”Jebkurā vecumā var mainīt dzīvi!” ”X Faktora” pretendente Daina Zēna ar atteikumu palīdzību pilnveido sevi

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
”Jebkurā vecumā var mainīt dzīvi!” ”X Faktora” pretendente Daina Zēna ar atteikumu palīdzību pilnveido sevi
FACEBOOK

Liels pārsteigums šova ”X Faktors” skatītājiem un mentoriem bija Daina Zēna, kura ieradās uz TV atlasi, lai saņemtu atteikumu. Sieviete sev veido dažādus izaicinājumus, pieradinot sevi pie atteikumiem. Daina ir gan gājusi ciemos pie svešiniekiem ar torti, prasījusi šoferim zeķes, ubagojusi naudu. Kā tas viss sākās?

Sarunā ar portālu Skaties.lv Daina stāsta, ka, piedalījusies ”X Faktorā”, lai pārvarētu bailes no skatuves.

”Esmu atnākusi, lai saņemtu atteikumu!” Daina Zēna piedalās ”X Faktorā”, lai iemācītos pārvarēt bailes

”Uzkāpt uz skatuves un jautāt mentoriem atteikumu, tad to saņemt – lieliskas sajūtas! Jutos gandarīta par piepildīto dienu, tas bija fantastiski, daudz ko ieguvu sev,” priecājas Daina.

Pirmā pieredze Dainai uz skatuves bijusi pirms 20 gadiem, pamatskolas laikā, jo viņa dziedājusi korī. Jau tolaik viņai nav patikusi skatuve, vēlāk pat tostu izteikšana svētkos sagādājusi problēmas, izvairīšanās no publiskas uzstāšanās bijusi vienmēr!

Nekad nepameta sajūtas – ko par mani teiks, ko par mani padomās, nu tam visam nav nozīmes!

Tieši tāpēc šova pretendente izlēma pieteikties šovam, lai pārvarētu bailes no skatuves un publiskas uzstāšanās.

”Nebaidījos, ka par mani smiesies. ”Tik Tok” kontā dalos ar saviem izaicinājumiem, zinu, kā ir, kad smejas, kā, kad atbalsta. Biju sagatavojusies. Daudzi apbrīno manu drosmi, jūt līdzi, kādu iedvesmoju, tas ir vērtīgāk par tiem, kuri smejas. Es rēķinājos, ka, uzkāpjot uz skatuves, man neizdosies labi nodziedāt, jo netikšu galā ar stresu,” skaidro Daina.

Daina skatoties šovu, novērojusi, ka ir daudz talantīgi jaunieši, ar lieliskiem balss materiāliem, bet viņi nespēj uzveikt stresu un netiek tālāk. Tas nav tāpēc, ka nav talanta, bet tāpēc, ka nav prasmes cīņai ar stresu. Daina aicina nesmieties par dalībniekiem, bet motivēt kļūt labākiem!

TV atlasē dziedāto tautasdziesmu Daina ir ierakstījusi studijā, bet tas vairāk, lai sev ko pierādītu, bez mērķa – iekarot Latvijas šovbiznesu. Savā dzīvē sieviete dziedāšanu atstās dušai un automašīnai, kur bieži vien izpaužas vokāli.

Ļaujoties izaicinājumam, trenējot savas sajūtas, apziņu ar atteikuma saņemšanu šova pretendentes dzīve ir kļuvusi daudz interesantāka, piepildītāka un aizraujošāka. Ar katru izaicinājumu, ar katru atteikumu Daina pārliecinās, ka var praktiski visu.

”Nezinu, kur mans ceļš aizvedīs. Man vienmēr ir bijis svarīgs mērķis, šobrīd baudu pašu ceļu, to kā mainos. Tās neērtās situācijas, kuras izdzīvoju dod milzīgas uzvaras pār sevi. Ar nepacietību gaidu, ko vēl iemācīšos,” tā Daina.

Daina ar lepnumu piebilst, ka ir palikusi laimīgāka, jo vairāk izdzīvo šeit un tagad!

”Domāju, ka jebkurā vecumā var mainīt ja ne savu personību, tad dzīvi pavisam noteikti. 34 gados izlēmu mainīt savējo, sapratu, ja vēlos, nākotnē būt tur, kur esmu iecerējusi, tad nevaru rīkoties tāpat kā līdz šim. Noliegums ir mans ceļš kā mainu savu dzīvi un sevi,” motivē Daina.

Šova pretendente pastāsta, ka darbošanos ar izaicinājumiem un atteikumiem viņai iemācījusi draudzene, paskaidrojot, ka tas vairo pašpārliecību, pirmajā plānā noliekot lepošanos ar sevi par paveikto, bet atraidījums vairs nevienā dzīves sfērā nespēlē tik lielu un sāpīgu lomu.

Kā vienu no lielākajiem izaicinājumiem, kas “salauzis” Dainu, viņa nosauc jautājumu autobusa šoferim, vai viņš nevar viņai iedot siltas zeķes, pēc šo vārdu izteikšanas skaļi Daina sapratusi, ka var visu.

Foto: ULDIS STEPANOVS

Lielu piepūli prasījis ubagošanas izaicinājums, viņa sēdējusi uz ielas ar glāzīti priekšā un sapratusi, ka nevēlas, lai viņai met naudu, bet šīs 5-10 minūtes devušas tik daudz emociju.

Bijis izaicinājums, ka ar torti jādodas pie svešiem cilvēkiem un jāpanāk, lai ielaiž iekšā un uzcienā ar kafiju. Dainai tas izdevies jau sestajā mājā.

”Dvēseliskais izaicinājums, ko vēlos atkārtot, ir vēlreiz diennakti atteikties no pulksteņa. To iesaku ikvienam izmēģināt – neizmantot ne pulksteni, ne telefonu, ne TV, ne datoru, bet dzīvot šeit un tagad,” smaida Daina.

Savus izaicinājumus, kurus viņa pati izdomā un piemēro sev, sieviete pieraksta cerībā reiz izdot grāmatu, priecēt citus ar savu paveikto, kā arī motivēt apkārtējos mainīt dzīves un vēl vairāk noticēt sev, kā arī izjust tagadni.

0 Komentāru

X Faktors

Intars Busulis ir nokomplektējis savu “X Faktora” komandu! Diona, Loreta un Grēta dalās pirmajās sajūtās

“X Faktora” pretendents Ralfs Siliņš par tēva nāvi: Tu netiec pāri, bet iemācies sadzīvot, jo dzīve negaidīs, bet soļos tālāk

“X Faktora” pretendente Laura Melbārde uzskata, ka skaistuma formula slēpjas uzturā, aktivitātēs un kvalitatīvā miegā

“X Faktorā” iepazītā Andra Upmane: Tas, ka esmu vientuļā māte, nepadara mani sliktāku par citām sievietēm

“Esmu gatava tiešraidēm!” Jūlija Maijera nodemonstrē lielisku vokālo sniegumu un emocijas

“X Faktoram” pārāk ekskluzīvi! Jūlija Leviona prezentē vienu no savām ģeniālajām dziesmām

“Bez minstināšanās dodu tev krēslu!” Ekstravagantā, bet vienkāršā Katrīna Kovaļuka piesaista Intara Busuļa uzmanību

PIESLĒDZIES! ”X Faktora” pirmais “krēslu izaicinājums” ir klāt! Intars Busulis izvēlas savu komandu

Loretas Klibiķes dziedājums ir tieši tas, kas vajadzīgs nogurušām dvēselēm, miesai un garam

“Ļoti skaisti, nav komentāru!” Grēta Grantiņa emocionāli izpilda vienu no Adeles populārākajām dziesmām

Aleksandra Šimanovska daudz dziedājusi, konsultējusies ar vokālajiem pedagogiem! Vai mentors novērtēs ieguldīto darbu?

“Jauki dzirdēt tik emocionāli pārpildītu skaņdarbu.” Busulis paslavē Dionu Liepiņu