“Es savai mātei vairs nespēju paskatīties acīs!” Vienmēr pozitīvā “X Faktora” dalībnieka Laura Bergmaņa skaudrais dzīvesstāsts

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

8 komentāri
“Es savai mātei vairs nespēju paskatīties acīs!” Vienmēr pozitīvā “X Faktora” dalībnieka Laura Bergmaņa skaudrais dzīvesstāsts
Foto: privātais arhīvs

Pasaules slavenais dziedošo talantu šovs “X Faktors” kanālā TV3 jau trīs svētdienas vakars mums atrādījis talantus no Latvijas malu malām. Viens no tādiem ir Lauris Bergmanis, kurš aizkustināja ne tikai ar savu lielisko dziedājumu, bet arī dzīvesstāstu.

Sapnis kļūt par pilotu

Puisis ir aktīvs jaunietis, kurš darba dienas aizvada Saldus Tehnikuma 3. kursā. Tur viņš studē par Datorsistēmu tehniķi un programmētāju. Brīvajos brīžos spēlē teātri, muzicē ansamblī ar nosaukumu “Trio” un nodarbojas ar Kyokushin Karate cīņas mākslu, bet viņa sapnis ir kļūt par lidmašīnas pilotu.

“Ja nepiepildīšu savu pilotēšanas sapni, pavisam noteikti savu dzīvi vēlētos saistīt ar aviāciju, protams, neatmetot ar roku dziedāšanai! Aizrauj arī astronomija,” par sev interesējošajām lietām portālam Skaties.lv stāsta Lauris.

LAURIS “X FAKTORA” IZRAISA NELIELU SKANDĀLU

Ar smaidu cauri dzīvei

Jautāts par to, kā tas var būt, ka vienmēr tik smaidīgs, viņš atbild: “Būt pozitīvam – tā ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa, jo tikai tā var nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi, pat neskatoties uz to, kam esmu gājis cauri.”

Pozitīvo skatu uz dzīvi saglabāt palīdz ar viņa brālis, māsa un draudzene. “Milzīgs atbalsts no viņu puses visus manus dzīves gadus! Rinalds man ir kā tētis, kuram varu prasīt jebkādu padomu! Justīne kā mamma, kura uzklausīs mani jebkurā brīdī! Nu redziet, nemaz tik slikta man tā dzīve nav!” kā vienmēr smaidīgi atbild “X Faktora” dalībnieks.

Jaunajam censonim nav bijis viegls dzīves gājums – tēvs no ģimenes aizgājis, kad Laurim bija tikai 2 gadi, 12 gadu vecumā no viņa atteikusies arī mamma, un kopumā Lauris dzīvojis četrās audžuģimenēs. “Jā, diemžēl mans tēvs un māte mani pameta. Bet es par to neuztraucos! Vairāk domāju par savu nākotni un nozīmīgākiem cilvēkiem, nevis saviem bioloģiskajiem vecākiem,” tā Lauris, kurš savus radītājus nemaz nesauc par vecākiem.

Kas ir tētis un mamma?

“Kas ir tētis un mamma? Cilvēki, kuri jūs rada vai cilvēki, kuri jūs izaudzina, ir blakus, atbalsta jūs? Tētis un mamma jūs nepamet! Tie, kuri tagad šo lasa un kuriem nav viens vai otrs vecāks, noteikti mani saprot! Bez viņiem es esmu tas, par ko esmu izaudzis – jautru, priecīgu, bezbailīgu cilvēku!” savu ne-vecāku izvēli un domas par to portālam Skaties.lv klāsta 18 gadus jaunais puisis.

Par to, kur ir viņa vecāki, Lauris tikai dzirdējis nostāstus.

“Pirms kāda laika uzzināju, ka man ir pusmāsa no tēva puses – Laila. No viņas arī uzzināju, kur tēvs varētu mitināties, bet par māti neko negribu zināt. Ar viņu nekontaktējamies jau ilgu laiku. Nevaru viņai pat acīs vairs ieskatīties,” tā Lauris.

Mūzika Laura dzīvē

Ģitāra viņa rokā nonāca pirms aptuveni trim gadiem. “Iedvesmojos no sava labākā drauga, kuram rokas burtiski lidoja pār ģitāras stīgām. Tā nu es arī gribēju pamēģināt! Viens akords, divi akordi, trīs akordi un tā arī aizgāja mana ģitārspēles māksla,” par saviem pirmajiem soļiem ar ģitāru stāsta Lauris, kurš gan sevi neuzskata par šī instrumenta virtuozu.

Daļa muzikalitātes tiek atvēlēta arī komponēšanai, taču tas notiekot galvā. “Man nekad nav padevusies nošu rakstīšana! Parasti, kad eju pa ielu vai no rīta uz skolu, es ieklausos skaņās, kas ir apkārt man – automašīnas, vējš, putnu čalas… Saliekot to visu kopā, citreiz sanāk jauks gabaliņš!” Vārdus gan viņš pats neraksta, jo lirika nav viņa stiprā puse.

Pēc lieliskā priekšnesuma “X Faktorā” neizpaliek jautājums arī par nākotnes plāniem, taču par to Lauris runā izvairīgi: “Par nākotni es diži nedomāju. Ceru, ka viss būs labi!”

Ņemot vērā dzīvesstāstu, kam nācies iet cauri, arī bargā šovbiznesa pasaule viņu nebaida: “Esmu tieši tāds pats cilvēks kā visi citi. Esmu pilnībā pārliecināts, ka kritika būs un tā neizpaliks, bet es no tās nebaidos. Galu galā, tas ir šovbizness!”

8 komentāri