”Jutos, ka neesmu pietiekami labs, lai mani mīlētu, šķita, ka vienīgā izeja ir pašnāvība.” Leons Jūlijs Strupītis par vēlmi aiziet no dzīves

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

”Jutos, ka neesmu pietiekami labs, lai mani mīlētu, šķita, ka vienīgā izeja ir pašnāvība.” Leons Jūlijs Strupītis par vēlmi aiziet no dzīves
ULDIS STEPANOVS

”X Faktora” pretendents Leons Jūlijs Strupītis neslēpj, ka ir depresīvs, melanholisks jaunietis, kuram glābiņš no pašnāvnieciskām domām ir mūzika, kurā izlikt emocijas. Viņš cenšas dzīvē iet uz priekšu, lai vai cik grūti brīžiem tas nešķistu psihiskās veselības dēļ. Pašnāvības mēģinājuma faktu mūziķis uztver kā pieredzi, kas dzīvē bijusi un neignorē notikušo.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Leons Jūlijs stāsta, ka pieteicies ”X Faktoram” paša iniciatīvas vadīts, jo vēlējies parādīt, ko spēj, un iepriecināt ar savu izpildījumu televīzijas skatītājus. Mūzika ir viņa dzīve, un bez mūzikas viņš nespētu eksistēt. Tas ir veids, kā tikt galā pašam ar sevi, un risināt savus iekšējos konfliktus.

Traģiskais romantiķis Leons Jūlijs Strupītis nelaimīgas mīlestības sāpes izdzied paša radītā atvainošanās dziesmā

Šova pretendents domā, ka viņa lielākais panākums mūzikā ir tas, ka viņš spēj radīt, ko jaunu, un popularitāte ir tikai kaut kas sekundārs.

”Vokālās prasmes esmu apguvis sākot jau no bērnības, kad sāku iet Rēzeknes Jāņa Ivanova mūzikas skolā kora klasē, tur arī apguvu klavierspēli un vokālu. Kad pārvācos uz Rīgu sāku mācīties trombonu. Vokālu esmu mācījies pie tādiem pedagogiem kā Nijole Berezina un Uģis Roze,” par savu muzikālo ceļu informē Leons Jūlijs.

Šovā puisis izpildīja paša radītu dziesmu ”I did hurt Elizabeth”, kas stāsta par viņa strīdu ar kādu meiteni. Strīds noticis maijā, piedaloties vienā no Erasmus+ projektiem. Pēc strīda viņi nav sarunājušies par notikušo.

Leons Jūlijs sauc sevi par nolemto romantiķi un pieļauj, ka apzināti meklē situācijas, kurās nākas ciest, jo tas “stumj” viņu ārā no komforta zonas. Reizēm tas pārņem tā, ka ciešanas jau ir komforta zona, kurā var smelties iedvesmu dziesmām. Jaunietis mēģina būvēt savu ikdienu tā, lai tas tā nebūtu, bet reizēm vienkārši ir par grūtu psihiskās veselības dēļ.

Romantizēt ciešanas, brīžiem var likties skaisti, bet tomēr ir brīži, kad šova pretendents jūtas labi un spēj radīt dziesmas, kas ir gaišas un priecīgas.

Foto: ULDIS STEPANOVS

”Runājot par sievietēm, es tiekos tikai ar savu tipāžu, jo nav vērts sevi piespiest tikties ar kādu, kurš man nepatīk. Ar pilnīgi pretēju arī neesmu ticies, jo tam neredzu jēgu,” attiecību pieredzi iztirzā šova pretendents.

Sievietes Leons Jūlijs mēdz pārsteigt ar uzrakstītu dziesmu, kuru nosūta savam ”dievināšanas objektam”, tā viņš izpauž iemīlēšanos.

Foto: ULDIS STEPANOVS

”Neesmu attiecībās un arī īsti šobrīd tās nemeklēju, bet, ja atradīsies ”pareizais” cilvēks, tad es esmu tām atvērts. Man galvenais attiecībās, lai blakus ir saprotošs, mīlošs, sirsnīgs cilvēks, kurš spēj atbalstīt, runāt par to, kas uztrauc, un kurš spēj sniegt to, kas man nepieciešams, un kuram es varu dot to pašu,” smaidot nosaka Leons Jūlijs.

Mūziķis domā, ka veiksmīgas attiecības ir tādas, kurās abas puses spēj runāt par savām problēmām, nesaskaņām un konstruktīvi to visu risināt, nostādīt savas ”robežas” un nepārkāpt partnera. Galvenais, lai ir arī vēlme uzturēt attiecības.

”Es ticu, ka var iemīlēties un šī iemīlēšanās ar laiku var pārtapt mīlestībā, un daudzi pāri tam ir pierādījums, bet es vēl neesmu atradis savu cilvēku. Manuprāt vienīgais derīguma termiņš mīlestībai ir kā saka kāzās, ”līdz nāve mūs šķirs”. Jo mīlestība var arī pārtapt citās formās,” aizdomājas Leons Jūlijs.

Mākslinieks neslēpj, ka reiz iemīlēšanās iespaidā veicis pašnāvības mēģinājumu. Viņam ir raksturīga pieķeršanās cilvēkiem, bet, saņemot atraidījumu, juties nevienam nevajadzīgs.

”Jutos, ka neesmu pietiekami labs un skaists, lai mani mīlētu, tajā brīdī šķita, ka vienīgā izeja ir pašnāvība. Es to izdarīju neapzināti, tajās domās ar mērķi nomierināties un aizmigt. Liktenīgajā vakarā izdzēru vienu miega zāles tableti, savukārt pārējo neatceros, kad pamodos attapos, ka esmu prāta aptumsumā izdzēris pārējos antidepresantus, kas man bija, un tam bija ne pārāk labas sekas. Mani veda divas reizes ar “ātrajiem” uz slimnīcu, jo man bija ķermeņa krampji pēc kā nogulēju nedēļu slimnīcā bez jebkādiem simptomiem,” tā Leons Jūlijs.

Jauniešiem, kurus nomāc pašnāvnieciskas tieksmes Leons Jūlijs iesaka apmeklēt terapiju, ja nav tādas iespējas, tad atrast veidu, kā tikt galā ar savām emocijām, izrunāties ar tuviniekiem, draugiem vai jebkuru citu cilvēku, kuram var atvērties. Vai arī to darīt sublimējot jeb pārvēršot savas sajūtas citā augstākā formā, kā to dara viņš un daudzi citi mākslinieki – raksta dziesmas, dzejoļus, glezno, rada mākslas darbus. Ja kādam māksla neder, tad tā var būt arī jebkura cita aizraušanās, kurā izlikt sevi.

”Ir jāatdzīst, ka sanāk dienu dienā dzīvot ar pašnāvnieciskām domām, jo man ir depresīvi stāvokļi, kas reizi pa reizei uznāk, manā gadījumā tā ir depresija, kura ik pa laikam uzplaiksnī. Ar sevi galā tieku izpaužot savas neizteiktās emocijas mākslā, jo reizēm ir diezgan grūti par to runāt. Es cenšos iet uz priekšu, lai vai cik grūti brīžiem tas nešķistu, un tas, ka toreiz es to izdarīju ir fakts un uz to skatos kā pieredzi,” atklāti nosaka Leons Jūlijs.

X Faktors

Intars Busulis ir nokomplektējis savu “X Faktora” komandu! Diona, Loreta un Grēta dalās pirmajās sajūtās

“X Faktoram” pārāk ekskluzīvi! Jūlija Leviona prezentē vienu no savām ģeniālajām dziesmām

“Kā tu spēji nodziedāt? Man klausoties bija “kamols kaklā”.” Arita Siliņa velta dziesmu mirušajai māsai

“Bez minstināšanās dodu tev krēslu!” Ekstravagantā, bet vienkāršā Katrīna Kovaļuka piesaista Intara Busuļa uzmanību

“Jauki dzirdēt tik emocionāli pārpildītu skaņdarbu.” Busulis paslavē Dionu Liepiņu

“Ļoti skaisti, nav komentāru!” Grēta Grantiņa emocionāli izpilda vienu no Adeles populārākajām dziesmām

Loretas Klibiķes dziedājums ir tieši tas, kas vajadzīgs nogurušām dvēselēm, miesai un garam

Aleksandra Šimanovska daudz dziedājusi, konsultējusies ar vokālajiem pedagogiem! Vai mentors novērtēs ieguldīto darbu?

Larai Babinai apsēsties krēslā nav tik būtiski, kā palikt visām omītēm sirsniņās

Lauras Melbārdes vienkāršums, dabiskums un vokālās dotības apbur mentoru

Dziesma, balts krekls un guaša krāsas! Elizabete Ločmele pārsteidz ar īpašu performanci

PIESLĒDZIES! ”X Faktora” pirmais “krēslu izaicinājums” ir klāt! Intars Busulis izvēlas savu komandu