”Cilvēki mūs nepārtraukti pieviļ, paļauties var tikai uz Dievu.” ”X Faktorā” startē kristiete Dita no Rīgas

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

0 Komentāru
”Cilvēki mūs nepārtraukti pieviļ, paļauties var tikai uz Dievu.” ”X Faktorā” startē kristiete Dita no Rīgas
Vladislavs Proškins / F64

21 gadu vecā rīdziniece Dita Svarupa šova ”X Faktors” atlasē izcēlās ar violetiem matiem uz zaļām lapiņām matos, tāpēc nebija brīnums, ka citi dalībnieki jauno māmiņu salīdzināja ar meža feju. Ikdienā dziedātāja audzina nepilnu gadu veco dēliņu Āronu, muzicē grupā ”Divas takas”, kā arī ir Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskās draudzes locekle un baznīcas muzikālā noformējuma vadītāja.

Dita pieteicās šovam, jo viņai vienmēr bijusi vēlme izlauzties no “čaulas”, iziet no komforta zonas un sajust adrenalīnu. To visu jaunajai dziedātājai sniedz dalība ”X Faktora” televīzijas atlasē.

Dziedāt jaunā māmiņa sākusi 14 gadu vecumā, jo pirms tam visus mēģinājumus izsmējusi viņas māsa, sakot, ka Dita neprot dziedāt, tā salaužot sapni par dziedātājas karjeru. Viss mainījies, kad jauniete korī saņēmusi iespēju dziedāt solo.

Ar grupu ”Divas takas” tiek ieturēt maza pauzīte. Vairums grupas biedru nu dzīvo ārzemēs un muzikālā apvienība no alternatīvā roka grupas pārtapusi par indie projektu. Tiek spēlēts kāzu ceremonijās, baznīcā, dažādos jauniešu pasākumos un nometnēs.

Dita piekrīt, ka daudziem ir stereotips, ka roks un indie stils nekādi nesader ar muzicēšanu baznīcā. Jaunā sieviete stāsta, ka Dievs darbojas caur dažādu mūziku, mūzika ir spēcīgs ierocis, lai slavinātu Dievu.

”Esmu kristiete, svētdienās apmeklēju baznīcu. Jau no sešu gadu vecuma esmu Rīgas Svētā Pāvila evaņģēliski luteriskās draudzes locekle. Esmu novērojusi, ka mūsdienās jaunieši retāk iet uz baznīcu un mazāk slavina Dievu/ Žēl, ka tā. Esmu ne tikai draudzes locekle, bet mūzikas jomas vadītāja, audzinu jaunās, kristīgās grupas,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Dita.

Citi baznīcu apmeklē vienu reizi gadā, citi ierodas uz īpašiem svētkiem un mēģina noķert “TO” sajūtu, bet Dieva pielūgsme nav par sajūtu, bet gan par reālu dzīvesveidu, kā tu dzīvo, kam tu paļaujies, kam atdod savas rūpes, kam ļauj valdīt pār savu dzīvi.

”Daudzi uzskata, ka Dievs ierobežo cilvēku, ka, ticot tam Kungam, nevar darīt daudzas lietas. To visu viņš dara, lai mūs aizsargātu, jo tik ļoti mūs mīl. Kad atsakies, atdod tās lietas, kuras uzskati par ļoti svarīgām, bet tās nesader ar ticību, tu iemanto mieru, jo vairāk neuztraucies par lietām, kuras nav, kuras ir par maz vai par daudz, jo apzinies, Dievs zina, cik daudz tev vajag,” smaida Dita.

Dievs parāda ceļu, ko vēlas, lai tu ej. Vai pa to iesi, vai vēlēsies iet, tā jau ir tava paša atbildība. Dita piebilst, ka Dievs tev parāda ceļu, bet viņš neies pa to tavā vietā. Ir tik lieliska sajūta, ka, ejot pa dzīves ceļu, ir uz ko paļauties, ka neesi pasaulē viens.

”Cilvēki mūs nepārtraukti pieviļ, paļauties var tikai uz Dievu. Piepildīt vēlmes un sapņus arī var tikai Dievs, ne mūsu draugi, kādas kompānijas. Tas viss ir pārejošs. Dievs grib, lai viņš mūsu lūgšanās ir katru dienu, ne tikai tad, kad slikti. Protams, viņš priecājas, ka cilvēks nāk pie viņa grūtā brīdī meklēt patvērumu, bet tas Kungs būtu daudz priecīgāks, ja visa dzīve tiktu dzīvota par godu viņam,” tā Dita.

Jautāta, kāpēc pasaulē ir slepkavas, izvarotāji, pedofili, ja jau Dievs mīl, rūpējas un rāda ceļu? Dita atbild, tāpēc, ka eksistē cilvēka brīvā izvēle, cilvēks nav marionete Dieva rokās, cilvēks ir patstāvīgs, neatkarīgs, tāpēc izvēlas to, ko izvēlas.

”Dievs šādas rīcības neatbalsta, viņš par tām nepriecājas. Ja cilvēks, neredz to Kungu, neskatās uz Dievu, viņš darīs dažāda līmeņa muļķības. Slepkavot, izvarot ir brīvā izvēle, kurai agri vai vēlu būs sekas. Tā tas būs līdz pasaules galam,” pārdomās dalās Dita.

0 Komentāru