4 komentāri
”Cietuma sargāšana nav kā Holivudas grāvējos” Viens no ”X Faktora” potenciālajiem jaunajiem talantiem – Lauris no Liepājas
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

7. maijā Liepājā aizsākās sešu dienu priekšatlašu maratons dziedošo talantu šovam ”X Faktors”. Viens no pirmajiem žūrijai atrādījās 30 gadīgais vietējā cietuma uzraugs Lauris Sils, kuram sirdslieta ir dziedāšana, bet līdz šim plašākai publikai atrādījies vien reto reizi.

”X Faktors” – lielā iespēja?

Kā viņš pats raksta savā anketā, dziedot ikdienas, īpaši dušā. ”Bet cik nu labi, tas nav zināms,” tā Lauris, kurš ”X Faktora” žūrijai bija sagatavojis Dona dziesmu ”Tukšums”.

“Dziedāt sāku kādā 4.klasē, jo līdz tam viena no daudzajām mūzikas skolotājām teica, ka man neesot balss un nevaru dziedāt,” atceras dziedātājs.

Pats viņš ar komponēšanu neaizraujas, taču dažas dziesmas esot sarakstītas. ”Man pašam vairāk aizrauj rindiņu rakstīšana, kurām iedvesmu tveru no apkārt notiekošā, kā arī balstos uz savām iekšējām sajūtām,” tā Lauris.

Ieskaties pirmajā “X Faktora” priekšatlasē Liepājā

Līdz šim piedalījies tikai dažādos lauku dziesmu konkursos, taču dziedātājs cer, ka ”X Faktors” viņam pavērs jaunas durvis. ”Gribu noķert šī šova atmosfēru, ko jau paguvu, piedaloties Liepājas atlasē. Pašam šķiet, ka gāja labi,” par savu priekšnesumu Liepājas Olimpiskā centra konferenču telpā spriež viņš.

Ikdienā – dēla audzināšana un cietumnieku uzraudzīšana

Laurim ir dēls, taču liktenis dzīves laikā ar viņu izspēlēja ļaunu joku: ”Diemžēl dzīvē notika tā, ka pirmais bērniņš nomira. Tāda ir dzīve, un mēs neviens neesam no tādām lietām pasargāti.” No sievas viņš ir šķīries, taču tas netraucē būt labam tētim. ”Dēls dzīvo pie mammas, bet pavadu tik daudz laika kopā ar viņu, cik iespējams,” portālam Skaties.lv savu ģimenes situāciju apraksta Lauris.

Maizītei tiek nopelnīts Liepājas cietumā, kur viņš strādā par uzraugu. ”Darbs ieslodzījuma vietā nepavisam nav tāds, kādu mums ir ierasts redzēt Holivudas grāvējos. Visas konfliktsituācijas tiek risinātas runājot. Mūsdienās ieslodzītajiem tiek piedāvatas dažādas aktivitātes un speciālistu palīdzība, tā kā agresivitāte ieslodzīto starpā ir mazinājusies. Taču reağēt gataviem mums ir jābūt visu laiku,” savu darba specifiku apraksta Lauris.

TOP komentāri

 • Dagnija
  +7 +6 -1

  Dagnija

  X-faktora šovam tāda ir pieeja - atrast ne tikai talantus, bet arī labus, sirdi plostošus dzīves stāstus, kas paņems publiku. Vajag paskatīties, kā šovs tiek veidots ASV un Anglijā - vēl trakāk tiek uzsvērti cilvēku dzīves stāsti. Tāpēc pieļauju domu, ka no katra dalībnieka tiek vienkārši izvilināta šāda informācija - jo intīmāka un bēdīgāka informācija, jo labāk...
 • Šausmas
  +9 +1 -8

  Šausmas

  Nesaprotu kāpec uzreiz jāstāsta visai lv tik privātas lietas.Lai iežēlinātu vai kā?Un vispār tik jauns vīrietis varētu dentistam atrādīties,mute briesmīga.
 • Arnolds

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!