”Biju zaudējusi ticību sev kā dziedātājai.” ”X Faktors” Sandijai Vīgantei ļāva atcerēties, cik lieliski ir būt uz skatuves

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

4 komentāri
”Biju zaudējusi ticību sev kā dziedātājai.” ”X Faktors” Sandijai Vīgantei ļāva atcerēties, cik lieliski ir būt uz skatuves
ULDIS STEPANOVS

Viena no pieredzes bagātākajām ”X Faktora” atlašu dalībniecēm ir dziedātāja Sandija Vīgante. Pirms šova dziedātāja bija zaudējusi ticību sev kā mūziķei un jau plānojusi pamest valsti. ”X Faktors” lika mainīt domas, palikt dzimtenē un parādīja Sandijai, ka skatuve ir viņas mājas.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Sandija atceras, ka pirmās domas par aizbraukšanu no dzimtenes radušās, jo sākusies pandēmija, nav bijuši koncerti un arī darbība skaistumkopšanas nozarē apstājusies.

”X Faktora” atlase motivē Sandiju Vīganti palikt Latvijā, nevis pārcelties uz Kipru

”Latvijas laikapstākļi mani ietekmē uz depresīvāku noskaņojumu, jau pagājušajā ziemā jutu, ka sekos pārmaiņas. Nopirku sev un sunim viena virziena biļetes uz Kipru, sapakoju četrus lielus koferus un biju gatava ceļam, apzinoties, ka arī tur nav 100% garantija, ka viss būs labi. Zināju, ka būs kur uzstāties, esmu Kiprā dzīvojusi un uzstājusies gan restorānos, gan viesnīcās,” skaidro Sandija.

Tuvojās aizbraukšanas laiks, un Sandiju pārņēma dalītas izjūtas, viņa apzinājusies, ka ir 28 gadus veca, prātu nepameta jautājums, par to, vai ir tā vērts visu pamest un doties tur, kur nav nekādas garantijas.

Šova pretendente smaidot saka, ka viņu vienmēr vilinājušas spontānas idejas, tās rada sajūtu, ka baudi dzīvi, ķer mirkļus, iespaidus.

Dziedātāju emocionāli nospiedis arī sabiedrības uzspiestais viedoklis par to, ja tev konkrētā vecumā nav vairāku lietu stabilitāte – ģimene, karjera, nekustāmais īpašums, tad tu neesi nekas.

Sandija vienmēr būs “brīvā dvēsele”, viņa arī 40 gadu vecumā var izdomāt un pārvākties dzīvot uz Taizemi. Visu izšķīrusi dalība ”X Faktorā”.

”Mans mērķis bija tikt TV atlasē. Apzinos, ka ”X Faktors” nav talantu šovs, bet televīzijas šovs. Atšķirības ir ļoti lielas, netiek vērtēts dziedājums, bet gan dalībnieks kā persona, vai atbilst šova konceptam,” tā Sandija.

Mūziku Sandija sauc par savu sirdslietu. Šovs ļāva atcerēties un noticēt tam, ka skatuve ir radīta viņai, ka viņa iederas uz skatuves. Tam nebija nepieciešami mentoru vārdi, bet gan sajūtas, kādas radās – uzstājoties. Sandija sajutusi, ka mūzika ir viņas lauciņš, ka skatuve ir vienīgā vietā, kur viņa jūtas kā mājās. Nekas cits no tā ko viņa dara nerada sajūtu, ka viņa ir īstajā vietā.

”Biju pazaudējusi ticību sev kā dziedātājai, lai gan man ir daudz dziesmu vārdi, tomēr likās, ka Latvija ir maza un visi viens otru zina, tomēr katrs cīnās par sevi un nesteidzas palīdzēt otram ar padomu,” aizdomājas Sandija.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Mūziķe uzsver, ka citās profesijās neko tādu viņa nav novērojusi, bet mūzika ir lauciņš, kur otru neatbalstīs, bet baidīsies par iespēju, ka otram būs labāka dziesma vai klips.

Šobrīd Sandija ir bez otrās pusītes un neslēpj, ka paņēmusi pauzi attiecību veidošanā. Viņai ir sirdsmiera meklējumos, vēlas attīstīties, lai būtu labākā sevis versija.

”Ja neesam mierā ar sevi, nebūsim mierā ar jebkuru dzīves partneri. Varam atrast kādu, kas atrodas tādā pašā vibrācijā un balstīt vienam otru, bet tā nav stabilitāte. Lasu grāmatas, veselīgi ēdu, apmeklēju sporta zāli, garīgi attīstos. Saprotu, ka neizvēlēšos kuru katru, vēlos, lai cilvēks man līdzās saprot mani jebkurā dzīves gājienā, hobijā, nodarbē, lai tā būtu, man jābūt tikpat augstā līmenī, kādu līmeni es pieprasu no pretējā dzimuma,” Sandija par sevis pilnveidošanu.

Laiks sev Sandijai vajadzīgs arī lai tiktu pāri autoavārijai, sadziedēt fiziskās brūces ir viegli, bet emocionālās brūces prasa laiku. Par autoavāriju lasi ŠEIT!

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

Bieži vien dziedātājai jābrauc garām avārijas vietai, tas izraisa asaras, ķermeņa trīcēšanu, mūziķe ar to strādā, lai tiktu pāri bailēm, pārdzīvojumam un sāpēm. Lai virzītos dzīvē uz priekšu ir jāsadziedē emocionālās brūces.

Sandija Vīgante ir izturējusi TV atlasi un nokļuvusi ”krēslu izaicinājuma” kārtā. Kā veiksies mūziķei? Skaties šovu ”X Faktors” katru svētdienu telekanālā TV3 un televīzijā Go3!

Izrakstīta no slimnīcas! Sandija Vīgante demonstrē avārijas laikā gūtos zilumus

4 komentāri

X Faktors

Intars Busulis ir nokomplektējis savu “X Faktora” komandu! Diona, Loreta un Grēta dalās pirmajās sajūtās

“Kā tu spēji nodziedāt? Man klausoties bija “kamols kaklā”.” Arita Siliņa velta dziesmu mirušajai māsai

“Bez minstināšanās dodu tev krēslu!” Ekstravagantā, bet vienkāršā Katrīna Kovaļuka piesaista Intara Busuļa uzmanību

“X Faktoram” pārāk ekskluzīvi! Jūlija Leviona prezentē vienu no savām ģeniālajām dziesmām

“Jauki dzirdēt tik emocionāli pārpildītu skaņdarbu.” Busulis paslavē Dionu Liepiņu

“Ļoti skaisti, nav komentāru!” Grēta Grantiņa emocionāli izpilda vienu no Adeles populārākajām dziesmām

Loretas Klibiķes dziedājums ir tieši tas, kas vajadzīgs nogurušām dvēselēm, miesai un garam

Aleksandra Šimanovska daudz dziedājusi, konsultējusies ar vokālajiem pedagogiem! Vai mentors novērtēs ieguldīto darbu?

Dziesma, balts krekls un guaša krāsas! Elizabete Ločmele pārsteidz ar īpašu performanci

Larai Babinai apsēsties krēslā nav tik būtiski, kā palikt visām omītēm sirsniņās

“X Faktorā” iepazītā Andra Upmane: Tas, ka esmu vientuļā māte, nepadara mani sliktāku par citām sievietēm

Fināla cienīga uzstāšanās! Elizabete Matvejeva dāvina emocionāli piesātinātu priekšnesumu