Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

8 komentāri
Viņa jau prot pateikt ”šaursliežu dzelzceļš”! Kattie atklāj, kā tik ātri spēj apgūt latviešu valodu
TOMS NORDE

”X Faktora” skatītājus priecē baltkrievietes Kattie centieni runāt latviešu valodā. Dziedātāja jau vairākas tiešraides atbild uz jautājumiem latviski, tāpat arī sociālajos tīklos nereti fani saņem atbildes uz jautājumiem latviešu valodā. Kā dziedātājai tas izdodas?

Sarunā ar portālu Skaties.lv Kattie pastāsta, ka patiesi mācās latviešu valodu. Viņai telefonā ir vairākas valodas apguves aplikācijas, ar kuru palīdzību viņa apgūst valodu.

”Katru vakaru veltu laiku valodas apguvei. Patīk, ka aplikācijās jāpilda dažādi uzdevumi un jāmācas jauni vārdi. Lai vārdus iemācītos, pareizi ir iespējams dzirdēt to izrunu,” skaidro Kattie.

Video: Kattie, muzicējot kopā ar Sabīni Berezinu, pirmo reizi dzied latviešu valodā

Ikdienā Kattie klausās latviešu mākslinieku mūziku un jau var paziņot, ka viņai patīk, kā dzied Lauris Reiniks, Sabīne Berezina, Katrīna Bindere, grupa ”Z-Scars” un ”Musiqq”.

”Arī latviešu draugi man palīdz ar valodas apguvi. Ja kādu vārdu nesaprotu, jautāju, ko tas nozīmē, kā pareizi izrunā un cenšos atcerēties. Katru dienu iemācos vairākus jaunus vārdus latviešu valodā,” smaida Kattie.

Dziedātāja neslēpj, ka izveidot teikumu ir grūti un parasti viņa to nespēj izdarīt gramatiski pareizi. Pagaidām viņa koncentrējas uz vārdu apguvi, piemeklē pareizos vārdus un tad lūdz draugu palīdzību, lai izveidotu pareizu teikumu.

Kattie tiekas ar kvēlākajiem faniem; skatītāju atbalsts saraudina dziedātāju

Pēc dalības šovā ”X Faktors” Kattie būs vairāk brīva laika, un viņa apsver iespēju apmeklēt latviešu valodas kursus un apgūt valodu pilnībā.

”Sociālajos tīklos latviski rakstu es pati. Izdomāju, ko vēlos teikt un rakstu, bet draugi izlabo kļūdas un informē, kur kāda garumzīme. Ja kādu vārdu nezinu, viņi man pasaka priekšā latviešu valodā un es pūlos uzrakstīt,” skaidro Kattie.

Kattie ir jau redzējusi divas latviešu filmas ”Homo Novus” un ”Tēvs Nakts”, nu tiek plānots teātra apmeklējums.

”Esmu iemācījusies pateikt vārdus – šaursliežu dzelzceļš. Zinu, ārzemniekiem šie vārdi sagādā grūtības, es to jau varu. Grūtāk ir izteikt vārdus, kuros ir burti ķ, ģ, ņ, š, ja vairāki šādi burti pēc kārtas, piemēram vārdā – īkšķis, tad man īpaši jāpiedomā pie izrunas, bet es cenšos un man izdosies!” kareivīgi nosaka Kattie.

Dziedātājai ļoti patīk latviešu valoda, patīk apgūt jaunus vārdus, un viņa priecājas, ka valodas apguve notiek ļoti organiski un bez piepūles.

Kattie iemantojusi atbalstītājus un pielūdzējus. Puiši aicina mākslinieci uz randiņiem un atzīstas mīlestībā

TOP komentāri

 • Ivars
  +38 +37 -1

  Ivars

  Nu jā te, pilan Latvijā ar krieviem kas dzīvo te visu mūžu un neprot Latviski un uzskata sevi pa latviešiem. Te ir tīrākais piemērs kādi viņi ir ignoranti!
 • Olafs

  Olafs

  Visu cieņu meitenei! Pēc gada viņa runās latviešu valodā daudz pareizāk nekā dažs labs īstenais latvietis!
 • Anete

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!