4 komentāri

3. septembra vakarā teju pusmiljons cilvēku pie TV ekrāniem bija liecinieki, kā arī pie mums dzimst pasaulē slavenais dziedošo talantu šovs “X Faktors”. Starp atlases dalībniekiem bija arī grupas “Prāta vētra” ģitārista Jāņa Jubalta meita Helēna Paula. Aicinājām Jāni uz nelielu sarunu par viņa iespaidiem un meitas uzstāšanos.

Pašam daudz gadu aiz muguras uz skatuves. Kā ir vērot to visu no malas?

Man nepatīk šādi konkursi, jo es laikam tādu spriedzi nevarētu izturēt. Neesmu konkursu cilvēks, jo ir ļoti grūti – tas saviļņojums, tas satraukums ir tik milzīgs, ka es vispār brīnos, kā tie jaunieši tiek pāri tādiem uztraukumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“X Faktors” ir raidījums, kurā ir iespējas jebkuram cilvēkam atnākt, pamēģināt, un pašam varbūt liekas, ka viņam nesanāk, bet patiesībā ir īsts dimants, tīrradnis un daudzi cilvēki to novērtē. Kā piemēru varētu minēt arī mājsaimnieci Sjūzanu Boilu, kura pēc pusgada pamodās kā pasaules slavena operas dziesmu izpildītāja. Un tas nav vienīgais piemērs.

Un tāpēc, runājot par mani, es jau meitai teicu – mans saviļņojums un uztraukums bija tik liels kā 1992. gadā, pirmo reizi kāpjot uz Jelgavas 1. vidusskolas aktu zāles dēļiem. Esi tik ļoti sasprindzis, ka pat neatceries, kā nospēlēji. (Slēpj seju plaukstās.) Bet visi bļauj, klasesbiedriem patīk… Bet satraukums bija milzīgs. Un es tiešām esmu lepns par Helēnu, ka viņa man spēj sagādāt lielus pārdzīvojumus.

Tev tomēr ir bijuši koncerti pārpildītā Mežaparka estrādē…

Tās ir nesalīdzināmas lietas. Mežaparks, klubi – tu uz viņiem koncentrējies, tajā brīdī esi kopā ar draugiem un pat zini, ko darīt vai kā reaģēt ekstremālās situācijās. Bet šeit ir konkurss, kur uz skatuves esi viens pats, un ir jāparāda viss, ko vari.

Esmu dzimis Padomju Savienībā un man vienkārši nebija iespēju šādos konkursos piedalīties. Tāpēc nevar salīdzināt šādu dažādu konkursu satraukumu. Dzīvs piemērs – man bija jāuzstājas bērnudārzā meitas vienaudžiem un jāsaka, ka biju tikpat uztraucies kā tagad. Bija mazliet trīcoša balss. Un tie mazie bērni nezina, kas tas Jānis Jubalts vai “Prāta vētra” ir. Viņiem vai nu patīk, vai nepatīk. Viens sēž, sāk urbināt degunu, otrs sāk spēlēties vai kasīties, un tev ir jāmāk ar to dziesmu uzrunāt.

Man šodien patika arī kā runā žūrija un, ja godīgi, es no viņiem pat neesmu dzirdējis nevienu neprecīzu komentāru.

Aizkulisēs runā, ka, piemēram, Reinis Sējāns tam pieiet pārāk skarbi.

Es tam nevarētu piekrist. Tāpēc arī žūrija ir trīs cilvēki – divi puiši un sieviete, kas daudz lietu tver daudz emocionālāk, bet tā tam jābūt. Cilvēki mēs esam dažādi, bet galu galā viedokļi nonāks pie kaut kā viena – “X Faktora” uzvarētāja.

Ko “X Faktors” var dot Latvijas skatuvei?

Ļoti daudz labu mākslinieku, par kuriem iepriekš neesam dzirdējuši. Un ne tikai jaunus, bet arī pieredzes bagātus mūziķus, kuriem, piemēram, šķiet, ka ir cits laikmets, un viņi nejūtas aktuāli un piederīgi šim laikam. Bet es uzskatu, ka viņi var pavērt daudz iespēju ne tikai paši sev, bet arī skatītājiem. Tā viņi nonāk citā apritē, citos ūdeņos, un tā mēs kļūstam labāki un foršāki. Šī ir liela iespēja!

Tevi vēl redzēsim skatītāju rindās?

Es centīšos, cik varēšu, tik atbalstīšu! Ja ne tad, es sekošu līdzi internetā. Mūsdienās tas viss ir iespējams!

TOP komentāri

 • Jubaltiņ

  Jubaltiņ

  Tu runātu savādāk, ja par Tavu meitu būtu pasmiets...bet kur nu, savējā tak žūrijā.
  Būtu vsp paklusējis, ne te gudri spriedelējus ;)
 • ripa
  +8 +6 -2

  ripa

  Ko tad citu tu,Jubaltiņ gan varētu pateikt par žūriju. Arī es neko sliktu nevaru pateikt, jo šovu viņi māk taisīt.
 • Alīse Āboltiņa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!