”Daudzi mūziķi aizbrauc no Latvijas, es gribu palikt dzimtenē.” ”X Faktora” atlasē sevi piesaka Karlīna Šēnknehte

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

1 komentārs
”Daudzi mūziķi aizbrauc no Latvijas, es gribu palikt dzimtenē.” ”X Faktora” atlasē sevi piesaka Karlīna Šēnknehte
F64

Šovā ”X Faktors” sevi spoži demonstrēja jaunā dziedātāja Karlīna Šēnknehte, kura paralēli darbībai šovā ieraksta albumu un uzstājas dažādos krodziņos.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Karlīna stāsta, ka dažādās izklaides vietās uzstājās ar populāru dziesmu kaverversiju koncertiem, paralēli tam viņa ieraksta pirmo albumu.

Karlīna uzstājas kopā ar pavadošo sastāvu un ir pārliecināta gan par mūzikas stilu, gan savu talantu.

”Šovam pieteicos, jo apzinos, ka, pirms iznāk albums, man ir jāiegūst lielāka popularitāte. Esmu ļoti mērķtiecīga, gatava sisties, sisties, krist un celties!” tā Karlīna.

Solo dziesmas mūziķe raksta gan pati, gan kopā ar talantīgiem jauniešiem. Karlīna ir ļoti emocionāla, to viņa uzskata gan par plusu, gan mīnusu.

Emocionalitāte palīdz koncertos, nodot dziesmu ziņojumus, palīdz radīt oriģināldziesmas, bet lielu uzstāšanos laikā traucē valdīt pār sevi.

”Parasti kaut ko piedzīvoju, mani pārņem emocijas, visu, ko jūtu, uzrakstu uz lapas, citā dienā apkopoju un salieku pa “plauktiņiem”,” dziesmu rakstīšanas pieredzi atklāj Karlīna.

Lai uzrakstītu labas dziesmas, dziedātāja piekrīt mākslinieka Dona vārdiem, ka mūziķim dzīvē nepieciešams just mazliet sāpes.

”Vēlos iemācīties savaldīt savas emocijas, bet nevēlos tās zaudēt! Empātija un emocionalitāte ir mans pluss. Man nav Bejonses rīkles, zinu, ka varu pateikt visu ar emocijām un balsi, tādu, kāda man ir,” tā Karlīna.

Vēl bez mūzikas šova pretendente strādā pārdošanas jomā un septembrī uzsāks studēt kultūras vadību. Karlīnai patīk kultūra, viss, kas saistās ar mākslu.

”Daudzi mūziķi aizbrauc no Latvijas, es gribu palikt Latvijā, muzicēt un nest Latvijas vārdu pasaulē. Dzimtenē paliekam arvien mazāk un mazāk, kādam ir jāpaliek, lai nomainītu veco mākslinieku paaudzi,” paziņo Karlīna.

Mūziķe domā, kā gan mākslinieks var cerēt, iekarot citu valsti, ja nevar iekarot pats savu dzimteni. Karlīnai ir ambīcijas, bet viņa domā loģiski un sāks ar mazumiņu.

Karlīna paziņo, ka ar mūziku viņa pagaidām nevar nopelnīt pietiekami, tāpēc vajadzīgs papildus darbs. Nauda, ko viņa iegūst koncertos tiek nolikta nākotnei, ieguldīta muzikālajā izaugsmē.

”Muzicēt nav lēti. Kā jau jebkura biznesa sākumā vajag ieguldīt, tad vēlāk viss atmaksājas, es nedomāju naudu, bet atmaksu cilvēku emocijās,” smaida Karlīna.

Mūzikas biznesam līdzi nāk popularitāte, tā nebaida jauno dziedātāju, viņa ir gatava, galvenais saprast, kas ir patiess un kas nē.

Karlīna nespēj sagaidīt, kad izdos pirmo oriģināldziesmu un cilvēki varēs iepazīt viņas daiļradi, emocionalitāti, personību un pasaules uztveri.

1 komentārs