6 komentāri
Gribam lauzt stereotipus par Bolderāju! ”X Faktora” kandidāti – grupa ”Līga”
SKATIES

Pilnā sparā rit ”X Faktora” trešās sezonas TV atlašu filmēšana. Tie, kuri ieradušies uz atlasēm, vari paši kā pirmie novērtēt mūziķu sniegumu. Vieni no interesantākajām un šosezon skaitā kuplākajām ”X Faktora” kandidātu kompānijām šosezon ir grupa ”Līga” no Bolderājas.

Grupas sastāvā ir 12 dalībnieki, kuri visi ir uzauguši Bolderājā, apmēram 10 gadu garumā skolojoties pie skolotājas un diriģentes Irinas Parahņevičas. Par dalību ”X Faktorā” viņi sapņojuši jau vairākus gadus, bet līdz šim nevarēja pieteikties, tāpēc ka visi grupas dalībnieki nebija 16 gadus veci, kā tam jābūt pēc šova noteikumiem.

”Esam dažāda vecuma grupas, vecākais grupas dalībnieks ir Elizaveta, viņai ir 20 gadi,” Skaties.lv atklāj jaunie talanti.

Viņi neslēpj – visi esot krievvalodīgie, taču ar Skaties.lv sarunājas perfektā latviešu valodā, un no akcenta nebaidās.

”Nākam visi no krievu ģimenēm, bet dziedam latviešu valodā un nebaidāmies par akcentu. Katru gadu piedalāmies konkursā ”Balsis”, tur jādzied trīs dziesmas latviešu valodā. Krieviski mēs agrāk dziedājām, bet tagad vairāk nedziedam,” skaidro ”Līgas” pārstāvji.

Šādā sastāvā grupa dzied jau 10 gadus. Daži no grupas dalībniekiem ir pabeiguši arī mūzikas skolu un prot spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, kā, piemēram, klavieres, vijoli, bungas.

”X Faktorā” konkurence nav maza – katrā no dalībniekiem ir jābūt kaut kam īpašam. Grupa zina, ka viņiem ir tas īpašais: ”Mums ir ļoti spēcīgi vokāli, dziesmu izvēle arī ļoti īpaša, mēs dziedam tādas dziesmas, kuri citi nedzied. Mēs dziedam visos iespējamajos stilos.”

”X Faktors” nav pirmais dziesmu un talantu konkurss, kurā piedalās ”Līga”. Grupa ir piedalījusies dažādos konkursos Latvijā un arī ārzemēs – Baltkrievijā, Spānijā, Bulgārijā un Grieķijā. Maija izskaņā ”Līga” Lietuvā konkursā ”Rising stars” ieguva pirmo vietu, bet tā nav pirmā uzvara viņu kontā. Dalībnieki ļoti lepojas ar saviem sasniegumiem.

Grupa ir patīkami satraukusies un ļoti gaida ”X Faktors” rezultātus, vēlas zināt, vai ir tikusi tālāk, lai varētu dalīties ar pieredzi, pārsteigt cilvēkus ar savām vokālajām dotībām, ciešo draudzību un kostīmiem, kuru dizainu veido skolotāja Irina. Viņi grib pierādīt Latvijai, ka, lai kādi būtu stereotipi par Bolderāju, tā ir vieta, kur rodas talanti!

”Daudzi domā, ka Bolderājā nav nekā laba. Bet īstenībā no Bolderājas nāk ļoti talantīgi cilvēki – Aminata Savadogo, Anna Rozīte.

Mēs gribam nest Bolderājas vārdu, mēs gribam, lai cilvēki zina, ka nav svarīgi, no kurienes nāk, svarīgi ir tas, ko māk un var.

Jo bieži ir bijis tā, ka mēs atbraucam uz konkursu un daudzi domā, ka esam ļoti vāji un neko nevaram – kas var labs būt no Bolderājas kolektīva. Tad sākam dziedāt, visi sēž un ir šokā.  Bolderāja nav tik prestiža, tāpēc cilvēki uzreiz domā to sliktāko,” stereotipus lauzt vēlas ”Līga”.

TOP komentāri

 • bolderāja
 • Matilde
  +6 +5 -1

  Matilde

  Bolderāja ir brīnišķīgākais Rīgas rajons! Mums ir jūriņa, Buļļupe, Daugava, meži...
 • Agnese Ausekle
  +4 +3 -1

  Agnese Ausekle

  Anonymous nosauc kaut vienu Rīgas rajonu kurā nav gopņiki, dzērāji, bomži, varmākas un kurā nav notikusi neviena slepkavība!
  Es līdz 24 gadu vecumam dzīvoju Bolderājā! Bolderājā ir ļoti daudz kā laba! Blakus jūra, vairākas upes, karjers ar dzidru ūdeni, sava mākslu un mūzikas skola, labākais kebabs Rīgā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!