem un jau no mazotnes viņus radina pie žaketēm un uzvalkiem un lai dēliem būtu stāja. Viņa audzina kārtīgus vīriešus, kā nekā Latvijā tādu varētu būt vairāk.

Dēli palīdz mātei mājas darbos – sanest šķūnī malku, nopļaut mauriņu, apzinoties, ka tā vienkārši ir jādara, ne tāpēc, ka par to saņems kabatas naudu. Līga dēliem vēlas ieaudzināt darba tikumu, vēlmi strādāt, jo tālākajā dzīvē tas ir ļoti būtiski, tāpēc nebaidīties no darba jāmācās jau bērnībā.

“Mēs dzīvojam pie jūras, Vidzemes jūrmalas rezervātā, apkārt mums ir ļoti maz cilvēku. Viss, ko vēlos darba dienas vakarā ir, aiziet kopā ar dēliem paskatīties saulrietu, vienkārši pastaigāties pa jūru. Tā ir mūsu tradīcija, to darām gandrīz katru vakaru. Šādas pastaigas, jūras tuvums dod spēku, paņem visu slikto, viss pazūd, ir spēks, enerģija jaunai dienai. Runā, ka jāskatās uz horizontu, tad domas aizlido līdzi skatienam un prāts ir gatavs jaunām domām,” atklāj Līga.

Ja Līga aizkavējas darbā un ierodas mājās, kad dēli jau ir gultās, viņi, pirms doties gulēt, ir uzvārījuši kafiju, uzsmērējuši maizītes. Lai mamma var mierīgi pavakariņot un viņai nekas nav jāgatavo, tas māmiņai liekas ļoti emocionāli un vienmēr izraisa smaidu – šādi mirkļi ir kolekcionēšanas vērti.

Māksliniece nevēlas, lai bērni daudz laika pavada, spēlējot datorspēles vai skatoties televizoru, viņa vēlas, lai dēli aug pie dabas, lai redz, kā mostas koki, parādās lapas, tāpēc viņa neļauj sēdēt pie datora, bet saka, ka jāiet ārā, skriet, braukt ar velosipēdu, jādzīvo īsta dzīve, ne virtuāla.

Šūpuļdziesmas Līgas ģimenes mājā skan reti, atnākot no darba ir nogurums, bet brīvdienās viņa nereti dzied, un dēli klausās, mazākais vienīgi reizēm aizrāda, ka mamma pārāk skaļi dzied un traucē viņam zīmēt.

“Arī manas atvases ir muzikālas un attīsta dziedāšanas talantu. Es nemācu saviem dēliem, arī kolēģes ir teikušas, ka saviem bērniem nemāca, bērns mammu tomēr uztver citādāk, ne kā skolotāju. Mēs kopā klausāmies mūziku, mēģinu ieaudzināt labu muzikālo gaumi, kopā dziedam mājas apstākļos,” smaida Līga.

Jau septembrī TV3 ekrānos vēro, kā Līgai veiksies grandiozajā, muzikālajā šovā “X Faktors”! Vai talismans, trīs dēlu formā atnesīs sievietei iespēju mirdzēt arī citās “X Faktora” kārtās?

42 komentāri