Aija Auškāpa ir nokomplektējusi savu ”X Faktora” komandu! ”Neprāts”, ”We” un ”Audiokvartāls” dalās pirmajās sajūtās

Baiba Gāliņa

Autors: Baiba Gāliņa

9 komentāri
Aija Auškāpa ir nokomplektējusi savu ”X Faktora” komandu! ”Neprāts”, ”We” un ”Audiokvartāls” dalās pirmajās sajūtās
ULDIS STEPANOVS

”X Faktora” otrais ”krēslu izaicinājums” ir noslēdzies un komandu nokomplektējusi mūzikas eksperte Aija Auškāpa. Šogad mentore strādās kopā ar grupām. Šovā iekļuva – ”Neprāts”, ”We” un ”Audiokvartāls”.

Sarunā ar portālu Skaties.lv grupas sniedz pirmās atziņas par iekļūšanu šovā, kā arī pastāsta, ko sagaida no savas komandas mentores!

Duets ”Neprāts” par sevi stāsta, ka ir pazīstami mazliet vairāk nekā divus gadus un kopā sākuši dziedāt jau nedēļu pēc satikšanās.

Mazāk nekā divu mēnešu laikā pāris sagatavojies pirmajam dziedāšanas konkursam, kurā mīlniekiem ļoti labi veicies. Tāpēc viņi izlēmuši, ka jāturpina muzikālā sadarbība.

Divu gadu laikā nav sanācis pārāk bieži uzstāties, bet šobrīd duets ir pievērsušies muzikālajai attīstībai. Mīlnieki darīs to, kas viņu spēkos, lai parādītu šovā maksimāli daudz un pēc tam skatīsies, kur tas viss viņus aizvedīs.

”Mūsu mērķis ir tapt pamanītiem un aicinātiem piedalīties dažādos muzikālajos projektos, izrādēs un mūziklos, kā arī iedziedāt un ierunāt animācijas filmu varoņus. Ļoti vēlamies uzstāties cilvēkiem klātienē, tāpēc ceram, ka pēc šova tas būs iespējams, un varēsim aci pret aci satikt, iepazīties ar mūsu atbalstītājiem, kurus šobrīd aktīvi iepazīstam sociālajos tīklos,” sapņaini nosaka ”Neprāts”.

Duetam ir padomā arī oriģināldziesmu izdošana, taču pagaidām viņi nav gatavi atklāt visus plānus, jo vēlas saglabāt nelielu intrigu.

Par savu uzstāšanos ”krēslu izaicinājumā” Signija un Aleksandrs saka, ka viss bijis ļoti enerģiski un viņiem izdevies pārliecināt Aiju, ka viņos ir kas īpašs.

”Kopš pirmās atlases daudziem palikām prātā kā romantiskais duets, tāpēc vēlējāmies parādīt kaut ko pavisam pretēju – aktīvu, dejojamu, mirdzošu un negaidītu. Šī dziesma bija mūsu vēlmju sarakstā no brīža, kad ieraudzījām kā Šons Mendes to izpilda kopā ar Teilori Sviftu viņas koncerttūrē ”Reputation”. Viņu kopīgais priekšnesums mūs iedvesmoja,” dziesmas izvēli skaidro duets.

”Neprāts” padalās sajūtās, kas pārņēmušas pēc iekļūšanas šovā, tās bijušas neaprakstāmas un neticamas. Viņiem bijis nepieciešams laiks, lai saprastu, ka tas patiešām ir noticis.

Uz ”krēslu izaicinājumu”, tāpat kā uz TV atlasi, duets bija paņēmis līdzi savas mīļākās uzkodas, lai tās dotu enerģiju. Pats būtiskākais saspringuma mazināšanā ir atgādinājums – izbaudīt. Pārim ir svarīgi izbaudīt šo piedzīvojumu, ja tas izdodas, tad arī uztraukums mazinās.

”Ļoti priecājamies, ka Aija ir mūsu mentors – tas ir tieši tas, uz ko mēs cerējām! Mūsuprāt, Aija ir ļoti īpaša ar to, ka viņa vienīgā no mentoriem darbojas mūzikas jomā aiz skatuves, nevis uz tās. Viņai ir iespaidīga pieredze un viņas redzesloks, mūsuprāt, ir ļoti daudzpusīgs. Domājam, ka Aija spēs objektīvi novērtēt mūsu sniegumu mēģinājumos un ieteikt labākos padomus, lai padarītu priekšnesumus pēc iespējas veiksmīgākus. Ceram, ka viņa arī padalīsies ar dažādiem grupu menedžmenta ”knifiņiem”, noslēpumiem un atklās mums to, kas varētu būt atslēga uz panākumiem,” tā ”Neprāts”.

Grupa ”Audiokvartāls” darbojas jau septiņus gadus. Muzikālā apvienība izveidojās cita muzikāla projekta noslēgšanas rezultātā.

”Visus šos septiņus gadus esam meklējuši to savu īsto mūzikas virzienu un varam teikt, ka pavisam nesen to esam atraduši. Protams, esam gatavi arī eksperimentēt, jo tieši tā var atklāt vēl kaut ko jaunu, ko pēc tam paņemt sev,” grupa paziņo, ka ir gatavi eksperimentiem.

Stāstot par savu uzstāšanos ”krēslu izaicinājuma” kārtā, ”Audiokvartāls” uzskata, ka kopumā uzstājušies labi. Viņi izdarījuši visu, tā kā bija sagatavojuši – atbilstoši savam līmenim. Atsevišķas vietas varējušas būt labākas, bet viņi apzinās, kur tieši vēl jāpiestrādā.

Dziesma izvēlēta tā, par kuru viņi bijuši pārliecināti, kuru ļoti labi zinājuši, tas ļāva pēc iespējas labāk nospēlēt. Nedaudz uzlabota aranžija, lai vairāk atbilstu šova auditorijai. ”Audiokvartāls” skatītājiem centušies nodot enerģijas lādiņu, kā arī parādīt to, ka ir daudzpusīgi.

”Krēslu izaicinājumā” izjusts milzīgs emocionāls nogurums, jo visa diena pagājusi lielā stresā. Pirmās emocijas mijās ar atvieglojumu, kam sekoja liels prieks, jo viņu mērķis bija iekļūt tiešraidēs un spriedze uz beigām bijusi pamatīga.

”Audiokvartāls” satricina ”X Faktora” skatuvi ar jestru hitu

Sajūtas grupa salīdzina ar futbola spēli, kur viņu iemīļotā komanda atrodas vadībā, rit spēles pēdējās minūtes, bet visu laiku uzbrūk pretinieku komanda.

“Mēs vēlamies paņemt tiešām visu, ko Aija mums dos, jo viņa strādā ar Latvijas supergrupu, viņa tajā visā ir iekšā ar 100 procentiem, zina visas svarīgās nianses. Tāpēc jau tagad esam ļoti priecīgi par iespēju iegūt tik ļoti, ļoti vērtīgo pieredzi, kuru citur neiegūtu,” priecājas ”Audiokvartāls”.

Trio ”We” ir izveidojies šogad un dziedātājas par to saka lielu paldies ”X Faktoram”, šovs viņas savedis kopā un tagad šķirties būtu ļoti grūti.

Grupa izveidota, jo mūziķēm gribējies ko jaunu, kā arī bijusi iespēja pārbaudīt sevi šovā. Daudz nedomājot – viņas pietiekušās ”X Faktoram” un sākušas strādāt.

”We” sevi sauc par daudzpusīgām, tāpēc dažādi muzikālie stili, kuri būs jāizmēģina šova laikā, viņas nebaida, drīzāk intriģē un liek mesties piedzīvojumā. Trio vēlas izmēģināt visus mūzikas žanrus, kurš viņām piestāvētu un sanāktu vislabāk, jau ir cita lieta.

”Mūsu ”krēslu izaicinājuma” priekšnesums varēja būt daudz labāks. Bija milzīgs uztraukums un spriedze. Ļoti pietrūka skatītāju atbalsts. Noteikti esam lepnas, ka nonācām tik tālu un izturējām. Mēs vienkārši dziedājām no sirds. Izvēlējāmies dziesmu tā, lai tai varētu dziedāt un dejot līdz. Mēs gribam, lai skatītājiem ir jautri. Lai viņi sajūt mūsu pozitīvo enerģiju un mīlestību pret mūziku. Gribam redzēt un sirdī just viņu smaidus mūsu priekšnesumu laikā,” par dziesmu un priekšnesumu pastāsta ”We”.

”Galvenais, lai pamanāmi!” ”We” uz skatuves izpilda jestru dziesmu, radot mazu ballīti

”We” stāsta, ka lielākais stress ir aizkulisēs, kad dzirdi citus mūziķus dziedam un saproti, cik Latvijā ir daudz talantīgu dziedātāju. Uz skatuves stress pazūd, jo tu sāc darīt to, ko māki vislabāk, kas tev vislabāk padodas. Apsēžoties uz krēsla, stress no tevis neatvadās, jo gribas noturēties un saproti, ka lielais šovs ir viena rokas stiepiena attālumā.

Iekļūstot šovā, sajūtas bijušas neaprakstāmas, ilgi dziedātājas nav spējušas aptvert, ka tiešām ir tikušas ”X Faktorā”!

”Daudz ko mācīsimies no Aijas, jo viņa prot būt stingra un ļoti patiesa ar skarbiem vārdiem, bet tajā pašā mirklī, būt vislielākais un mīļākais atbalsts. Aijai ir milzīga pieredze, kas mums trūkst, lai vadītu profesionāli un labi grupu, tādēļ ņemsim vērā jebkuru ieteikumi, gan par sociālajiem tīkliem, gan par dziesmu izvēli, apģērbu un ideju, ko vēlēsimies nodot skatītājiem. Mēs ļoti gribējām nokļūt pie Aijas, esam priecīgas, ka mūsu vēlmes piepildījās,” priecājas ”We”.

9 komentāri

X Faktors

“X Faktora” finālā neiekļūst Diona Liepiņa

Viktors Buntovskis sajūsmina! Reinis Sējāns nespēj noticēt, ka 17 gadus vecs puika spējis tik emocionāli izstāstīt stāstu

Dziedājums lidojumā virs skatuves! Grēta Grantiņa izdzied mīlestību vienā no skaistākajām Adeles dziesmām

“Šis ir mans laiks!” Diona Liepiņa pusfinālā parāda, ka ne tikai lieliski dzied, bet arī dejo

Enerģijas sprādziens! Eduards Rediko uz skatuves uzstājas kopā ar “X Faktora” grupu

Noklausies! Duets “Bujāns” prezentē jaunu hitu "He, she, you & me"

“Bauda acīm un ausīm!” Grēta Grantiņa atstāj mentorus “bez elpas”

“Stāvēju un trīcēju, tik tikko tiku vaļā no asarām.” Diona Liepiņa ir pateicīga par palikšanu šovā un turpmāk “tukšos” sevi vēl vairāk

“Intonatīvi tīrākais dziedājums šova vēsturē!” Eduardu Rediko uzslavē Reinis Sējāns

PIESLĒDZIES! ”X Faktora” ceturtā tiešraide; dalībnieki pārsteigs ar 1980. gadu ballīti un muzikālo elku dziesmām

“Nodziedāji nevainojami, tas bija ļoti skaisti!” Diona Liepiņa neslēpj pateicības asaras

Pirms pusfināla no “X Faktora” izstājas Deniels Bērziņš un Edgars Kārkliņš