“X Faktors 2018” – Cik ribu pāru ir cilvēkam? ”Bites izcilības akadēmijas” 5. kārta Piedāvā Bite

0 Komentāru

Kā ik katru nedēļu, arī šonedēļ “X Faktora” zvaigžņu erudīcija tiek pārbaudīta ”Bites izcilības akadēmijā” ar dažādiem jautājumiem par Latviju, sportu, mūziku, vēsturi un tehnoloģijām. Kādus jautājumus “Bites” komanda sagatavojusi “X Faktora” zvaigznēm? Kurš būs erudītākais dalībnieks šonedēļ? Skaties video!

Pirmais, šķietami vieglais, ar Latvijas ģeogrāfiju saistītais jautājums – ar kuru valsti Latvijai ir tikai jūras robeža? Amanda domā, ka tā ir Igaunija vai Lietuva, Reinis un Roberts atzīst, ka nevar izdomāt atbildi uz šo jautājumu, tomēr vairumam “X Faktora” dalībnieku nav problēmas ar Latvijas ģeogrāfiju, tā, protams, ir Zviedrija.

Nākamais jautājums ir par vienu no Latvijas simtgades filmām – pēc kāda rakstnieka grāmatas motīviem uzņemta filma ”Homo novus”? Lielākā daļa “X Faktors” zvaigžņu saka, ka filmu nav redzējuši, tāpēc atbildi nezina. Anna no grupas ‘Carnelian” filmu ir redzējusi, bet atceras tikai galvenā varoņa vārdu. Didzis un Laima bija vienīgie, kas sniedza pareizo atbildi – tas ir rakstnieks Anšlavs Eglītis.

1999. gadā latviešu hokejists Artūrs Irbe ierakstīja savu vārdu NHL ”Visu zvaigžņu spēles” rekordu grāmatā kā pirmais vārtsargs, kurš šajā spēlē guvis rezultativitātes punktu. Vairums jauno mūzikas zvaigžņu šo faktu bija dzirdējuši, Amanda vēl piebilda, ka viņš ir baigais malacis.

Šonedēļ “Bites” komanda parūpējusies arī par jautājumiem, kas saistīti ar tehnoloģijām. Cik vienā gigabaitā ir megabaitu? Liela daļa “X Faktora” dalībnieku domā, ka tie ir 1000 megabaiti, tomēr pareizā atbilde ir 1024 megabaiti. Otrs jautājums jauniešiem jau šķita vienkāršāks – kas ir pasaulē populārākā aplikācija? Tā ir aplikācija “Facebook”.

Protams, šī ”Bites izcilības akadēmijas” kārta neiztika arī bez āķīgā jautājuma – cik ribu pāru ir cilvēkam? Lai atbildētu uz šo jautājumu, “X faktora” dalībnieki skaitīja savas vai blakussēdētāja ribas. Pareizā atbilde – cilvēkam ir 12 ribu pāri.

Pēc ”Bites izcilības akadēmijas” 5. kārtas līderu pozīciju saglabā grupa Carnelian.

Rezultāti:

  1. Carnelian – 31
  2. Laima – 28
  3. Bariotni – 27
  4. Didzis – 23
  5. Trio – 22
  6. Duo – 20
  7. Reinis – 19
  8. Roberts – 18
  9. Oskars – 17
0 Komentāru