Darja Karīna Baranova sevi asociē ar alternatīvo stilu, bet tikai mākslā – viņa nedzīvo bohēmā, nelieto alkoholu un nesmēķē

0 Komentāru
Darja Karīna Baranova sevi asociē ar alternatīvo stilu, bet tikai mākslā – viņa nedzīvo bohēmā, nelieto alkoholu un nesmēķē
PRIVĀTAIS ARHĪVS

”X Faktora” pretendente Darja Karīna Baranova ir vokāliste grupā ”Easy way back”, pati raksta dziesmas un treniņiem mājās pagrabā ir iekārtojusi studiju. Jauniete sevi sauc par kautrīgu, kas kādreiz radīja citiem jauniešiem vēlmi viņu apsmiet, nu Darja ir atradusi sevi un vairāk nav ”pelēkā pele”, viņa joprojām ir klusa, bet mākslinieciska. Darja ir laimīga savās attiecībās, kā arī mūzikā.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Darja stāsta, ka neplānoja piedalīties ”X Faktorā”, bet, pastaigājusies kopā ar paziņu, kurš teicis, ka nosūtījis anketu, arī viņa nolēmusi pamēģināt.

Jau šovakar! Darja Karīna Baranova iepriecinās ”X Faktora” skatītājus ar ekstrēmo vokālu

Braucot mājās, viņa izlasījusi pieteikšanās noteikumus un sapratusi, ka jānosūta arī video. Darja apzinājusies, ka ātri neko kvalitatīvu nenofilmēs un jau samierinājusies ar faktu, ka nepiedalīsies.

Vēlāk vakarā atkal piezagusies doma par ”X Faktoru”. Viņa nofilmējusi video, nenoskatījusies, bet vienkārši nosūtījusi.

”Neuzskatu sevi par īstu ekstrēmā vokāla vokālisti. Vel daudz jāmācās, jāapgūst. Tas attiecas arī uz “tīru” vokālo sniegumu. Tomēr, cilvēkiem, kuri nav iedziļinājušies šajā mūzikas stilā, vai vispār dzird kaut ko tādu pirmo reizi – viņiem tas var likties interesanti, vai nu jocīgi un smieklīgi,” stāsta Darja, atceroties dalību ”X Faktorā”.

Šova pretendentei ”X Faktors” bijis eksperiments. No žūrijas komentāriem viņa neko vērtīgu neieguvusi, jo apzinās, ka vēl daudz jāmācas.

Par netikšanu tālāk, Darja nebija pārsteigta, viņa būtu bijusi šokēta, ja būtu nokļuvusi ”krēslu izaicinājuma” kārtā. Šovā kā galveno mērķi viņa sev uzlika ”ķert kaifu”, jo uzstāšanās nav eksāmens mūzikas skolā, kā arī viņai bijis skaidrs, ka tālāk viņai netiks.

Darja trenējas uzstāties un izkopj vokālu pagrabā. Tā ir vieta, kur viņa jūtas komfortabli. Dziedātāja piebilst, ka pagrabs viņai ir moderns un aprīkots ar visu nepieciešamo viņas muzikālajām vajadzībām.

”Iemesls, kāpēc trenējos pagraba studijā, ir tas, ka esmu kautrīga. Ja runājam par gatavu muzikālo materiālu, tā ir cita lieta, ja tas ir treniņš, kur pati nezinu, ko varēšu no sevis dzirdēt, labāk izvēlēšos izolētu vietu. Tā kā esmu “nakts putns” negribu sevi ierobežot, kā arī gribu ļaut mājiniekiem pagulēt. Paveicās, ka dzīvoju privātmājā, varu atļauties okupēt pagrabu,” smejas Darja.

Šova pretendente ir pabeigusi mūzikas skolu klavieru specialitātē, vēlāk apguvusi ģitāru, bet jau pašmācības ceļā, nedaudz apguvusi arī bungu spēlēšanas prasmi, bet nesauc sevi par labu bundzinieci.

Darja ir vokāliste un otrā ģitāriste grupā ”Easy way back”. Grupā notiek pārmaiņas, sastāva maiņa un iespējams, vēlāk mainīsies arī nosaukums. Mūziķe cer, ka drīz pārmaiņas beigsies un atsāksies nopietns darbs pie muzikālā materiāla radīšanas.

Dziedātāja pati var uzrakstīt gan vārdus, gan mūziku. Ilgu laiku grupā bija pieņemts, ka viņa raksta vārdus, vokāla motīvu un reizēm arī otrās ģitāras partiju.

Parasti grupai rodas pirmā instrumentālā daļa – ģitāras grifs vai motīvs, tālāk tiek pievienoti citi instrumenti, bet vārdi tiek rakstīti atsevišķi. Kad pienāk laiks pielikt liriku, teksts tika ņemts no ”kladītes” un pielāgots.

”Bieži iedvesmu tekstiem atrodu, skatoties uz savu dzīvi, ka arī uz savu emocionālo stāvokli. Mēģinu atrast netipiskas metaforas un salīdzinājumus, uz kuriem tālāk balstās manu tekstu lielāka daļa. Tā var izbēgt no banāla skanējuma,” dziesmu rakstīšanas pieredzi atklāj Darja.

Runājot par stilu, šova pretendente saka, ka gluži panks nav, kaut šovā ir izteikusies, ka ir panks, kurš sev tamborē cimdiņus. Vairāk viņa sevi redz pie alternatīviem jauniešiem vai vienkārši pie neformālajiem.

”Jā, man patīk tamborēt, tas ir mans hobijs. Skolā tamborēju sedziņas, tad izaugu, un sapratu, ka tamborēt gribu, bet gribu to visu arī izmantot. Beigu beigās atradu risinājumu – tamborēt sieta cimdus. Neskatoties uz to, ka tie ir tamborēti, tie labi iederas manā stilā,” tā Darja.

Runājot par mūziku, stilu un dzīvesveidu, Darja smaidot saka, ka “rokmūziķis” var būt vai nu dzīvesveids, vai estētika. Pirmajā gadījumā cilvēks uzvedas tā, kā stereotipiska rokzvaigzne. Viņam pat obligāti nav jābūt saistītam ar mūziku. Otrajā gadījumā cilvēks vai nu klausās, vai nodarbojas ar šāda žanra mūziku.

Darja ar sevi asociē apzīmējuma otro daļu – mūzika, izskats, īpašas attiecības ar melno krāsu. Viņa nesmēķē un vispār nedzer, turklāt viņai ļoti patīk “pūkainas segas”.

Mūziķe pašlaik mācās 3. kursā Rīgas Tehniskajā universitātē un apgūst industriālo dizainu. Viņa nevēlējās mācīties ko saistītu ar mākslu, lai vienkārši nesajuktu prātā. Tā jau viņas dzīvē radošuma ir gana – mūzika un arī zīmēšana, zīmējumi tiek pat pārdoti.

Darja ir romantiskās attiecībās jau pusgadu. Viss sācies ar ziņu ”Facebook”, kurā puisis vārdā Artēmijs rakstījis, ka viņam patīk, kā viņa dzied. Tā kā šova pretendentei patīk sarunas, turklāt, ziņa izlasīta brīdī, kad viņa vēlējusies parunāt. Jaunieši sākuši saraksti par ēdienu, vēlāk par negaršīgu ēdienu un par delikatesi – circeņiem.

”Noskaidrojām, kur Latvijā tādus ražo un var nopirkt. Spontāni sarunājām tikties nākamajā dienā. Nogājām 30 kilometrus ar kājām, nopirkām circeņus, atradām jauku ezeru, izbaudījām delikatesi, visu laiku daudz runājām. Spontāns un dīvainas piedzīvojums radīja daudz emocijas. Nevaru teikt, ka uzreiz iemīlējos, bet biju pārliecināta, ka gribu vēl kādu kopīgu piedzīvojumu,” smaida Darja.

Pāra muzikālā gaume arī sakrīt, Darjas puisis ir ģitārists grupā ”The Misto”.

”Abi esam ļoti runīgi, spontāni, laiku pa laikam kā mazi bērni, ziņkārības dēļ, varam ielīst dubļos, ūdenī. Viņš ir gadīgs, uzmanīgs, es jūtos mīlēta un nozīmīga blakus,” priecājas Darja.

Nereti alternatīvi jaunieši klasē vai pilsētā ir mazākumā un tāpēc tiek izsmieti, vai atstumti. Mūziķe stāsta, ka viņai viss bijis citādāk. Viņa bijusi ”pelēkā pele”, kā tāds “spoks”, kuru grūti pamanīt. Viņa jutusies ļoti vientuļa, bet ar laiku pieradusi un viņai tas pat sācis patikt.

Viņa bijusi ļoti klusa, tas arī veicinājis to, ka atradās tie, kuri viņu apsmēja, apzinoties, ka neko nevienam Darja nepateiks un neaizstāvēsies. Arī pie tā viņa pieradusi.

”Vienā brīdī sāku klausīties mūziku, kas man patīk, iemācījos spēlēt ģitāru, mans apģērbs arī pakāpeniski sāka mainīties. Joprojām esmu klusa, bet tagad tas neizskatās pēc ”pelēkās pelītes”, bet gan pēc aizdomīga mākslinieka,” smejas Darja.

Citiem jauniešiem, kuri baidās būt viņi paši, Darja atgādina, ka būt tam, kas tu esi ir liels prieks. Kad iekšējais ”Tu” sakrīt ar ārējo, dvēselē izveidojas balanss. Balanss rada pašpārliecību.

”Ja ir vēlme nodarboties ar kaut ko, vai izskatīties kaut kā tā, ka vari būt nesaprasts, tas ir jādara pakāpeniski. Nevajag uzreiz strauji mainīt izskatu, tā tikai tu pats beigu beigās jutīsies nekomfortabli. Sāc ar aksesuāriem un detaļām. Ar laiku, papildināt tēlu vēl un vēl. Cilvēkam pašam ir jāpierod pie sava jaunā tēla,” pamāca Darja.

0 Komentāru

X Faktors

Intars Busulis ir nokomplektējis savu “X Faktora” komandu! Diona, Loreta un Grēta dalās pirmajās sajūtās

“Bez minstināšanās dodu tev krēslu!” Ekstravagantā, bet vienkāršā Katrīna Kovaļuka piesaista Intara Busuļa uzmanību

“Kā tu spēji nodziedāt? Man klausoties bija “kamols kaklā”.” Arita Siliņa velta dziesmu mirušajai māsai

“X Faktoram” pārāk ekskluzīvi! Jūlija Leviona prezentē vienu no savām ģeniālajām dziesmām

“Jauki dzirdēt tik emocionāli pārpildītu skaņdarbu.” Busulis paslavē Dionu Liepiņu

“Ļoti skaisti, nav komentāru!” Grēta Grantiņa emocionāli izpilda vienu no Adeles populārākajām dziesmām

Loretas Klibiķes dziedājums ir tieši tas, kas vajadzīgs nogurušām dvēselēm, miesai un garam

Aleksandra Šimanovska daudz dziedājusi, konsultējusies ar vokālajiem pedagogiem! Vai mentors novērtēs ieguldīto darbu?

Līvas Eisteres ģimene domā, ka viņa nav gana laba! Busulis novērtē jaunietes talantu un priecājas par improvizācijām

Dziesma, balts krekls un guaša krāsas! Elizabete Ločmele pārsteidz ar īpašu performanci

Larai Babinai apsēsties krēslā nav tik būtiski, kā palikt visām omītēm sirsniņās

Fināla cienīga uzstāšanās! Elizabete Matvejeva dāvina emocionāli piesātinātu priekšnesumu