“Es nedziedu, es skanu!” Rīgas “X Faktora” atlasē žūriju patīkami pārsteidz vienīgais “bītbokseris” Arvis

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

1 komentārs
“Es nedziedu, es skanu!” Rīgas “X Faktora” atlasē žūriju patīkami pārsteidz vienīgais “bītbokseris” Arvis
Arvis Kantiševs (Foto: Skaties.lv)

Līdz pat rudenim, kad kanālā TV3 sāksies pasaulē slavenais dziedošo talantu šovs “X Faktors”, portāls Skaties.lv iepazīstinās ar spilgtākajiem atlases tēliem. Viens no tādiem ir cilvēks, kurš izcēlās pārējo vidū ar savām “beat-box” prasmēm. Piedāvājam nelielu interviju ar rīdzinieku Arvi Kantiševu.

Arvis ir ļoti daudzpusīgs cilvēks, jo prot spēlēt klavieres un ģitāru, kā arī perkusijas un ne tik klasiskus instrumentus – pūšamo instrumentu digeridoo un tautas mūzikas instrumentu vargānu.

“Kāpēc es esmu šeit? Vispār tāpēc, ka mana mamma teica, ka ir šitāds pasākums, un man tur noteikti vajadzētu piedalīties,” par savu “X Faktora” motivāciju stāsta Arvis. Iesākumā šķitis, ka puisim šeit nebūs, ko darīt, jo uzsvars tomēr tiek likts uz dziedāšanu. “Es arī dziedu, bet tas, uz ko es koncentrējos, angliski to sauc par beat-box. Man gan tas vārds nepatīk, tāpēc visiem saku, ka es vienkārši skanu,” savu talantu apraksta mākslinieks.

IEPAZĪSTIES AR 19 CILVĒKU ANSAMBLI, KAS SATRICINĀJA “X FAKTORA” ATLASI RĪGĀ

Video: Arvis demonstrē savu beat-box talantu

Video arī redzams, kā viņš demonstrē savu prasmi un pēcāk atzīst, ka ar to nodarbojas jau deviņus gadus. “Esmu piedalījies arī “Latvijas Zelta talantos”, mēdzu uzstāties un performēt kopā ar citiem mūziķiem, pats esmu sācis strādāt arī Tehniskajā jaunrades namā, kur mācu to darīt citiem,” savu iepriekšējo un esošo pieredzi apstāsta viņš.

Arvis uzskata, ka tā ir viņa dzīves misija – Latvijā izplatīt un popularizēt beat-box. “Kad tas tik tikko bija parādījies, man pašam tā šķita ļoti muļķīga lieta, bet, lai es varētu arī citiem parādīt par šo muļķīgo lietu, bija kaut kas jāapgūst. Sāku mēģināt, āķis bija lūpā, un tas viss aizgāja,” stāsta puisis.

Šis talants transformējis visu jaunieša dzīvi. “Sākumā šķita, ka tā ir tikai lieta manam priekam, bet vienā brīdī tas viss sāka izvērsties. Sapratu, ka tas ir kaut kas vairāk par vienkārši mūziku. Man šķiet, ka tā ir tāda kā ķermeņa atbilde visām mūsdienu tehnoloģijām, jo tas potenciāls ir visos mūsos iekšā. Tas visus šos gadu tūkstošus nav eksistējis, un ir attīstījies tikai, pateicoties elektroniskajai mūzikai,” savu filozofiju klāsta Arvis.

Foto: “X Faktora” atlase Rīgā

1 komentārs