”Akropoles Faktora” garšu pārbaudījumā viena ar otru sacenšas māsas Rozes kopā ar atbalstītājiem

0 Komentāru

Cīņa par uzvaru ”X Faktorā” duetam ”Rozes” diemžēl jau beigusies, taču ”Akropoles Faktorā” viss vēl turpinās! Dvīņumāsas Sanija un Sanita ir ieradušās iepirkšanās un izklaides galvaspilsētā ”Akropole”, lai piedalītos viskārdinošākajā no visām sacensībām – garšu medībās! Šajā pārbaudījumā viņām palīdzēs katrai savs atbalstītājs.

Lai gan māsas Rozes uz ”X Faktora” skatuves dziedāja kopā, šajā izaicinājumā viņas cīnīsies katra par sevi, un viņām palīdzēs katrai savs pārinieks no karstāko atbalstītāju vidus. Skaidrs ir viens – garšas nevar medīt, ja nekas nav pagaršots, tāpēc dalībniekiem, protams, būs jāēd! Taču tas nebūs vienīgais uzdevums – pāriem būs jānosaka ēdiena sastāvdaļas un garšvielas ar aizsietām acīm. Bet sākumā ”medniekiem” būs jāatrod vajadzīgais restorāns pēc uzvedinošām norādēm.

Restorānā Nr.1 ēdiens tiek gatavots uz sprakšķošām oglēm, un tam ir saistība ar Londonu. Pirmais pāris tūdaļ dodas meklēt īsto vietu pie informācijas stenda, kur arī restorānu atrod, izmantojot loģisko domāšanu. Arī otrs pāris jau ir uz pēdām vajadzīgajai vietai un īpaši nemaz nesteidzas. Tomēr, nojaušot, ka vajadzētu saraut, jau pēc minūtes viena no māsām sēžas sava pārinieka mugurā un abi traucas uz restorānu ko kājas nes! Tas atmaksājas, jo viņi uz degustāciju ieradušies pirmie. Restorānā ”Grill London” pāriem tiek pasniegti trīs gaļas veidi, kas gatavoti uz oglēm – atliek vien atminēt, kas ir tas, kas uz šķīvja un mutē! Visiem ir skaidrs, ka netiek servēts ne lācis, ne ķengurs un arī varde ne. Tā patiesībā ir klasiskā trīsvienība, kas pagatavota tik meistarīgi, ka dalībniekiem ir grūti noticēt – tā bija vista, cūkgaļa un liellops!

Garšu mednieki dodas tālāk ”Akropoles” džungļos. Valsti, kuru pārstāv restorāns Nr.2, raksturo viesmīlība, labi tosti, vīns un dziesmas. Vai astoņpadsmitgadniekiem būs idejas? Taču izrādās, ka daudz līdzīgu nostāstu dzirdēts tieši par Gruziju, kas šoreiz izrādās pareizā atbilde. Atliek vien meklēt gruzīnu restorānu. Un ”Akropolē” tāds ir! Restorānā ”Khinkalnya” dalībniekiem servē vienu no nacionālajiem gruzīnu ēdieniem – hinkaļus. Kas jādara? Jānosaka to sastāvdaļas! Garšu buķetē tiek atpazīti ķiploki, siers, olas un ar lielām pūlēm arī biezpiens.

Pāri dodas tālāk, kur viņiem tiek solīts īpaši eksotisks garšu ceļojums. Jāzina tikai tas, kurā pasaules daļā dzīvo 60% pasaules iedzīvotāju. Protams, ka tā ir Āzija, un arī Āzijas garšas ir atrodamas ”Akropolē” – indiešu restorānā ”Chi”. Sākumā dalībnieki bauda indiešu tradicionālo dzērienu, bet tā ir tikai neliela atpūta, jo īstais uzdevums vēl tikai priekšā. Medniekiem jāuzmin trīs no astoņpadsmit sastāvdaļām, kas pievienotas tradicionālajam indiešu ēdienam. Kas nezina, tas min! Tiek pieminēta pat pērtiķa un suņa gaļa, taču, galu galā, noskaidrojas, ka šajā ēdienā noteikti ir karijs, kaltēti tomāti un jēra gaļa, un vēlāk tiek atklātas arī citas sastāvdaļas – kanēļa standziņas, ingvers un lauru lapa.

Pēdējais uzdevums – atrast vietu, kuras nosaukumā ir franču deja, kas tulkojumā nozīmē ”skandāls”. Tieši šī mīkla tiek atminēta zibenīgi – tas ir kankāns, un tā ir ”Can Can Pizza”. Tomēr tik viegli mūsu dalībniekus pāri restorāna slieksnim nemaz nelaiž – vēl jāatbild uz trim jautājumiem. Kad uzdevums izpildīts, dalībnieki bauda brīnum gardu picu pie apaļā galda, bet, vai šajā cīņā kāds svin arī uzvaru, uzzini, noskatoties video!

0 Komentāru