Jeļena Matule uz ”X Faktora” atlasi ierodas ar vienradzi rokās. Dziedātāja saprot, ko meklē žūrija!

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
Jeļena Matule uz ”X Faktora” atlasi ierodas ar vienradzi rokās. Dziedātāja saprot, ko meklē žūrija!
Personīgais arhīvs

Dziedātāja Jeļena Matule pirms gada pārsteidza Latvijas iedzīvotājus, startējot Polijā notiekošajā šovā ”Balss” un nokļūstot līdz pat ceturtdaļfinālam. Nu trīsdesmit gadus vecā māksliniece izlēmusi iekarot Latviju un piedalās ”X Faktora” atlasē.

Pēc uzstāšanās ”X Faktora” televīzijas atlasē Jeļena staigāja pa Rīgas kinostudiju ar smaidu sejā. Dziedātājs Intars Busulis iepriecinājis jauno dziedātāju paziņojot, ka viņa izskatās sešpadsmit gadus veca.

”Visām sievietēm ir patīkami, ja viņām dod mazāk gadus. Intars ir tik mīļš, mani iepriecināja. Jaunāka izskatos, pateicoties violetajiem matiem, tie atsvaidzina tēlu,” sarunā ar portālu Skaties.lv aizdomājas Jeļena.

Gadu pirms trīsdesmitās dzimšanas dienas Jeļena izlēma, ka jāpaveic ievērības cienīgas lietas. Dziedātāja aizsūtīja pieteikumus trīs dažādiem konkursiem – Latvijā, Polijā un Krievijā.

Pirmās atlases norisinājās Polijā, nedēļu pēc dalības atlasē dziedātāja jau saņēma dalības līgumu. Tas nozīmēja, ka viņa nevarēja gaidīt Latvijā notiekošā ”X Faktora” sniegto informāciju par nākamajām kārtām.

”Vēlējos redzēt “X Faktora” pirmo sezonu televīzijā, bet līdz otrajai sezonai izlēmu patrenēties svešā zemē. Polijā mani neviens nepazina, skarbāku taisnību varēju dzirdēt, kā arī vēlējos izmēģināt savus spēkus. Tiku līdz ceturtdaļfinālam. Iepatikās piedalīšanās televīzijas šovos,” stāsta Jeļena.

Pirms Polijā notiekošā šova Jeļena bija uzstājusies tikai vienā konkursā, līdz tam viņa sevi uzskatīja par darba “zirgu” un tikai strādāja, strādāja.

Šogad šova pretendente vēlas sevi pierādīt dzimtenē, būt blakus ģimenei, kā nekā mājās vienmēr ir vislabāk. Latvieši visu pasaka acīs, ir skarbi, tas motivē vairāk strādāt un censties.

”Stress paņem savu, pat ne stress, bet adrenalīns, esmu diezgan temperamentīgas dabas cilvēks. Uzstāšanās man ir svētku diena, vēlos uz skatuves priecāties, baudīt. Adrenalīns dziedot ir pāri galvai, tas jāspēj kontrolēt. Viss ir vienkārši – tu esi uz viļņa vai slīksti. Tā ir emocija, tas ir tas ”X Faktors”,” tā Jeļena.

Šova pretendente paziņo, ka saprot, ko šova žūrija meklē dalībniekos. “X Faktoram” vajadzīgi cilvēki ar izaudzinātu vokālo kontroli, bet ar traku raksturiņu. Jāspēj komunicēt gan ar žūriju, gan skatītājiem zālē un jānodod emocijas vēl tiem, kuri skatās televizoru.

”Ar vienkārši dziedāšanu ir par maz, tas ir garlaicīgi, un cilvēki, kuri labi dzied, ir ļoti daudz, tikai dziedāšana neder televīzijai. Tikai ar trakumu arī ir par maz, jo tad zudīs šova kvalitāte, vajadzīgs vidusceļš,” smaida Jeļena.

Dziedātājai līdzi uz atlasi bija rozā vienradzis, to viņai uzdāvināja fani Polijā.

Vienā no intervijām Jeļena pajokojusi, ka uz skatuves bijuši dejotāji ar zirgu maskām, nu viņas dzīvē trūkst tikai vienradzis.

Fanes to dzirdot, uzdāvinājušas rozā vienradzi, ko Jeļena nosaukusi par Fredu. Atbalstītājas vēlējušās, lai dziedātājai dzīvē nekas netrūktu.

”Nu Freds ir mans talismans, viņš atgādina, ka es protu patikt cilvēkiem, ka mani atbalsta, sadzird. Arī atgādina būt uzmanīgai ar vēlmēm, jo tās piepildās. Laiku pa laikam ņemu vienradzi sev līdzi un uztaisu kādu bildi. Meitenes par to ļoti priecājas, jo atceros par viņām un fanes saprot, ka ne velti mani klausījās. Mākslinieks nevar būt bez sava klausītāja, es ar atbildību pret to attiecos,” nopietni nosaka Jeļena.

Jeļena sapņo, ka pēc gadiem desmit līdzīgā vokālajā šovā varētu būt žūrijā, ka viņai būs savi koncerti Arēnā Rīgā. Viņa vēlas augt un augt, lai tā notiktu dziedātāja ir gatava strādāt.

Dziedātājas sapņiem netraucēs arī bērni, viņa ir precējusies, bet pagaidām pāris dzīvo bez atvasēm. Māksliniece piebilst, ka bērni nav slimība, visu var paspēt, visu var izdarīt.

”Mammai drīz būs pensijas laiks, būs, kas vaktē bērnus, tāpēc mums līdz šim nav bērni, jo topošā omīte vēl strādā. Nopietni runājot, ja būs jautājums par bērnu pieskatīšanu, tam tiks atrasts atrisinājums, nedomāju izbeigt dziedāt un pievilt savus atbalstītājus,” smaida Jeļena.

0 Komentāru