Elīna Gluzunova skaidro, kāpēc pēc dzemdībām izlēmusi saglabāt nabassaitē esošās cilmes šūnas

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

8 komentāri
Elīna Gluzunova skaidro, kāpēc pēc dzemdībām izlēmusi saglabāt nabassaitē esošās cilmes šūnas
PUBLICITĀTES FOTO

Jau pavisam drīz ”X Faktora” trešās sezonas uzvarētāja Elīna Gluzunova kļūs par māmiņu trešajai atvasei. Šoreiz dziedātāja izlēmusi pamēģināt ko jaunu un saglabāt nabassaitē esošās cilmes šūnas.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Elīna stāsta, ka mazuļa ienākšana ģimenē ir liels notikums un tas sniedz ne tikai milzu prieku, bet arī lielu atbildību.

Ielūkojies! Publiskoti ”X Faktora” katra koncerta balsojuma rezultāti

Elīna Gluzunova pastāsta par savu grūtniecības laika ēdienkarti

”Manā gadījumā šī atbildība reizinās ar trīs, tāpēc nākotnes plānošana ir īpaši svarīga,” paziņo Elīna.

Daudzus gadus atpakaļ Elīna bija lasījusi un interesējusies par iespēju saglabāt cilmes šūnas, taču tajā laikā netika piedāvāta materiāla uzglabāšana Latvijā.

Dziedātājai process likās pārāk sarežģīts. Viņa līdz galam neizprata šūnu saglabāšanas nepieciešamību, tāpēc zuda arī interese.

”Nesen mani uzrunāja ”IVF Riga” cilmes šūnu centra darbiniece Diāna. Saruna bija ļoti patīkama un notika nepiespiestā gaisotnē. Viņa atbrauca pie manis ciemos uz Valmieru,” tā Elīna.

Ierodoties pie Elīnas, Diāna bija sagatavojusi visu nepieciešamo informāciju – līgumu un nabassaites asins ņemšanas komplektu.

”Tā ir kaste, kuru jāņem līdzi lielajā dienā, dodoties uz dzemdību iestādi. Komplekts jānodod vecmātei, lai pēc bērniņa nākšanas pasaulē no nabassaites tiktu paņemts asins materiāls. Šo materiālu vēlāk ar kurjera palīdzību nogādā laboratorijā uz pārbaudi, apstrādi un uzglabāšanu,” pastāsta Elīna.

Par visu ir padomāts, lai no mirkļa, kad ierodies dzemdību nodaļā, viss, par ko jāuztraucas, ir mazulis, par pārējo parūpēsies nodaļas personāls.

Elīna sajūsmināta turpina stāstīt, ka šo cilmes šūnu paņemšana ir ļoti ekskluzīva, procedūru var veikt tikai vienu reizi dzīvē – dzemdību laikā.

”Nevēlos kaitēt ne sev, ne bērniņam, tāpēc viena no pirmajām lietām, kuru noskaidroju, bija fakts, ka procedūra nekaitē ne man, ne dēliņam,” paziņo Elīna.

Pirmās sajūtas pēc triumfa! Elīna Gluzunova atklāj, vai patiesi par uzvaras naudu pirks kāzu kleitu

Par labu procedūrai šova uzvarētāja izlēma, jo cilmes šūnu lietojums ir ļoti plašs – dažādu asins vēžu ārstēšanā, cerebrālās tiekas un autisma gadījumos.

Mūziķe to uzskata kā ieguldījumu savā nākotnē, ar cerību, ka šūnas nekad nebūs jāizmanto.

”Nekad nav nekādu garantiju, uzskatu, ka jāizmanto visas iespējas, lai nodrošinātos. Mēs nepērkam mašīnas apdrošināšanu ar domu, ka auto avarēs vai to nozags, tāpat arī ar cilmes šūnu uzglabāšanu,” nobeidz Elīna.

Elīna pačukst, ka topošās māmiņas, kuras vēlēsies saglabāt cilmes šūnas un klīnikā pateiks kodu – Elīna15, saņems 15% atlaidi bāzes maksai.

8 komentāri