Kāda grupa no Sabiles šogad nosvinēja 25 gadu jubileju? Turpinām izaicināt “X Faktora” dalībnieku prātus

5 komentāri

Lai izvēdinātu “X Faktora” dalībnieku galvas, “Bites izcilības akadēmija” uz brīdi novērš uzmanību no uzstāšanās un ļauj padomāt citā virzienā, pareizāk sakot, daudzos virzienos, jo jautājumu šajā izaicinājumā nav maz. Nu jau esam tikuši līdz 6. kārtai, kurā, neskatoties uz skatuves panākumiem, vēl joprojām piedalās visi xfaktorieši. Kuram būs asākais prāts šonedēļ?

Pirmais jautājums “izcilniekiem” – kas ir 2019. gada dzīvnieks Latvijā? Reinim Liepam un Elīnai Gluzunovai šķiet, ka tas varētu būt pats Reinis. Tomēr Elīna apdomājas un uzreiz nosauc pareizo atbildi. Tāpat to izdara arī Dagnis Roziņš, Pāvels Fomkins un Ieva Katkovska, pārējiem gan neizdodas trāpīt mērķī. Bet tas nemaz nav tik sarežģīti – 2019. gada dzīvnieks taču ir alnis!

Ejam tālāk. Kura mūzikas grupa ir pirmā un vienīgā, kas spēlējusi visos septiņos pasaules kontinentos? Pateiksim priekšā vienīgi to, ka dalībnieki bija tikai milimetru no tā, ka pareizo atbildi nezinātu pilnīgi neviens, tomēr Reinis Liepa un Elīna Gluzunova pēdējā brīdī izglāba šo situāciju, nosaucot īsto grupu. Bet vai Tu zini, kas tā ir?

Nākamais jautājums, šķiet, nemaz nav no sarežģītākajiem, bet vai tiešām visi zinās atbildi? Jautājums skan šādi: kurā valstī tiek saražots visvairāk kinofilmu gadā? Jūs arī domājāt, ka tā ir Amerika? Tā domāja arī puse dalībnieku, taču otra puse zināja teikt, ka tā tomēr ir nevis Holivuda, bet Bolivuda, tātad – Indija!

Sapurinājušies un ievilkuši elpu, dziedoņi ķeras pie nākamā jautājuma. Vai kāds zinās, cik gadu ir portālam skaties.lv? Un, izrādās, ka zina gan! Aplausi Pāvelam Fomkinam, Ievai Katkovskai, Dagnim Roziņam un “The Gardens”, kuri sev iegūst pa vienam punktam. Skaties.lv ir tieši piecus gadus vecs!

Tagad paceļamies uz mazliet augstākiem kultūras plauktiem un pievēršamies mūzikas balvām. Kas ieguva Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons 2019” kategorijā “Gada albums”? Topošajiem mūziķiem tā kā būtu jāseko līdzi pašmāju mūzikas notikumiem, taču daudzi uzticas vecai informācijai un domā, ka tā noteikti ir grupa “Prāta vētra” vai “Musiqq”. Tomēr nē, šoreiz prātniekiem “iekabina” grupa “Instrumenti” ar albumu “Cilvēks”.

Bet līdz finišam vēl pāris jautājumu.

Kuram mūziķim ir vispopulārākais Instagram konts? Dažs labs no mūsu mūziķiem, izrādās, nemaz nav reģistrējies šajā sociālajā tīklā, taču Klāvs Ozols, kas orientējas mūziķu Instagram kontos, zināja teikt, ka tā ir Ariana Grande.

Šo kārtu noslēdzam ar, kā izrādās, vissarežģītāko jautājumu. Kāda mūzikas grupa no Sabiles šogad svin 25 gadu jubileju? Nevar gan pārmest, ka Kevinam par pareizo atbildi nav ne jausmas, taču vienīgais, kurš nosauca šo grupu no Sabiles, ir Reinis Liepa. Ja arī jūs māc ziņkāre par pareizo atbildi – tā meklējama video.

Kā gadījies, kā ne, atkal savas zināšanas spīdoši pierādījusi Ieva Katkovska no trio “Limonāde”, un šobrīd viņa ir vadībā. Vai Ieva saglabās savas pozīcijas arī nākamnedēļ? Seko līdzi “Bites izcilības akadēmijai”!

5 komentāri