Komentāri
Cik gadu vecumā puišu grupa ”Baritoni” beidza ticēt Ziemassvētku vecītim?
F64

Bērnībā ikvienam Ziemassvētki asociējās ar Ziemassvētku vecīti, dāvanām un labu uzvedību visa gada garumā. Ikviens atceras, ja bērns uzvedas slikti dāvanu vietā vecītis nes žagarus, ne kārotās dāvanas. Cik ilgi grupas ”Baritoni” puiši ticēja Ziemassvētku vecītim? Varbūt vēl šobrīd kāds no viņiem tic?

Inagars un Artūrs Puncuļi Ziemassvētku vecīti vienmēr uzskatījuši par daļu no Ziemassvētku brīnuma. Brāļiem maziem esot, vecītis bija kā mistisks tēls, kurš kaut kādā veidā tiek mājās un sagādā kārotās dāvanas.

”Bērnībā tētis jokoja, lai mēs ar vecmammu guļam pie eglītes un mēģinām salaveci noķert. Nekad neaizmirsīšu to tramīgo miegu, zinot, ka tūlīt, tūlīt dāvanas būs jau klāt,” smejas Ingars.

Arī tagad Ingars tic Ziemassvētku brīnumam, šis brīnums ir tas, ko nav iespējams definēt, bet tas mīt cilvēku sirdīs. Artūrs piebalso, ka īpašais brīnums ir labestība, kura svētku laikā vēl lielākā mērā, kā ikdienā, pamostas cilvēku sirdīs.

”Tas ir tik skaisti, kad ne tikai daba kļūst gaišāka un baltāka, bet arī cilvēki, dāvājot viens otram lielākas vai mazākas dāvanas, tādā veidā apliecinot, cik svarīgi mums ir līdzcilvēki,” tā Artūrs.

Ziemassvētkus dziedātāji sauc par ģimeniskiem brīnumu pilniem mīlestības svētkiem. Arī šogad brāļi svētkos būs mājās un svinēs svētkus ģimenes lokā.

Puiši smejoties piebilst, ka kaut kam vienmēr ir jātic, kāpēc, lai tas nebūtu Ziemassvētku vecītis?

Grupas ”Baritoni” dalībnieks Mārtiņš Strods ļoti agrā vecumā sapratis, ka dāvanas nesagādā Ziemassvētku vecītis, bet gan mīļie vecāki, kuri rūpējas par to, lai viņu un māsu iepriecinātu.

”Pirms Ziemassvētkiem abi ar māsu bijām izveidojuši ”labo darbu sarakstu”, kurā krājām labos darbus, lai arī dāvanas būtu lielākas,” smejas Mārtiņš.

Mārtiņš ar māsu visus labos darbus ierakstījuši sarakstā, zinot, ka Ziemassvētku vecītis pirms katram bērnam sagatavot dāvanu, paskatās, cik bērns bijis labs visa gada garumā.

Bērnībā svētki svinēti kuplā pulkā, bet nu priekšroka tiek dota tuvākajiem un uzsvars tiek likts uz kopā pavadītu laiku, kā nekā ikdienas steigā neizdodas būt kopā tik daudz kā gribētos.

”Dāvanas vienmēr saņēmām apmaiņā pret dzejolīšiem, tāpēc arī tagad zinu daudzus svētku dzejoļus,” smaida Mārtiņš.

Dziedātājs Normunds Litovnieks Ziemassvētku vecītim ticējis līdz sācis iet pirmajā klasē.

”Kopā ar māsu Ziemassvētku naktīs mēģinājām neaizmigt un ieraudzīt, kā tad Ziemassvētku vecītis tiek mājā un noliek dāvanas zem eglītes. Vai viss notiek kā filmās rāda, vai citādāk,” atceroties bērnību smaida Normunds.

Ilūzija par Ziemassvētku vecīti zudusi, kad Normunds ar māsu ieradies mājās ātrāk nekā plānots un pieķēruši tēti saiņojot dāvanas.

”Uzskatu, ka bērniem ir jātic Ziemassvētku vecītim, jo tas dod vēl lielāku svētku brīnuma sajūtu,” tā Normunds.

Normunda ģimenē dāvanas varēja dabūt Ziemassvētku rītā, izpērkot tās ar kādu dziesmiņu vai dzejolīti.