Ik dienu no Valmieras uz Rīgu un atpakaļ – Arturs Gruzdiņš katru nedēļu nobraukā 2000 kilometru

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

24 komentāri
Ik dienu no Valmieras uz Rīgu un atpakaļ – Arturs Gruzdiņš katru nedēļu nobraukā 2000 kilometru
Privātais arhīvs

Līdz šim viņa ikdiena aizritēja, pildot operatora pienākumus Vidzemes reģionālajā televīzijā, bet vakarā mēģinājumu zālē rībinot smagu roku grupā “Refleksija”. Kopš sācies šovs “X Faktors”, viss tiek pakārtots tam, neskatoties uz to, ka puisis dzīvo Valmierā. Rūjienietim Arturam Gruzdiņam jautāju, kā viņš tiek ar šo visu galā.

Jauno mākslinieku noķēru “Dominā” pēc kārtīgas drēbju pielaikošanas tūres, kas arī ir viens no “X Faktora” dalībnieku uzdevumiem – ar stilistu rūpīgi izvēlēties, ko vilkt mugurā uz skatuves.

Darbā vispār esi rādījies pēdējā laikā?

Nē! Aizpagājušajā nedēļā nofilmēju Ivo Fomina koncertu. Nākamnedēļ arī bija sarunātas filmēšanas, bet arī tās esmu atcēlis. Samainījos, jo nereāli apvienot. Tagad mums divas dziesmas būs jādzied, un ir vieglāk tad, ja koncentrējos vienam.

Braukāšana arī liela – nedēļā norullēju 2000 kilometru. Labāk visu atceļu, lai miers!

Darbs nāk pretī?

Jā! Viņi saprot, tikai lūdza, lai pēc tam nāku atpakaļ strādāt. (Smaida.)

Būs pa trijiem jāstrādā!

(Smejas.) Jā, būs jāatstrādā viss!

Kā ir tagad būt Arturam Gruzdiņam? Augusta sākumā vēl gandrīz neviens par tevi nezināja.

Nekas baigi daudz nav mainījies. Latvijā jau nav tā, ka nekur nevarētu no mājas iziet, jo visi grib fotografēties un pieskarties. (Smejas.) Ir, kur atpazīst, protams!

Noskaties Artura pēdējo priekšnesumu “X Faktorā”

Tagad divas dziesmas jāsagatavo – tas nozīmē divreiz vairāk darba?
Katrai dziesmai jau ir divreiz vairāk darba, tāpēc kopā tas ir četrreiz vairāk darba. Dziedāšana ir viens, bet klāt vēl nāk horeogrāfija, vienā dziesmā vēl ģitāra jāspēlē. Tur vēl ir papildu stundas klāt. Bet ir forši! Abas dziesmas būs žanriski diametrāli pretējas.
Ko Tu dziedāsi?

Es dziedāšu “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas” un “Whiskey in the Jar”.

Un kā ar Tavu grupu “Refleksija”? Vai tur viss tagad apstājies?

Bija jau paredzēts, ka šajā rudenī būs pauzīte no koncertiem, bet ne no mēģinājumiem. Tagad tuvākās uzstāšanās – 14. novembrī “Dinamo Rīga” spēles starplaikā, bet 24. novembrī – “Bildēs”. Uz skatuves kāpsim kopā ar Raimondu Bartaševiču.

Bet fani nāk klāt. Vai viņi zina, par ko fano, es nezinu! Varbūt viņi gaida, ka tur “Angels” būs. (Smejas.)

Tuvojoties lielajam “X Faktora” noslēgumam 3. decembrī var just, ka dalībnieki sāk pagurt, vēl kādam nepatīk dziesma utt., kas cilvēcīgi ir tikai normāli. Tev gan smaids kā nepazūd, tā nepazūd no sejas.

Ko tad citu darīs? Protams, ka ir nogurums! Nebūtu vēl tā trakā braukāšana no Valmieras uz Rīgu. Bet tas neko nemaina – jāstrādā ir! Neviens neteica, ka būs viegli. Nav ko daudz sūdzēties, vienkārši jādara!

Kur ieguldīsi skatītāju simpātiju balvu [Arturs uzvarējis četros no četriem skatītāju simpātiju balsojumiem portālā Skaties.lv – red.]?

Kā jau iepriekš esmu teicis, plāns to ieguldīt radošajā un talanta attīstībā. Jāraksta jaunas dziesmas, jāieraksta tās. Katrā ziņā uz “Makdonaldu” ar to naudu es neeju! (Abi smejas.) Par to vari būt drošs!

Kaut kādu stabilitāti šīs uzvaras tev dod, ne?

Ļoti nosacīti! Jo ir forši, ka skatītāji balso internetā, bet tā cīņa katru svētdienu sākas no nulles. Dziesma, kustības un viss ir no jauna. Eiforijā es neslīgstu, vienalga, cik tā dziesma liktos vai neliktos pārliecinoša. Cilvēkiem var uznākt bizdings, un viņi nebalso par tevi! Nav tā, ka es tagad esmu saņēmis skatītāju simpātijas, un katru svētdienu uz skatuves kāpju ar domu, – man jau tikai jānodzied! Tā nav!

Katra dziesma nāk ar lielu izaicinājumu – pirmās divas bija milzīgs stress, trešajā nāca klāt deju elementi, tāpat arī pagājušajā nedēļā, un šonedēļ vispār divas dziesmas. Gana sarežģīts tas uzdevums. Neviena no dziesmām nav bijusi ar pīpi uz jumta.

Kura bija vissarežģītākā?

Psiholoģiski visgrūtāk sevi atrast bija Gary Jules dziesmā “Mad World” [15. oktobra raidījumā – red.], lielākais pārdzīvojums – izdosies vai neizdosies – bija Mika [“Happy Endind”, Krēslu izaicinājuma raidījums – red.], jo nebiju pārliecināts par “augšām”. Varēja nesanākt, un tas būtu bijis pliķis manā sejā, bet visai Latvijai – vēl viens kadrs, par ko ierēkt.

24 komentāri