1 komentārs

Aizritējušas jau septiņas ”Bites izcilības akadēmijas kārtas”, un klāt fināla kārtā, kurā sacentās puišu grupa ”Baritoni”, meitenes no ”Carnelian” un Laima Dimanta. Cīņa fināla kārtā izrādījās ļoti sīva, un to, kura no zvaigznēm, galu galā, izrādījās erudītākā un uzvarēja, uzzināsi, noskatoties video!

Fināla kārtas pirmais jautājums ir par Latvijas vēsturi. To acīmredzami diezgan labā līmenī zina visi ”Bites izcilības akadēmijas” spēles finālisti, jo uz jautājumu, kura valsts pirmā atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu, visi atbildēja pareizi. Tā ir Islande.

Arī otrā jautājuma atbildi visi zināja. Uz jautājumu, kā sauc dobu, no māla veidotu latviešu mūzikas instrumentu ar vienu vai diviem skaņas caurumiņiem un iepūtiena spraugu, visi kā viens atbild, ka tas ir svilpaunieks.

Pēc trešā jautājuma, kas ir par Latvijas basketbola izlases rezultatīvāko spēlētāju 2018. gada 2. decembra spēlē pret Slovēniju Jāni Blūmu, ar trīs punktiem vadībā izvirzījās grupa ”Baritoni”. Nedz meitenes no ”Carnelian”, nedz Laima atbildi uz šo jautājumu nezināja.

Visi trīs finālisti atbild pareizi uz ceturto jautājumu, kura atbilde ir Šmakovkas muzejs.

Tā kā grupa ”Baritoni” nezināja, kuras senlatviešu dievības zīme ir skujiņa, tad pēc piektā jautājuma rezultāts atkal izlīdzinās. Laima Dimanta un ”Carnelian” zināja, ka pareizā atbilde ir Laima.

Atbildi uz sesto jautājumu, kurā bija jānosauc Latvijas visaugstākā bāka, nezināja neviens finālists, taču veiksmīgas minēšanas rezultātā punktu ieguva Laima Dimanta. Augstākā bāka Latvijā ir Miķeļbāka. Un pēc sestā jautājuma ar pieciem punktiem vadībā ir Laima Dimanta.

Foto: DĀVIS ŪLANDS, F64

Septītais jautājums: kāds ir vidējais ”Bites” torņa augstums? Pareizi neatbild neviens no finālistiem, taču vistuvāk pareizajai atbildei ir grupa ”Baritoni”, kuri tad arī gūst punktu.

Astotais jautājums ir par visvairāk spēlēto lugu latviešu teātra pastāvēšanas vēsturē. Pareizā atbilde ir Skroderdienas Silmačos, un pareizi atbildi visi trīs finālisti. Vadībā joprojām grupa ”Baritoni” un Laima Dimanta.

Ar ko slavens Herberts Cukurs? To, ka Herberts Cukurs bija aviators, kurš paša konstruētās lidmašīnās lidoja no Latvijas uz Gambiju un Japānu, no visiem finālistiem zināja tikai Laima Dimanta. Pēc devītā jautājuma Laimai 7 punkti, grupai Baritoni 6 punkti, bet ”Carnelian” meitenēm 5 punkti.

Uz desmito jautājumu par zemāko gaisa temperatūru Latvijā pareizi neatbild neviens, taču gan grupa ”Baritoni”, gan ”Carnelian” ar vienādu atbildi ir vistuvāk pareizajai atbildei, līdz ar ko saņem pa punktam. Jūsu zināšanai 1956. gadā Latvijā fiksēts -43,2 grādu sals pēc Celsija skalas.

Pirms pēdējā ”Bites izcilības akadēmijas” fināla jautājuma vienāds punktu skaits (septiņi) ir Laimai Dimantai un grupai ”Baritoni”. ”Carnelian” ar 6 punktiem uzvarēt spēlē vairs nevar.

Fināla pēdējā jautājumā jānosauc dziesma, kura saņēma ”Zelta Mikrofons” balvu 2018. gadā kā gada labākā dziesma. To, ka tā bija grupas ”Instrumenti” dziesma ”Visa par daudz”, zināja tikai grupa ”Baritoni”, kuri tad arī sīvā konkurencē uzvar ”Bites izcilības akadēmijas” erudīcijas spēlē.