“Abām rokām nepietiek pirkstu, lai saskaitītu, cik dzemdību esmu pieņēmusi!” Veterinārārste, kas pārsteidza Latviju – Līga Rīdere

Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

1 komentārs
“Abām rokām nepietiek pirkstu, lai saskaitītu, cik dzemdību esmu pieņēmusi!” Veterinārārste, kas pārsteidza Latviju – Līga Rīdere
Foto: privātais arhīvs

Nedēļas dienas uz priekšu skrien vēja spārniem, un jau svētdien gaidāma ceturtā dziedošo talantu šova “X Faktors” sērija. Kā ierasts, arī iepriekšējais – 17. septembra – raidījums visai valstij atklāja jaunus dziedātājus, kas nākotnē potenciāli varētu kļūt par zvaigznēm. Viena no tādām ir Līga Rīdere.

Pārsvarā dziedāja dušā

“Sāku dziedāt korī, kad mācījos pamatskolā, bet ar gadiem tā repertuārs daudz nemainījās, un man kļuva ļoti garlaicīgi. Kordziedāšanu izbeidzu 8. klasē,” savus pirmos soļus mūzikas lauciņā portālam Skaties.lv atceras Līga.

“Kad interese par dziedāšanu atkal bija sasniegusi “Everestu”, es 10. klasē sāku dziedāt viena. Tas bija traki, jo iziet vienam uz skatuves ir ārkārtīgi grūti. Tu esi kā uz delnas un pakļauts publikas reakcijai, kas ļoti biedēja,” par sajūtām ar skatuvi stāsta viņa. Līdz vidusskolas beigšanai viņa piedalījusies dažādos konkursos, kur skolotāja iedrošinājusi pieteikties.

Tad Līga uzsāka studijas LLU (Latvijas Lauksaimniecības universitāte), un dziedāšanai nācās likt mieru, jo slodze bija milzīga, tāpat kā atbildības sajūta pret kursā piešķirto budžeta vietu.

“Sešu studiju gadu laikā dažreiz sanāca kaut kur uzdziedāt, pārsvarā dušā. Un tad sākās dzīve, darbs un citas prioritātes. Bet reizi gadā tomēr padziedāju uz Ziemassvētku laiku, jo kristīgi domājošs jauniešu pulciņš mani paaicināja uzdziedāt kopā,” atceras veterinārārste.

Labākā uzstāšanās līdz šim – “X Faktorā”

Kā Līga atzina uzreiz pēc uzstāšanās, tā arī tagad savas domas nav mainījusi – “X Faktora” lielā skatuve noteikti bija līdz šim labākais viņas priekšnesums.

NOSKATIES LĪGAS PRIEKŠNESUMU ŠEIT

“Jā! Es joprojām tā uzskatu, jo, noskatoties savu uzstāšanos TV ekrānos, mani pārņēma līdzīgas izjūtas – saviļņojums un prieks par skatītāju reakciju. Man pārskrēja skudriņas,” sajūtās par priekšnesumu, ko redzējām iepriekšējā svētdienā, dalās viņa.

Taču pārāk sevi viņa arī neslavē, jo no malas pamanījusi kļūdas, kuras dziedot nav piefiksējusi. Lielāko kļūdu nav pamanījuši arī “X Faktora” žūrija: “Patiesībā es dziesmas laikā saputrojos un nedziedāju pēdējo pantu, tādēļ nācās improvizēt. Bet viņi par to neko neteica, kas priecē!”

Ikdienā mājās ar bērniem

Šova priekšatlasē Valmierā Līga bija savas otrās atvases gaidībās, un tāpēc pašlaik ir bērnu kopšanas atvaļinājumā. “Kādu laiku mana ikdiena bija kļuvusi vienveidīga – mājas un bērns. Tagad sāk ienākt neliela stresa deva, reizēm liela, un tas tieši tādēļ, ka piedalos “X Faktorā”,” par savu ikdienu stāsta viņa.

Ar bērniem Līga dzīvojas viena pati, un to skaidro ar vecmāmiņu vēlmi strādāt. “Mūsdienās omes vēl grib strādāt, nevis auklēties mājās ar mazbērniem. Bet liels prieks, ka man ir dota iespēja būt mājās ar bērniem un redzēt, kā viņi aug! Par to es Dievam pateicos, ka viņš man devis tik lielisku vīru,” tā Līga.

Veterināres dienasgrāmata

“Uz roku pirkstiem saskaitīt vairs nevar, cik dzīvnieku dzemdībās esmu piedalījusies, bet pārāk daudz arī nav, jo veterinārārsts piedalās tikai tad, ja dzemdības ir apgrūtinātas,” portālam Skaties.lv detaļas ieskicē viņa.

Līga atceras pašas pirmās dzemdības, kuras pieņēma. “Saņēmu zvanu, kurā saimniece izmisīgi meklē kādu veterinārārstu, kurš var sniegt dzemdību palīdzību. Es apzvanīto dakteru sarakstā biju beidzamā, jo citi jau kaut kur strādā vai kā citādi netiek,” atceras Līga.

Viņa ieradās notikuma vietā un jau gatavojās izmeklēšanai, kad atnāca arī pati saimniece un skaļi nogaudās: “Oi, tāda jauna meitene. Vai tad būs spēks? Mums te vīri netika galā!” Līga solījās darīt visu, kas viņas spēkos. “Gotiņa bija jauna, kurai pieteicies pirmais teliņš. Izmeklējot konstatēju, ka teļam tikai viena priekškāja ir dzemdību ceļos, otra – saliekta, bet galva vispār aizliekusies. Kas nozīmē – ir liela problēma.

Es informēju, ja pusstundas laikā neredzēšu progresu, būs jāveic ķeizargrieziens, uz ko saimniece pateica kategorisku nē, neskatoties uz to, ka tas nopietni apdraudēs gotiņas dzīvību.” Beigu beigās gotiņa tika izglābta, bet teļš piedzima nedzīvs. “Bija dusmas, ka mani izsauca tik vēlu, būtu glābusi abus,” tā Līga.

1 komentārs