Elizabete Matvejeva pārdzīvo par Auškāpas vērtējumu: Iespējams, pārāk daudz enerģijas, varbūt tā nebija mana dziesma

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

11 komentāri
Elizabete Matvejeva pārdzīvo par Auškāpas vērtējumu: Iespējams, pārāk daudz enerģijas, varbūt tā nebija mana dziesma
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Viena no šā gada neatlaidīgākajām šova ”X Faktors” pretendentēm ir 19 gadus vecā Elizabete Matvejeva. Jauniete pārvarēja bailes, vilšanos no “X Faktora” trešās sezonas rezultāta un atgriezās, lai pierādītu, ka ir tā vērta! Trešajā sezonā jaunietes likteni šovā izlēma Aija Auškāpa un šogad TV atlasē viņa vienīga meitenei teica – NĒ! Elizabete stāsta par skolu, vasaras darbu, “X Faktoru”, mūziku un nākotni!

Sarunā ar portālu Skaties.lv Elizabete atzina, ka nav domājusi, ka tieši Aija Auškāpa viņai pateiks – NĒ, tas licis justies skumji.

Jaudīgs priekšnesums! Elizabete Matvejeva nepadodas un atgriežas uz ”X Faktora” skatuves

”Rezultāts labs, saņēmu trīs JĀ, bet gaidīju četrus JĀ. Pagājušajā reizē visi teica JĀ un divi no mentoriem piecēlās kājās un aplaudēja. Nezinu, kas par vainu, iespējams, pārāk daudz enerģijas, iespējams, tā nebija mana dziesma, bet man patika uzstāšanās. Visu TV atlases dienu sēdēju un gaidīju, stresoju, gaidīju momentu, un tad pasaka vienu NĒ,” pārdzīvo Elizabete.

Dziedātāja apzinās, ka uzstājusies labi un ar sevi ir jālepojas, galvenais uz ”krēslu izaicinājumu” savākties, nevis domāt par to vienu NĒ un pārdzīvot.

Stresa situācijās šova pretendentei visu laiku ir sajūta, ka viņa vēlas uz tualeti, viņa neēd un dara visu, lai novērstu uzmanību no notiekošā. Tiek spēlētas pat vārdu spēles.

”Esmu piedalījusies ļoti daudz dažādos vokālajos konkursos. Esmu dzirdējusi daudz komplimentu, bet nekad neesmu uzvarējusi. Tik ļoti gaidu to momentu, kad beidzot sasniegšu virsotni. No otras puses, tas, ka nekad neuzvaru un nepadodos, parāda, cik ļoti to vēlos, cik būtiska man ir skatuve un mūzika,” tā Elizabete.

”X Faktors” trešajā sezonā Elizabete ”krēslu izaicinājuma” kārtā nosēdēja uz krēsla līdz pat beigām, tad Aija Auškāpa nomainīja viņu pret pēdējo dalībnieku, tas neatturēja jaunieti no atgriešanās šovā.

”Sākumā teicu, ka nevēlos, ka nepiedalīšos. Vecāki mani pārliecināja, nebaidīties, stāties pretī bailēm no neveiksmes. Nu esmu pateicīga, neko nevaru zaudēt, varu tikai iegūt. Gūstu pieredzi un tas jau ir liels pluss,” smaida Elizabete.

Jaunā dziedātāja raksta savas dziesmas, bet pagaidām neattīsta solo karjeru. Viņa dzied kādai grupai bekvokālu. Elizabetei patīk dziedāt un viņai šobrīd vienalga kā dziedāt, solo, duetā, grupā vai bekvokālu – galvenais ir būt mūzikā.

Pirms Covid-19 ierobežojumiem šova pretendente apmeklēja vokālo studiju, bet, tiklīdz sākās mācības attālināti, atteicās no nodarbībām.

Elizabete uzskata, ka ”online” skolotājs neredz, vai audzēknis pareizi elpo, smaida, vai acīs ir emocijas, vai skaņas izdod pareizi. Jaunietei patīk saskarsme ar pedagogu, kurš visu vēro klātienē un pamāca.

Dziedātāja piebilst, ka ar mūziku pati vēlējusies nodarboties, vecāki viņu nekad nav spieduši, ko darīt. Pulciņi, intereses, brīvais laiks vienmēr bijis viņas pašas pārziņā.

”Mācos 11 klasē. Atzīmes man ir viduvējas, matemātikā vispār neiet, man ir 5, ar valodām gan viss labi. Gaidu kad beigsies skola, neko jaunu, noderīgu nemāca. Galvenais dzīvē ir garīgi attīstīties, šo attīstību veicinām mēs paši, ne skola. Patīk tālmācība, tad ir vairāk brīva laika ko veltīt sev. Atzīmes nepasliktinās, viss slēpjas tajā, vai cilvēks strādā ar sevi, vai nē,” nosaka Elizabete.

Vasarā mūziķe strādāja kosmētikas veikalā par pārdevēju konsultantu. Daudz ko saprata no komunikācijas ar cilvēkiem, saprata arī, ka viņu interesē kosmētika. Tieši darbs veikalā lika Elizabetei aizdomāties par medicīnas koledžu, tātad, pabeidzot vidusskolu, būs nopietni jādomā – turpināt muzikālo izglītību, vai iegūt citu profesiju.

”Ir atšķirība starp savu nopelnīto naudu un vecāku doto. Nopelnīju un patstāvīgi iztērēju. Vienā momentā pazuda viss, bija žēl pēc tam. Sāku citādāk skatīties uz naudu. Izvēlējos strādāt, jo visi mani draugi strādāja un man apnika sēdēt mājās. Neviens mani nemudināja, tā bija mana izvēle,” skaidro Elizabete.

Saņemot jautājumu par mīlestību un attiecībām, Elizabete noslēpumaini smaida un paziņo, ka pagaidām vēlas visu paturēt noslēpumā.

11 komentāri

X Faktors

Aija Auškāpa ir nokomplektējusi savu “X Faktora” komandu! “Neprāts”, “We” un “Audiokvartāls” dalās pirmajās sajūtās

Reinis Sējāns ir nokomplektējis savu “X Faktora” komandu! Viktors, Toms un Eduards atklāj, ko sagaida no mentora

“Interesants tipiņš, nesaprotu, kas darās tavā galvā.” Noslēpumainais Viktors Buntovskis saņem krēslu

Eduards Rediko izpilda dziesmu, pie kuras Intars Busulis kopā ar mīļoto ieņēmis pirmo dēlu

”Var redzēt, ka gribat darīt, ka jūs tas interesē!” Aija Auškāpa pozitīvi novērtē enerģisko “Neprāta” uzstāšanos

"Galvenais, lai pamanāmi!" “We” uz skatuves izpilda jestru dziesmu, radot mazu ballīti

“Foršs materiāls, ar ko darboties.” Reini Sējānu sajūsmina Armanda Rutkovska muzikalitāte

Nepalaid garām! “Audiokvartāls” satricinās “X Faktora” skatuvi ar jestru hitu

Kantrimūzikas manierē Kārlis Sīmanis izpilda Dona hitu “Pašā ielas galā”

Vīra un sievas duetā “Riverfall” Aija Auškāpa nesajūt spēku, jaudu un kaisli

“Zombie” jaunās skaņās! “Lioness” nebēdā, ka nav mentores gaumē, bet cer, ka kāds cits viņas novērtēs

Dziesmā izskan vairāki finansiāli padomi! Leonards Leimanis uz “krēslu izaicinājumu” ierodas ar golfa nūju