Klāvs Ozols klases ekskursijās līdzi ņem tumbiņu, lai būtu iespēja taisīt mini koncertus

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

17 komentāri
Klāvs Ozols klases ekskursijās līdzi ņem tumbiņu, lai būtu iespēja taisīt mini koncertus
OKSANA DŽADANA, F64

Klāvu Ozolu pievērsties mūzikai iespaidoja mamma. Mūzika, gluži kā māksla, ieņem lielu lomu jaunā dziedātāja dzīvē. Klāvs cenšas apgūt pēc iespējas dažādākas lietas, jo uzskata, ka tas veido viņu kā daudzpusēju personību.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Klāvs stāsta, ka dziedāt viņu iespaidoja mamma, redzot mammu dziedam korī, izliekot dvēseli, arī viņam gribējās darboties.

Klāva uzstāšanās otrajā tiešraidē!

”Neesmu mācījies dziedāt, bet esmu gājis mūzikas skolā, kas palīdz. Dziedāšana man sniedz prieku, apzinos, ka tas ir liels darbs, dabūt īsto toni, emociju,” skaidro Klāvs.

Kopā ar draugiem bieži tiek braukāts ar automašīnu pa Saldu, mašīnā tiek dziedāts, tāpat ikviena klases ekskursija neiztiek bez mūzikas. Klāvs līdzi ņem tumbiņu, lai ir iespēja uztaisīt mini koncertu.

”Pabeidzot vidusskolu, plānoju turpināt darboties mūzikas vai mākslas lauciņā. Ceru ”X Faktors” ļaus turpināt muzikālo darbību, bet māksla kalpos kā palīglīdzeklis – mūzikas izpaušanā,” tā Klāvs.

Klāvs Ozols: Nebiju sagatavojies visiem pozitīvajiem komentāriem, kurus saņēmu pēc uzstāšanās

Ja tomēr skolnieks lems par labu mākslai, viņš neplāno mācīties Latvijā, bet gan doties uz Igauniju, lai studētu klasisko mākslu, tieši šis mākslas novirziens viņu iespaido.

Pats Klāvs glezno, zīmē, skicē un arī veido ar rokām. Gleznots tiek galvenokārt ar eļļām, eļļas gleznojumi ir lielformāta darbi.

”Muzicējot, izrādīt sava radošuma otro pusi, ir īpašs prieks. Ja abas lietas būtu profesija, tā būtu ekstāze, mans sapnis,” aizdomājas Klāvs.

Šova dalībnieks nesen sācis rakstīt arī savas dziesmas, kad Klāvs piesēžas pie klavierēm vārdi rodas paši. Jaunais dziedātājs ir drošs, jo mazāk domā par dziesmu, jo patiesāk un emocionālāk sanāk. Tas ir veids kā uzrakstīt to, ko patiesi gribas pateikt pasaulei.

”Mūzikā jābūt emocionāli ekstravertam, jābūt saiknē ar cilvēkiem – mūza ir klausītāji, kuriem dziedi. Toties mākslā vairāk skatos uz vīziju, kas man patīk no ideāliem, ko gribu emocionāli attēlot,” tā Klāvs.

Klāva Ozola zīmējumi skatuves noformējumā, dziesmas izvēle!

Brīvajā laikā puisis spēlē klavieres, dzied, dejo tautiskās dejas, apmeklē dažādus pulciņus – teātra, ķīmijas.

”Domāju, jo vairāk izglītojos, jo labāks palieku. Mēģinu no visa pagrābt pa mazumiņam, būt daudzpusīgs,” smaida Klāvs.

Visi draugi Klāvam ir no skolas, bet ir daži senāki draugi, kuri iegūti bērnībā – sētā. Savu draugu kompāniju jaunietis raksturo kā cilvēkus, kuri īpaši ārā neiet. Viņi vairāk dalās savos mākslas darbos, runājas internetā, draugu grupiņai pietiek ar vienu vakaru nedēļā, kad tikties un iedzert tēju.

”Sāku iedziļināties ķīmijā. Ja izlemšu kļūt par ārstu, man noderēs ķīmija, jāzina arī anatomija, tāpēc noder rasēšanā iegūtā precizitāte. Skolā īpaši nepadodas fizika un matemātika, bet šīs lietas nepadodas radošajām dvēselēm,” smaida Klāvs.

”X Faktora” dalībnieks domā, ka vienmēr ir jācenšas, pat ja nepadodas, jo necenšoties pazūd ”draivs”, kaut ko darīt.

”Vislabākais atrast savus principus, vērtības un pie tā visa turēties! Esmu to atradis un man šīs lietas darbojas it visā, pat lietās, kuras man nepadodas. Nekad nevajag padoties,” motivē Klāvs.

Puišu pirmās sajūtas: Klāvs, Artis un Dagnis ir gatavi pierādīt, ka viņu vieta ir ”X Faktorā”

Jaunietis paziņo, ka pietuvojas pirmās dziesmas pabeigšanai, tas būs iemesls svinībām. Viņš vēl nav nevienam parādījis paša radītās dziesmas, bet domā, ka parādot, nav jāņem vērā komentāri.

”Ieklausīties citos ir labi, bet jāatrod savā radošumā vieta personīgajām emocijām. Iedziļinoties komentāros, var pazust vēlme un virziens, ko darīt. Speciāli iepatikties cilvēkiem nav labs veids, kā turpināt savu radošo ceļu,” nobeidz Klāvs.

17 komentāri