Kattie Lieldienās neaizmirst par mirušajiem un ar ģimeni apbraukā aizgājēju kapu vietas

0 Komentāru
Kattie Lieldienās neaizmirst par mirušajiem un ar ģimeni apbraukā aizgājēju kapu vietas
SKATIES

Katrā valstī Lieldienu svinēšanai ir savas paražas, kuras vēl papildina katras ģimenes savi svinēšanas paradumi. Dziedātāja Kattie svētkos apbraukā mirušo tuvinieku kapavietas, dodas uz baznīcu un pavada laiku ar ģimeni.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Kattie stāsta, ka Lieldienas viņai sākušās ar mirušo radinieku kapavietu uzkopšanu. Tas ir veids kā pavadīt laiku ar mirušajiem tuviniekiem un parādīt, ka viņi nav aizmirsti un joprojām tiek mīlēti.

Foto: ”X Faktora” uzvarētāja Kattie dodas pastaigā ar lamām un pludmalē bauda saulrietu

Vēlāk dziedātāja kopā ar mammu ar sīpolu mizām krāso olas, kuras, gluži kā Latvijā, ir galvenā Lieldienu ēdienkartes sastāvdaļa. Laiks krāsojot olas tiek pavadīts sarunās un gan māte, gan meita vēlas radīt skaistāko Lieldienu olu.

Ģimene pēcpusdienā apmeklē baznīcu, kur iesvēta olas, ūdeni, noklausās dievkalpojumu un dodas mājās.

Mājās jāveic īpašs svētku rituāls, vienu no olām ieliek bļodā, uzlej svēto ūdeni un apmazgājas. Otru iesvētīto olu ģimenei kopā jāapēd, protams, ar sāli.

Foto: Rīgā atgriezusies ”X Faktora” uzvarētāja Kattie

Pēc apmazgāšanās seko ģimenes pusdienas ar tradicionālajiem svētku ēdieniem – tiek gatavota zivs, gaļa, īpaša rīsu putra ar rozīnēm.

Baltkrievijā nav pieņemts dāvināt dāvanas, šokolādes olas, bet olu kaujas ir iecienītas un Kattie neslēpj, ka ir šo kauju čempione.
0 Komentāru