1 komentārs

Daudziem šī bija pirmā iespēja dziedošo talantu šovā ”X Faktors”, bet citi atgriežas, lai pierādītu, ka gada laikā kļuvuši labāki. Madonietis Didzis Melderis pagājušajā sezonā netika šova pamatsastāvā, bet bija tam ļoti tuvu. Portāls Skaties.lv aicināja 23 gadus jauno puisi uz sarunu pēc priekšatlases Jelgavā.

Viņš studē Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā, jo nākotni grib saistīt ar agronomiju, taču savu muzikālo gandarījumu gūst, muzicējot grupā “Četri vienā”, un to kā iepriekšējā, tā arī šajā sezonā centīsies noķert “X Faktorā”.

”Nē, es galīgi nebiju apvainojies. Vainīgs biju tikai un vienīgi es pats. Mana kļūda sākās ar paša vieglprātību – pagājušajā sezonā prasīja dziesmas, kuras mēs varētu izpildīt. Saliku desmit rindiņā un vienkārši aizsūtīju, pat neizskatot. Un tad sapratu, ka man Krēslu izaicinājumā būs jādzied dziesma, kas būs ļoti smaga,” portālam Skaties.lv par pieredzi pirmajā ”X Faktora” sezonā stāsta Didzis.

Viņš sevi diezgan labi pierādīja uz lielās skatuves, taču viņa vietu uz Krēsla ieņēma 18 gadīgais saldenieks Lauris Bergmanis, kurš tikai veiksmīgas sakritības rezultātā izcīnīja vietu šovā. Didzis centās pārspēt pats sevi, izpildot ļoti sarežģīto austrāļu mūziķa Meta Korbija dziesmu ”Brother”, par kuru saņēma ļoti dažādas atsauksmes gan no žūrijas, gan faniem. Šoreiz viņš mācījies no kļūdām un repertuāru izvēlējies rūpīgāk.

”Viss jau būtu bijis labi, ja uzstātos ar pavadošo grupu. Jo uzstāties ar akustisko ģitāru ir kaut kas pavisam cits. Izgāzos! Ne uz vienu nevaru novelt vainu,” iepriekšējā gada uzstāšanos analizē Didzis, kurš atzīst, ka ļoti ilgi domājis, vai vispār pieteikties šai atlasei. ”Uzzināju, ka vispār būs ”X Faktors”, tad atliku un atliku pieteikšanos, bet beigās jau paziņas sāka prašņāt – iesi uz otro sezonu!? Beigās pakonsultējos ar gudriem cilvēkiem un sapratu, ka nav ko zaudēt!”

Jaunā mūziķa sapnis ir lielas skatuves, gaismas, aplausi, kā arī skaņdarbs, ko sakomponēt kopā ar kādu izcilu mūziķi vai mūziķiem. ”Man galvā nāk tikai melodijas, vārdi – ne tik viegli,” tā Didzis.