Dvīnes Sanita un Sanija Rozes ”X Faktorā” demonstrē māsu spēku

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

1 komentārs
Dvīnes Sanita un Sanija Rozes ”X Faktorā” demonstrē māsu spēku
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

”X Faktora” atlasēs, pateicoties talantam un izskatam, nepaliek nepamanītas dvīņu māsas Sanita un Sanija Rozes. Māsas apvienojušās duetā ”Rozes”. Meitenes dvīņu būšanu uzskata par papildu spēku!

Neatkarīgi no tā, ka māsām ir jau astoņpadsmit gadu, viņas smejoties paziņo, ka nejūtas astoņpadsmit gadus vecas, jo jaunietēs ir daļa bērnišķības.

Bērnišķības fakts nenozīmē, ka māsas nav atbildīgas, tādas viņas ir bijušas vienmēr, visu, ko skaistules dara, viņas dara kārtīgi, neko ”nenoraksta” uz jaunību.

Sanija un Sanita neslēpj, ka piedalīšanās šovā ”X Faktors” nebija plānota. Pirms gada māsas baidījušās no neveiksmes, bet šogad draugi pamudinājuši piedalīties.

”Mājās praktiski vienmēr muzicējam. Gatavojoties šova atlasei, daudz dziedājām, domājām, kā balsis salikt, kuras daļas, kura no mums dziedās. Vieglāk pašām visu darīt, jo izjūtam viena otru, zinām, ko vēlamies dzirdēt, ko iztēlojamies un kā tas viss skanēs,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta māsas.

Izdarot savu lietu, dziedātājas pakonsultējās arī ar kādu no skolotājiem, kā nekā ir vēl jaunas, un visu nevar zināt par mūzikas pasauli.

Sanita nenoliedz, ka domājot, kuras frāzes, kura no māsām dziedās, ir jāmeklē kompromisi, jo katrai ir savs viedoklis, neskatoties uz to, ka viņas ir dvīnes, ne viss ir tik vienkārši.

”Rozes” pagaidām nav uzrakstījušas nevienu orģināldziesmu, bet ir vairāki nepabeigti darbi. Sanijai labāk padodas rakstīt dzejas rindas, toties Sanitai tuvāka ir muzikālā puse. Jaunietes domā, ka vajadzīgs ”grūdiens” un viss viņām izdosies!

Sanija un Sanita mācās Rīgas Doma kora skolā – Sanija pirmajā kursā, toties Sanita otrajā.

”Liepājā mācījāmies līdz devītajai klasei. Vēlāk gribējām mācīties Rīgas Doma kora skolā. Sanita iestājās, bet mani neuzņēma. Liepājā gadu apguvu džeza vokālu. Esmu pateicīga, ka viss tā sakrita, jo iestājos džeza nodaļā un nevaru sevi vairāk iztēloties mūziklos,” tā Sanija.

Dvīnes priecājas, ka skolas kopmītnēs viņas var dzīvot vienā istabiņā, turklāt divatā.

”Kad gadu viena mācījos Rīgā jutos slikti, nebija ar ko izrunāties, biju pieradusi, ka māsa vienmēr blakus. Protams ir telefoni, bet bieži vien sarunas raustās, trūkst klātbūtnes efekta, neko īsti nevar izrunāt,” atklāj Sanita.

Gads, kad viena no dvīnēm mācījās Rīgā, bet otra palika Liepājā ir ilgākais laika posms, kad viņas bijušas šķirtas. Sanita trīs reizes mēnesī brauca uz mājām, bet tas nelīdzinās tam, kā bija kādreiz, kad māsas vienmēr bija kopā.

”Lielākā daļa draugu mums ir kopīgi. Brīvo laiku arī īsti nemākam pavadīt atsevišķi, esam pieradušas viena pie otras, tāpēc grūti atlaist vienai otru. Nevaram saprast, tas ir pluss vai mīnuss,” aizdomājas māsas.

Stāstot par kopīgajām lietām, kuras raksturīgas dvīņiem, māsas uzreiz paziņo, ka ļoti līdzīga ir ķermeņa valoda, domāšana, tas kā viņas reaģē dažādās situācijās.

Atšķirīgi Sanitai un Sanijai ir raksturi. Sanita ir runātīgāka, toties Sanija parasti izdomā dažādās idejas, kuras Sanita pēc tam noved līdz galam, ir neatlaidīgais grūdējs, kurš saka, ja sākām, tad jādara.

”Sanija ierunājās, ka jāsāk skriet, es plānu īstenoju. Nu kārtojam niršanas sertifikātu, tā arī ir Sanijas ideja,” skaidro Sanita.

Dziedātājas informē, ka bieži vien domā vienu un to pašu, viņas var atrasties dažādās istabās un vienlaikus sākt dziedāt vienu un to pašu dziesmu.

View this post on Instagram

Love on the brain @o_sanita ❤ #singing

A post shared by Sanija Roze (@rozesanija) on

Neskatoties uz to, ka māsas praktiski visu brīvo laiku pavada kopā, viņas nedomā, ka dvīņu būšana traucēs privātajām dzīvēm un attiecībām ar puišiem. Skaistules ir drošas, ka sapratīs, ka katrai no māsām ir jāvelta laiks mīļotajam cilvēkam, tāpat viņas spēs atrast laiku viena otrai.

Brīvajā laikā ”Rozēm” patīk spēlēt volejbolu. Vasarās viņas var pat piecas stundas no vietas mētāt bumbu, komandu sports nekad neapnīk.

Neskatoties uz to, ka dvīnēm patīk dejot, viņas klubus neapmeklē. Nakts dzīve jaunietes nekad nav interesējusi, nav bijusi prioritāte.

”Pamatskolā gājām uz ballēm, kuras notika skolā, bet naktsklubi kā tādi mūs nesaista, tāda izklaide nav mūsu, gluži tāpat kā alkohols,” nobeidz māsas.

Kā ”Rozēm” veiksies šovā ”X Faktors” skaties jau rudenī!

1 komentārs