Klāvs Ozols atklāti runā par homoseksuāļu tiesībām un attieksmi pret gejiem Latvijā

100 komentāri
Klāvs Ozols atklāti runā par homoseksuāļu tiesībām un attieksmi pret gejiem Latvijā
PUBLICITĀTES FOTO

Viens no spilgtākajiem šova ”X Faktors” dalībniekiem, godpilnās trešās vietas ieguvējs Klāvs Ozols, interneta komentāros bieži vien tiek saukts par geju un salīdzināts ar meiteni. Skaties.lv aicināja Klāvu uz atklātu sarunu par šo Latvijā joprojām tik ‘’slideno’’ tematu, un jaunais mākslinieks atklāti pastāsta, ka nejūt nekādus aizspriedumus pret cilvēku seksuālo orientāciju, taču pats vēlas uzrunāt tautu ar savu mūziku, ne seksualitāti.

”Bieži vien lasu internetā komentārus, kuros teikts, ka esmu ”zilais” vai ka izskatos kā meitene. Neredzu, par ko man dusmoties uz komentētājiem.

Meitenes ir skaistas, tātad, ja izskatos kā meitene, esmu skaists. Un arī pret gejiem man nav aizspriedumu. Ja kāds mani uzskata par ‘’zilo’’, lai uzskata, neuzskatu to par apvainojumu,” smejas Klāvs.

Viņš gan uzreiz piebilst, ka pats neredz vajadzību runāt par savu orientāciju. Klāvs nekad nav ‘’sēdējis skapī’’, un šobrīd puisim ir vien 19, kas ir pāragri, lai bārstītos ar atklāsmēm par seksualitāti. Klāvs ir brīvs puisis, un viņa prioritāte ir māksla.

Taču, jā, Klāva draugu un fanu lokā ir arī gana daudz homoseksuāļu, un puisis uzsver, ka cilvēkus nešķiro pēc seksuālās orientācijas. Viņš cer, ka aizspriedumi pret gejiem un lesbietēm Latvijā mainīsies, un viņš kā mākslinieks var tikai izmantot iespēju no skatuves runāt par vienlīdzību un aizspriedumu laušanu.

”Visa tā iznākšana no ”skapja”, manuprāt, ir aizvainojoša. Slēpšanās parāda, ka uzskati, ka citi tevi nesapratīs, neatbalstīs. Man patīk domāt, ka cilvēki ir normāli, ka Katrīnai no kosmētikas veikala būs vienalga, ka kāds čalis bučo čaļus,” tā Klāvs.

Neatkarīgi no tā mūziķis domā, ka daudziem iznākšana no ”skapja” nozīmē publiski definēt savu seksualitāti, paziņot pasaulei, ka viņi ir sevi pieņēmuši.

Tā kā Klāvs ir māksliniecisks, daudzi automātiski pieņem, ka viņš ir homoseksuāls. Klāvam tas netraucē – lai cilvēki domā, ko vēlas.

”Kā man reiz teica multimediju skolotājs – tu esi cilvēks, ar ko vienmēr dzīvo kopā un ja neesi apmierināts ar sevi, tas ir slikti! Es esmu apmierināts ar sevi, bet apzinos, ka mana iekšējā pasaule nav jāizliek uz āru, nevaru ļaut citiem to ietekmēt,” stingri nosaka Klāvs.

”X Faktora” dalībnieks aicina visus iemācīties sevi mīlēt, tad atradīsies arī cilvēki, kuri mīl tevi un tas ir būtiskāk nekā izpatikšana citiem, un dzīve melos.

Klāvs novērojis, ka daudzi puiši nespēj sev atzīt, ka ir geji un tāpēc savu vēlmi būt kopā ar puišiem uzskata par sava veida fetišu, tāpēc viņi bieži maina partnerus, eksperimentē, lai tikai neizkāptu no fetiša lodziņa un tā jau atkal ir sevis nepieņemšana. Jā, arī Klāvam kā mūziķim uzmanību izrāda geji – viņu tas netraucē, bet arī nav saistoši.

”Protams, man glaimo, ka puiši raksta vēstules un grib iepazīties, bet šobrīd mana prioritāte ir mūzika,’’ uzsver Klāvs.

Vasarā Klāvs kopā ar draugiem bija devies uz Lietuvu, kur norisinājās ”Baltijas praids”. Viņš atbalsta šādas aktivitātes, kaut gan aktīvi nav iesaistījies šāda veida pasākumos.

”Praida laikā paskatījāmies internetā bildes no 2005. gadā notiekošā pasākuma, kas bija pirmais praids Latvijā. Labi pasmējāmies. Nepatīk, kad izmanto reliģiju kā apspiešanas līdzekli, visi esam cilvēki, bet saistībā ar LGBTQ tieši reliģija ir tā, ko parasti izmanto, lai apspiestu indivīdus,” tā Klāvs.

Dziedātājs priecājas, ka pasaulē ir ļoti daudz LGBTQ kopienas mākslinieku, kā piemēru viņš nosauc grupu ”Years&Years” un dziedātāju Oliju Aleksandru, kas ir aktīvs kopienas aktīvists.

”Man nepatīk periods, kad ir jāizcīna savas tiesības, kad ”jāizsit” ideja, koncepts, lai cilvēki saprastu un uztvertu cīņu par LGBTQ kopienas tiesībām nopietni. Nevar padoties ir jācīnās par visiem, kurus apceļ, kuri paši par sevi neprot pastāvēt, viens ir emocionāli noturīgāks, otrs ne. Sūtu jums visiem pozitīvus ”vaibus”,” rezumē Klāvs.

100 komentāri