Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

5 komentāri
”Iespējams, vīrieši baidās no sievietēm, kuras strādā policijā?” Inspektore Olga startē ”X Faktora” Rīgas atlasē
NAURIS GARKAKLIS, SKATIES

”X Faktora” Rīgas atlasē piedalījās kriminālpolicijas inspektore Olga Laksa. Trīsdesmit gadus jaunās sievietes sirdslieta ir dziedāšana un dejošana, bet darbs, izejot no policijas, tiek atstāts kabinetā.

Sievišķīgā Olga jau no jaunības gadiem darbojās jaunsardzē, tam sekoja Zemessardze, vēlāk mēģināšana iekļūt Nacionālajos bruņotajos spēkos.

”Divas reizes centos iekļūt NBS, bet netiku. Sapratu, tas nav mans liktenis. Atceros biju mācībās Ādažos, lija lietus, uz muguras ekipējums, negulētas naktis, sēdēju zem egles un domāju, kam man to vajag,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Olga.

Pēc mācībām inspektore izlēma pieteikties darbam policijā, darbs ir tikpat grūts, bet ir iespēja darba laikā valkāt svārkus un kurpes, kas dāmām sagādā prieku.

Olga neslēpj, ka par spīti vīriešu īpatsvaram kolektīvā, viņas sirds ir brīva. Kolēģi, jauni vīrieši vairums ir precējušies, tāpat Olga nevēlas darbu nest uz mājām, bet esot attiecībās ar kolēģi no tā neizbēgt.

”Arī ārpus darba man neizdodas iemīlēties. Iespējams, vīrieši baidās no sievietēm, kuras strādā policijā? Domā sameklēs informāciju, visu uzzinās, bet tā nedrīkst darīt. Zinu, daudzi tā domā,” aizdomājas Olga.

Tā kā darbā nemitīgi jāatrisina dažādas situācijas, jādodas uz nozieguma vietām, jāpratina cilvēki, ir grūti atslēgties no darba un vienkārši dzīvot privāto dzīvi.

”Man tas samērā labi izdodas. Apzinos, ka dzīvojot domās par darbu, tās visu laiku būs iekšā un es palikšu raupjāka. Tā ir darba negatīvā puse, bet visos darbos ir šādas puses, tas ir normāli,” tā Olga.

Sievišķību nepazaudēt kriminālpolicijas darbiniecei palīdz dejošana. Deju nodarbības ir viņas veids kā relaksēties un paspilgtināt sievišķību. Toties pozitīvisms Olgā ir vienmēr, tam nav nepieciešams atjaunot rezerves.

Tāpat Olgai patīk ceļot, aizbraukt uz citām zemēm, baudīt kultūru, sajust nacionālās īpatnības.

”Agrāk biju aktīvāka, esmu lēkusi ar izpletni, braucu ar motociklu. Tagad ir dejas un doma prātā, ka jāatsāk apmeklēt vokālās nodarbības,” smaida Olga.

Kolēģi atbalsta Olgas vēlmi veltīt laiku dziedāšanai un pozitīvi vērtē viņas mērķtiecību, centienus iekļūt ”X Faktorā”.

Šī gada atlase ir inspektores trešā reize Rīgas atlasē, pirmajā reizē viņa uzstājusies labi, bet nav tikusi tālāk. Otrajā reizē ieradusies pēc filmu nakts, neizgulējusies un izgāzusies. Olga cer, ka trešā reize būs liktenīgā.

Reizi pa reizei jaunā sieviete dodas uz kādu karaoke bāru dziedāt, bet apzinās, ka karaoke nekādā veidā nepalīdz viņai kā topošajai māksliniecei.

”Priekšā ir redzami vārdi, ir atslābums, nav jādomā, bet, kad jāmācās dziesmas, jāatceras vārdi, ir grūti, jo pierasts, ka tie ir acu priekšā,” nosaka Olga.

Kā lielāko panākumu mūzikā Olga nosauc uzvaru grupas ”Ā Eiropa” solista Artūra Duboka rīkotajā vokālajā konkursā. Tiesa gan pēc uzvaras viņa pārvākusies uz Rīgu, sākusi darba gaitas un dziedāšana palikusi novārtā.

”Man ir laba karjera, esmu apmierināta ar darbu, un nu man ir brīvais laiks, ko veltīt dziedāšanai, ceru tas notiks kopā ar ”X Faktoru”,” nobeidz Olga.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!