”Carnelian” dalībnieces stāsta par ”X Faktora” apvienošanu ar mācībām un skolas kavēšanu

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

2 komentāri
”Carnelian” dalībnieces stāsta par ”X Faktora” apvienošanu ar mācībām un skolas kavēšanu
TOMS NORDE

Grupas ”Carnelian” sastāvā ir dažāda vecuma dziedātājas, tāpēc nav nekas pārsteidzošs, ka viena dalībniece mācās augstskolā, viena koledžā, bet divas vēl vidusskolā. ”Carnelian” stāsta, kā ”X Faktors” ietekmē mācību procesu.

Kristija Laura Čipena stāsta, ka sākumā licies, ka apvienot šovu un augstskolu būs daudz grūtāk. Darbojoties viņa sapratusi, ka galvenais ir neaizmirst kādreiz aiziet arī uz lekcijām.

”Protams, tēmas ir ļoti grūti saprast tikai no atsūtītajām prezentācijām. Labi, ka vienmēr blakus ir saprotošie, atbalstošie un izpalīdzīgie kursabiedri. Sanāk iekavēt darbus un nedaudz sakrāt parādus, taču, jūtu, ka ar visu tikšu galā. Vienreiz pat sanāca tā, ka nepaspēju prezentēt darbu, jo bija jāskrien uz mēģinājumu un to manā vietā izdarīja draudzene. Jaukākus cilvēkus sev apkārt nevarētu vēlēties,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Kristija.

Dziedātāja apzinās, ka skolā var iegūt svarīgu pieredzi, bet šāda iespēja piedalīties ”X Faktorā” ir tikai vienreiz dzīvē, tāpēc tā ir jāizmanto. Viņa neko nenožēlo, jo visam var atrast laiku, ja pacenšas.

Foto: FACEBOOK

Patrīcija Spale neslēpj, ka apvienot šovu ar skolu ir ļoti grūti, jo nākas kavēt daudz stundu. Netiek apgūta jaunā viela un kontroldarbus ir grūti uzrakstīt.

”Man ir ļoti paveicies ar klases biedriem, kuri man palīdz ar mājasdarbu pildīšanu. Ja mēģinājumu dēļ neesmu paspējusi izpildīt kādu no uzdotajiem darbiem, draugi man iedod norakstīt,” atklāti stāsta Patrīcija.

Arī skolotāji ir ļoti pretimnākoši, viņi atsevišķi paskaidro stundas vielu, ļauj labot parādus.

Foto: TOMS NORDE

Anna Patrīcija Karele uzskata, ka šovu un skolu apvienot ir neiespējami. Sanāk kavēt ļoti daudz stundas, tikai vienu vai divas reizes nedēļā viņa apmeklē skolu.

”Mājasdarbus es nepildu, nav īsti jēgas. Runājot par sekmēm, es vēl neesmu jutusi sekmju pasliktināšanos, jo cenšos, cik varu savilkt visus galus kopā un visu kārtīgi mācīties,” tā Anna.

Skolotāji ļoti atbalsta, balso par meitenēm, saka labus vārdus, skolniecēm liels prieks par to. Skolotājas būtu priecīgākas savas audzēknes biežāk redzēt stundās, bet viņas vēl ir gatavas pagaidīt.

”Manuprāt, vienmēr ir tā, ka kaut kas jāziedo lielās iespējas vārdā, tāpēc ir labi tā, kā šajā brīdī viss ir izvērties. Varu teikt, ka sapņu piepildīšanai ir vērts upurēties. Ir grūti atrast kādu brīvu laiciņu, bet es spēju izbrīvēt mirkļus ģimenei un draugiem,” smaida Anna.

Foto: FACEBOOK

Signija Taraņenko priecājas, ka koledžu nesanāca pārāk daudz kavēt, jo viņa mācās pēdējā kursā un lekciju ir ļoti maz. Mēģinājumi sakrituši tā, ka viņa nav nokavējusi pilnīgi neko.

”Ir arī ēnas puse – pēdējās divas nedēļas bija eksāmenu sesija, kur, piemēram, pirmais eksāmens bija otrdienā. Pirmdiena līdz sešiem vakarā bija aizņemta ar ”X Faktoru”. Pēc mēģinājuma sāku gatavoties eksāmenam,” skumjo pusi neslēpj Signija.

Signija priecājas, ka viņai ir ļoti mīļi kursa biedri, kuri saprata, ka viņa nevar pāris stundu laikā sagatavot atbildes uz deviņdesmit jautājumiem.

”Šobrīd, kad visi eksāmeni ir izcili nokārtoti, varu atzīties, meitenes man atsūtīja gatavu materiālu, kuru atlika tikai iemācīties. Publiskais paldies meitenēm!” smejas Signija.

Ārpus mācībām un dziedāšanas nekam citam laika neatliek. Par to dziedātāja nepārdzīvo, jo izbauda šo brīdi un viņai ļoti patīk tas, ko viņa dara.

”Manā situācijā visi notikumi ideāli sabīdījās kopā, neuzskatu, ka piedalīties ”X Faktorā” vajadzēja pēc skolas pabeigšanas. Visu var apvienot, ja ļoti vēlas, galvenais ir izrādīt iniciatīvu un nepievilt cilvēkus,” nobeidz Signija.

Foto: TOMS NORDE

2 komentāri