Komentāri

Jau esam pārliecinājušies, ka ”X Faktora” priekšatlasēs spoži mirdzēja dažādu profesiju pārstāvji. Starp viņiem arī Elīna Karpa, kura sev par misiju ir uzdevusi palīdzēt slimiem bērniem, apvienojot to ar radošajām izpausmēm.

Elīna ir 22 gadus veca jauniete no Saldus puses. Ikdienā jau ceturto gadu studē Liepājas universitātē, logopēdija, kas nozīmē – šogad gaidām izlaidums. Jautājām, kāpēc tieši šāda profesijas izvēle?

”Es uzskatu, ka mūsdienās ļoti daudziem bērniem ir runas un valodas traucējumi, kas arī zinātniski ir pierādīts, tāpēc gribu izdarīt labu darbu – dāvāt sevi, savus spēkus un laiku – un palīdzēt viņiem,” portālam Skaties.lv pastāstīja Elīna. Pašlaik viņa pasniedz privātstundas, bet jau rudenī plāns uzsākt darbu. ”To gan laiks vēl rādīs, kur un kā, bet esmu gatava sākt strādāt!” tā Elīna.

Paralēli tam jaunā meitene raksta arī savu dzeju, un ”X Faktora” žūrijai viņa palielījās, ka izdevusi jau aptuveni 50 dzejoļu. ”Mani ļoti iedvesmo bērni, kā arī Baiba Brice – līdz šim man vienīgā zināmā logopēdijas dzejniece Latvijā. No viņas dzejas ļoti iespaidojos, jo, tieši pateicoties viņai, sapratu, ka pati arī varu rakstīt bērniem,” par savu galveno dzejas tēmu stāsta meitene.

Vēl viena tēma, kas ir apskatīta Elīnas daiļradē, ir romantika. ”Rakstu par savām emocijām, pagātni un notikumiem, kas man likuši pārdomāt visu dzīvi. Ir bijuši arī smagi notikumi, par kuriem pastāstīšu varbūt kādu citu reizi,” saka smaidīgā jauniete.

Paralēli visam nepiepildīts sapnis viņas dzīvē ir dziedāšana. Kā viņai atliek laiks tam? ”Dziedāt jau var jebkur, kaut vai pastaigājoties pa mežu. Tiesa, pašai vēl nav sanācis uzstāties publiski, ja neskaita skolas ansambļos un Dziesmu un deju svētkos. Savu pirmo solo iznācienu es vēl gaidu.”