Ekstremālas pārvērtības: dzīves nelutināta, tikai ar gribasspēku “X Faktora” pārsteigums Ariadna nometusi 32 kg svara

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

9 komentāri
Ekstremālas pārvērtības: dzīves nelutināta, tikai ar gribasspēku “X Faktora” pārsteigums Ariadna nometusi 32 kg svara
Foto: privātais arhīvs

Iedvesmojoši stāsti ir tā pozitīvā pievienotā vērtība, ko sev uz lielās “X Faktora” skatuves nes teju katrs dziedošo talantu šova dalībnieks. Tāds ir arī skolotājai Ariadnai Kostinai, kas pārsteidza gan ar savu pārliecinošo dziedājumu, gan arī vēl kādu dzīves lielo uzvaru.

Skarbs dzīves ceļš

26 gadus veco meitenei liktenis nav žēlojis, jo māte bieži vien dzīvojusi pārāk bezrūpīgi, aizmirstot par saviem pienākumiem. “Ir bijušas reizes, kad bērnībā mamma atnāca no darba, ja viņai tāds bija, ieslēdzās istabā un nelikās par mums nezinis,” atceras Ariadna.

Viņi ģimenē ir četri bērni – divi brāļi un divas māsas. Interesanti, ka katram no viņiem ir gan cits tēvs, gan arī atšķirīga tautība. “Vecākais brālis ir azerbaidžānis, māsa ir poliete, jaunākais brālis ir indietis, bet es esmu gruzīniete,” stāsta viņa.

Uz savu tautību viņa noraksta arī nerimstošo dzīvesprieku: “Iespējams, austrumu asiņu dēļ es uz šo visu spēju raudzīties tik mierīgi. Vienmēr esmu radusi spēju savākties.”

Ar mammu kontakts tiek uzturēts neregulāri. “Viņa man zvana tikai tad, kad kaut ko vajag! Un arī tad nav jautājumu par to, kā man iet vai kas, bet uzreiz ķeras pie viņas interesējošajām lietām,” savas šodienas attiecības ieskicē Ariadna.

NOSKATIES ARIADNAS PRIEKŠNESUMU “X FAKTORĀ”

Ģimene, kas dāvāja mīlestību

Pēc vidusskolas viņa iestājās Bībeles koledžā Jelgavā. Vienmuļajā ikdienā meitene nolēma, ka grib kaut ko dzīvē pamainīt. Tā viņa nonāca Bauskas vietējā draudzē, kur nedēļas nogalēs sāka strādāt ar bērniem.

“Uz turieni nāca arī Burmistrovu ģimene, kuri laipni piedāvāja izmitināt pie sevis brīžos, kad viesojos pilsētā, jo man nebija, kur palikt. Ar laiku mēs ļoti satuvinājāmies, un līdz pat šim brīdim viņi man ir kā paraugģimene,” par savu lielo ģimenes mīlestību stāsta Ariadna.

“Es viņiem neprasu finanses, kā arī negaidu, ka man kāds dāvinās dāvanas. Tā ir vairāk kā emocionālā saikne. Es viņiem zvanu dzīves nozīmīgos brīžos – gan priekos, gan bēdās. Viņi arī bija tie, kas nāca mani atbalstīt “X Faktorā”,” portālam Skaties.lv stāsta 26 gadus vecā skolotāja.

Mūzika – liela dāvana no Dieva

“Es labi apzinos, ka man ir talants, taču tas ir jāslīpē!” muzikālās spējas sevī vērtē rīdziniece. Mūzikas skolā viņa iestājās tikai 15 gadu vecumā. “Mani neņēma nevienā mūzikas skolā, jo biju, kā apgalvoja, par vecu bērnu mūzikas skolai. Vienīgā, kas nāca pretī, atradās Bolderājā.”

Dzied viņa no 13 gadu vecuma, kad sāka arī apmeklēt vietējo vokālu studiju, taču naudas trūkuma dēļ to nespēja turpināt. “Tad dziedāju tikai draudzē un pašmācībās ceļā mājās mācījos dažādas dziesmas. Lielākoties no Vitnijas Hjūstones repertuāra, jo tās man šķita tik dziļas un skaistas,” par saviem pirmajiem soļiem dziedāšanā portālam Skaties.lv stāsta Ariadna. “Vēlāk pievienojos Rīgas gospēļu korim, kur daudz ko iemācījos par dziedāšanas pamatiem.”

Vēlme mācīties mūziku bija tik liela, ka viņa, neskatoties uz attālumu, iestājās Bolderājas mākslas un mūzikas skolā, kur sāka mācīties spēlēt flautu. “Neteikšu, ka skolu pabeidzu spīdoši, jo man nebija īsti, kur vingrināties eksāmeniem. Flauta ir ļoti skanīgs instruments, un ģimenes locekļiem bija pretenzijas pret to, ka spēlēju mājās. Taču kaut kā līdz galam tiku,” atceras viņa.

Šobrīd divreiz nedēļa viņa apmeklē privātu vokālo pedagogu, lai, kā viņa saka, “slīpētu to dārgakmeni, kas man dots dāvanā no Debesīm.”

No mātes sitieniem bērnībā strauji pieaug svars

Blakus visām dzīves likstām pievienojās vēl viena. Reiz mājās izcēlies kautiņš, kurā Ariadnai māte ļoti stipri savainoja nieres. “Es tagad dzīvoju tikai ar vienu nieri. Toreiz man muguru saspārdīja tik stipri, ka otra atteicās darboties,” skaudrajās atmiņās gremdējas skolotāja.

Tas, visticamāk, kalpoja par iemeslu, kāpēc nepilna gada laikā mazā meitene strauji pieņēmusies svarā. “2. klases bildēs esmu parasts, normāls bērns, bet jau nākamajā gadā esmu piepūtusies,” atceras Ariadna.

32 kilogrami nepilnu 9 mēnešu laikā

Galu galā viss rezultējies tajā, ka 25 gadu vecumā viņa svēra 114 kilogramus… Oktobrī Ariadna saprata, ka jebkāda veida kustība viņai sagādā milzīgas problēmas. “Viss, ko pēc darba gribējās darīt, ir iet mājās gulēt. Es pat vienkārši ejot pa ielu ļoti noguru,” pavisam neseno pagātni atceras viņa. Un tad viss mainījās.

Ariadna atrada sev personīgo treneri, kas mainīja visu viņas dzīvi. “Liels paldies Tomam Vegmanim! Viņš man sastādīja uztura ēdienkarti, regulāri sāku apmeklēt zāli, un ļoti strauji sāku pamanīt rezultātu.

Es pirms tam nekad dzīvē nebiju skrējusi. Šī gada 29. janvārī es pirmo reiz oficiāli nostājos uz skrejceļa un sāku skriet. Sajūta bija neaprakstāma. Likās, ka skrienu pa debesu mākoņu plašumiem, es skrēju kā cilvēks, kurš ilgus gadus bija ieslodzīts savā ķermenī, bet tagad izgājis brīvībā. Katru reizi, kad ieelpoju un izelpoju, jutu brīvību. Es beidzot varēju izgaršot šo brīvības garšu – skriet, dejot, kustēties,” savās sajūtās dalās Ariadna.

Skrienot viņa pateicas Dievam no visas savas sirds par šo doto brīvību un spēju skriet. Tajā liktenīgajā reizē viņa noskrēja 3,48 kilometrus. Bez aizdusas, bez apstāšanās, vienkārši skrēja. Šogad viņa noskrēja savus pirmo oficiālos 5 un 10 kilometrus, turklāt veica šo distanci stundā un vienā minūtē. Nākamgad plānā ir jau pusmaratons, bet lielais sapnis un mērķis – maratons.

Šodien Ariadnas svars sarucis līdz 82 kilogramiem un nekas neliecina, ka viņa apstāsies pie sasniegtā.

9 komentāri