”Būt attiecībās ar mani ir tas pats, kas dzīvot uz vulkāna.” Anna Ušakova atklātā intervijā

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

3 komentāri
”Būt attiecībās ar mani ir tas pats, kas dzīvot uz vulkāna.” Anna Ušakova atklātā intervijā
PERSONĪGAIS ARHĪVS

Dziedātāja Anna Ušakova uzstājoties pārsteidz klausītājus ar savu emocionalitāti. Dzīvē skaistā mūziķe cenšas neizrādīt savu iekšējo pasauli, jo ir vīlusies cilvēkos un nespēj līdz galam atkailināt savu dvēseli. Anna jauc sevis uzceltās “sienas” un paplašina “rāmjus”, tas viss palīdz iepazīt sevi labāk un iemantot sirdsmieru.

Tu teici, ka tavs pagājušais gads pagājis depresijas zīmē!

Jā, gadu domāju par to, vai man vispār ir jādzied, vai esmu laba tajā, ko daru. Pati sevi ievilku depresijā. ”X Faktors” deva apziņu, ka daru visu pareizi, ka man ir talants. Pirmā uzstāšanās uz šova skatuves lika aizmirst šaubas un izgaisināja neticības pazīmes. Skaļi vārdi, bet fakts.

Vērojot tavas uzstāšanās, redzams, ka sniedz cilvēkiem emocijas, arī dzīvē esi tik sentimentāla?

Dzīve mani ir iemācījusi piesardzību. Esmu palikusi daudz aizvērtāka, negribu citiem stāstīt par to kā jūtos, nevēlos izrādīt emocijas, iekšējos pārdzīvojumus. Bieži vien emocijas vēlāk ir spēlējušas pret mani, tāpēc esmu piesardzīga! Gribētu būt atvērtāka, bet pieredze rāda, ka nevajag. Ne katrs sapratīs manas emocijas un ne katram tās ir vajadzīgas.

Anna Ušakova par dalību “X Faktorā”!

Kur paliek iekšējās sajūtas, ja ar tām nedalies?

Es tās ielieku mūzikā. Caur dziesmām kodēti vēlos pastāstīt savu patiesību, tad man neviens nevar neko pārmest, jo tā ir dziesma. Tas ļauj cilvēkiem pašiem domāt, ko vēlējos teikt. Tas ir veids kā vēlos dalīties ar iekšējām sajūtām un domām.

Brīžos, kad jūties slikti, kad izveidojas strīds, tu arī klusē?

NĒ! Izsaku visu, ko domāju, tāda veida emocijas neturu sevī. Strīdos iesaistos, iekarstu, pasaku visu un pēc tam ciešu, jo apzinos, labāk būtu klusējusi. Viss, ko izjūtu dusmās ir nolasāms no manas sejas. Man ļoti patīk runāt, diskutēt, sniegt padomus, bet tas notiek tikai ar tiem cilvēkiem, kuri mani saprot, ja jūtu, ka esam uz viena viļņa. Tas mani iedvesmo, es “aizdegos” un tā ir iedvesma.

Daudzus gadus Anna Ušakova domājusi, ka nav skaista!

Lielisks iedvesmas objekts ir mīlestība!

Mīlestība ir valoda, nav būtiski, ko mīli, bet vienmēr ir jābūt iedvesmai. Nereti nav uzstāšanās, dienas visas ir vienādas un tad bez mīlestības nekādi, ja dzīvei nav krāsu cilvēks izdziest!

Tu vienmēr mīli vai esi iemīlējusies?
Jau no bērnības ātri iemīlos. Varu iemīlēties dziedātājā, aktierī. Arī tagad nekas nav mainījies, neskatoties uz to, ka man ir draugs. Draugs dusmojas, saka, atkal jau. Puisis zina, ka man patīk talantīgi, spilgti cilvēki, nav nozīmes vīrietis vai sieviete, mani šādi cilvēki aizrauj un to pielīdzinu platoniskai iemīlēšanās stadijai.
Un, kad viss ir slikti, emocijas uzveic tevi, un tu nezini, kur likties?

Draugs redz, kad man ir slikti, kad ļoti labi. Viņš mēģina visu kontrolēt. Ja ir slikti, tad aizved mani uz jūru, tajā mirklī mana dvēsele atdzimst. Domas apstājas un viss negatīvais pazūd. Draugs jūt, kad man ko vajag un domā par mani.

Izklausās, ka esi attiecībās ar lielisku cilvēku!

Viņš ir ļoti labs cilvēks. Nevarētu teikt, ka romantisks, bet, ja ir pasākums vienmēr atnes ziedus, rūpējas par mani, izjūt mani un saprot, ko es vēlos. Tas ir būtiskāk par romantismu, es jūtos mīlēta un drošībā.

Jūsu ģimenē ienācis kaķis, vai tas ir pirmais solis kļūšanai par vecākiem?

Ar kaut ko ir jāsāk. (smejas) Kaķis iedvesmo mūs. Māja ir citādāka, visu laiku kas notiek, ir dzīvība. Vienu vakaru viņš guļ līdzās man, nākamajā naktī līdzās draugam.

Ja draugs nav romantisks kā ar tevi pašu un romantiku?

Ar mani nekad nav viegli. Būt attiecībās ar mani ir tas pats, kas dzīvot uz vulkāna. Vienu dienu esmu priecīga, nākamajā viss ir slikti, to var uzskatīt par sava veida romantiku?!

Kas dzīvē tev pietrūkst?

Iespējams risks un spontanitāte. Tās ir lietas, kuras man patīk, piesaista, bet ir par maz. Dažādi neplānoti braucieni, negaidīti sīkumi, negaidītas dāvanas, negaidīti sarīkotas ballītes. Gribu vairāk mēģināt jaunas lietas, gribu skatīties, kas notiek, vērot savas reakcijas!

Šādi eksperimenti ir saprotami sešpadsmit gadu vecumā, bet vai divdesmit trīs gados?

Domāju, ka arī četrdesmit gados cilvēks var pēkšņi apzināties, ka viņam viss nepatīk, un mainīties. Esmu stadijā, kad eju uz jaunu līmeni. Zinu, kāda esmu kā personība, saprotu sevi kā personību. Man mainās dzīves uzliktie “rāmji”, jūtu, ka vēlos tos paplašināt. Tāpēc eksperimentēju un skatos kā tas viss mani ietekmē un liek justies. Patīk visā meklēt dziļumu.

Kāpēc to ātrāk nedarīji?

Atbilde ir ļoti vienkārša, man bija bail. Bail bija izdarīt lieku soli. Kādreiz dzīvē darīju ļoti daudz lietas, kuras nevēlējos, gāju pati pret sevi. To var salīdzināt ar izsalkumu un vēlmi apēst ceptus kartupeļus, tu vēlies kartupeļus, bet liec uz šķīvja salātus! Man kādu mirkli bija “uzlikta” maska. Ikvienam ir savi stereotipi, uzskati, kuri veidojas no ģimenes uzskatiem, draugu domām, apkārtējo viedokļa, tā vairāk nevēlos, vēlos pati iegūt pieredzi, nonākt pie saviem slēdzieniem. Gribu savas sienas “graut” un “celt” no jauna!

 

Kādi ir tavi nākotnes plāni?

Vēlos piedzīvot daudz dažādas lietas, kuras liks “izkāpt” no manas komforta zonas, pašai gūt pieredzi un izdarīt savus slēdzienus! Turpināšu rakstīt savas dziesmas. Vēlos cilvēkiem izdziedāt savu sirdi.

Vēlies apmeklēt “X Faktora” koncertu klātienē? Biļetes iegādājies ŠEIT!

3 komentāri