Iepazīsties! ”X Faktora” savdabīgā vienpate: Keitija treniņbiksēs

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

2 komentāri
Iepazīsties! ”X Faktora” savdabīgā vienpate: Keitija treniņbiksēs
OKSANA DŽADANA, F64

Šovā ”X Faktors” savu talantu cenšas pierādīt septiņpadsmit gadus vecā Keitija Bārbale, kura sevi raksturo kā vienpati. Jauniete sevi pilnveido, gūst jaunas dzīves atziņas un cenšas baudīt pozitīvos mirkļus, jo visi mazie mirkļi veido lielo laimi.

Jau četru gadu vecumā Keitija sapratusi, ka vēlas dziedāt, tā jauniete nokļuvusi ansamblī, klavieru klasē un vēlāk pašmācības ceļā apguvusi ģitārspēli.

”Septiņu gadu vecumā sāku rakstīt dziesmas, atceros, neviena nebija mājās, man bija garlaicīgi, sāku spēlēt klavieres, un beigās tapa dziesma. Vēlāk gan visas manas dziesmas tapa uz ģitāras, jo klavieres rada klasisku, džezīgu skaņu, bet ģitāra visam piešķir mūsdienīgāku skanējumu,” tā Keitija.

Lai rakstītu dziesmas, Keitijai iedvesma nav vajadzīga. Reizēm par motivāciju kalpo kāda emocija, reizēm, viņa vienkārši izlemj, ka laiks radīt jaunu dziesmu.

Jauniete paziņo, ka viņai patīk rakstīt dziesmas, patīk sajust procesa burvību, sajust emocijas vai atklāt kādu slēptu patiesību par sevi, kuru viņa nav zinājusi.

Topošos hitus skolniece rāda vecākiem un draugiem, bet nav vēl publiskojusi, jo diezgan slikti skanot. Keitija aizdomājas, ka pie tā vainojams tas, ka bieži viņa nevar padziedāt, jo sāpot kakls. Nav tādas perfektās dienas ierakstam!

Nu šova pretendente izlēmusi, ka jāpublisko arī sliktie ieraksti, jo neviens mūziķis uzreiz nevar būt perfekts, ir vajadzīgas neveiksmes, lai varētu novērtēt progresu.

”Kakls man sāp jau no pagājušā gada oktobra. Sajūta tāda, ka man ir angīna, bet patiesībā viss slēpjas kuņģī. Dzeru zāles, tās īpaši nepalīdz. Papildus visam man bija šķība deguna starpsiena, uztaisīju operāciju un nu ir vieglāk elpot. Ceru, – kakla problēmas samazināsies,” cerīgi nosaka Keitija.

Kakla problēmu ietekmē topošā dziedātāja vairāk nevar dziedāt trīs stundas dienā, kā bija pieradusi, nu viņa praktiski vispār nedzied.

”Es reģionālajā atlasē uzstājos treniņtērpā, arī tagad atnācu treniņtērpa biksēs, jo šova veidotājiem ļoti patika mans tēls. Arī ikdienā šādi ģērbjos, man patīk viss, kas ir stilīgs, ekstravagants un interesants. Patīk būt stilīgai, ērtums šoreiz ir tikai sagadīšanās,” smejas Keitija.

Jauniete nepaļaujas uz nokļūšanu ”X Faktora” finālistu rindās. Keitijai ir savs plāns, kā veidot turpmāko karjeru. Skolniece paziņo, ka viņai ir sava galva uz pleciem un viņa var realizēt savas idejas.

”X Faktors” ir veids, lai vairāk patrenētos, iegūtu kādu mācību, uzstātos publikas priekšā un iemācītos strādāt ar kamerām. Galvenais ir ierakstīt savu lēto, lēto ierakstu un parādīt mūzikas baudītājiem rezultātu.

”Dzīves mācības neiegūstu katru dienu. Ja katru dienu gaidītu kādu mācību un iegūtu tikai sāpes, tas būtu ceļš uz depresiju. Ja ir kas tāds, ko atcerēties, tad atceros, par to daudz domāju un neaizmirstu,” skaidro Keitija.

Keitija nevar nosaukt konkrētu mūzikas stilu, kurā vēlas izpausties, viņa vēlētos apvienot hip-hopu ar popu un eksperimentālo mūziku. Ja runājam par dziesmām, tad savu stilu jaunā dziedātāja gribētu pielīdzināt grupas ”Jumprava” dziesmai ”Glāb mani”.

”Tā ir mana mīļākā dziesma, kuru esmu dzirdējusi divas reizes. Ikdienā neklausos mūziku. Varu lasīt biogrāfiju par kādu mākslinieku un fonā klausīties viņa daiļradi, bet citādos veidos neklausos. Varbūt vajadzētu, bet to nedaru,” atklāj Keitija.

Brīvajā laikā Keitija spēlē volejbolu un reiz gājusi arī šūšanas pulciņā, jo tā varējusi mācīties ne tikai šūt apģērbu, bet tas palīdzējis sevī ieaudzināt pacietību.

Laiku kopā ar draugiem jauniete pavada reti, jo viņai ar sava vecuma pārstāvjiem nav daudz kopīgu interešu. Tieši šis interešu trūkums neļauj Keitijai iejusties kompānijās un viņa labprātāk laiku pavada viena, kā nekā ir vienpate.

”Ir vientulīgi, bet nu jau es cenšos mainīt savu personību, gribu būt draudzīgāka, laipnāka, runātīgāka un cenšos vairāk skatīties cilvēkiem acīs, kā arī smaidīt,” vaļsirdīgi atklāj Keitija.

Runājot par laimes formulu, šova pretendente paziņo, ka tā neslēpjas materiālās vērtībās, bet gan brīžos, kuros viņa ir priecīga, šādi mazie brīži veido lielo laimi.

2 komentāri